• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Blog Esigara'da Doldurabilir Cihazların Sonu Mu?

Merhaba,

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
sayfamızı takip edenler bilir. Çin hükümeti yakın zamanda ülkedeki Esigara üretimini kontrol altına almak ve standartlara bağlamak adına hızlı adımlar atmaya başladı. İlgili Blog yazısı için aşağıdaki linke tıklayın...

Ancak yeni blog yazımızda da ayrıntılarına ulaşacağınız gibi Çin hükümetinin yeniden doldurulabilir cihazların tamamen yasaklanması yönünde bir karar alması olası görünüyor. Böyle bir ihtimalin esigara dünyasında yaratacağı depremi tahmin edebilirsiniz. İlgili Blog yazısı için aşağıdaki linke tıklayın...

İyi Forumlar

şimdi açıkcası podlar piyasayı domine etti
rta, rda, hazır coil tanklar piyasa var ancak eskiden senede 50 tank rta çıkarırlardı 2021 yılında adam gibi 5 model sayamıyoruz maalesef
ancak kapalı sistem podların da revaçta olduğunu söyleyemeyiz aslında
çoğu vaper aromasını, vg/pg/nic markasını ve oranını, coil telinin markasını, ohm değerini vs. kendisi belirlemek istiyor, 2ml likit içeren kartuşa 3-5 usd ödeyebilecek kesim de çok büyük bir çoğunluk değil... kapalı sistem x marka aldım ama y markanın likitlerini de içmek istesem yeniden onun podunu almam lazım ki her marka için bir pod alacak vaper sayısı da azınlıkta kalacaktır
çin böyle bir düzenlemeye girerse üreticiler fabrikalarını taşır veya mevcut fabrikalarını çin regülasyonlarına uygun hale getirip örneğin hindistan veya malezyada bir fabrika daha kurar
pod piyasası zaten artık adam gibi ato üretilmesini engelliyor, üreten de sürüm az olacağı için fiyat yükseltmek zorunda kalıyor...
bu düzenleme olsa bile etkileri kısa vadeli olur, çin ihracatı azalınca geri çeker
dua edin ihracat rakamları azalsın yoksa ab bölgesi ve abd üreticilerinin bir atomizer için 100eur başlangıç fiyatını kabul etmek zorunda kalırız...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Aslında meselenin özü şu: "Bizler marjinal kullanıcılarız" Yani zaten bizlerin esigara kullanım yolculuğu hiçbir zaman standart sigara kullanıcısını yakalayamadı. Aldılar, denediler ve eninde sonunda bıkıp bir kenara attılar. Pod Modlar bu al, dene, kullan, at döngüsünü ciddi şekilde kırmayı başardı. Bizim tarzımızda bir esigara deneyimini garip, karmaşık bulan hemen herkes pod modlar sayesinde esigara'yla barışmış oldu.
Bugün zaten bir atomizeri, onun yapısını, onun kurulumunu, sonrasında alınacak keyfi standart bir sigara kullanıcısını anlatmak neredeyse imkansız. Tabii ki eğer bunu bir hobi, meşgale haline getirirse keyfimize ortak olup, bizim yanımızda saf tutuyor. Ancak spesifik örnekler ve çaresiz satın alım dışında marjinal kullanıcı cihazları, atomizerleri standart sigara kullanıcıları için eziyetten başka bir anlam ifade etmiyor.
Bu hızlı dönüşüm yazdığın tedbirlerle illaki aşılır, kaldı ki sigara, puro, pipo kullanıcı örneklerinde olduğu gibi her ürün kategorisinin kendine ait üreticileri, pazarı mutlaka olacaktır. Ancak benim anladığım dev tütün endüstrisinin Çin hükümetini de bu dönüşüme empoze ettiği ve bugün Gürcistan'da bire bir yaşadığım, gördüğüm marketten alınabilen, bakkaldan alınabilen esigara cihazlarının son kullanıcıya görece en güvenli şekilde ulaştırılmasıdır.
Bu cihazlar açılamıyor, kurcalanamıyor, yeniden doldurulamıyor, yanisi büyük tütün devlerinin en sevdiği satış süreci. Ben geleceğin böyle şekilleneceğini düşünüyorum, hatta şu an neredeyse bire bir yaşıyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Aslında Hon Lik'in amacıda buydu. Ancak hızlı büyüme ve elindeki gücü paylaşmaya yanaşmaması esigara'da marjinal grupları, yani bizleri oluşturdu. Yoksa Ruyan'ın ilk satış ve pazarlama stratejisinin günümüzle neredeyse bire bir örtüşmesi çok çarpıcıdır. Görece düşük güce sahip piller ve sürekli üreticiye mahkum kalmanızı sağlayacak önceden doldurulmuş yedek kartuşlar.

Pod Mod'un ve hatta salt nkotin formunun yeni bir icatmış gibi piyasaya sürülmesi ve desteklenmesinin amacı bugün çok daha iyi anlaşılıyor. Ve ben Ruyan'ın ilk yedek kartuşlarında da salt nikotin formunun kullanıldığına neredeyse eminim. Kaldı ki bir çok tütün devine ait marka "biz Juul'den çok önce salt nikotin formunu kullanmaya başladık" itirafı da oynanan tiyatronun bir itirafı niteliğindedir.

İşin özü, daha 2-3 ay önceye kadar marjinal kullanıcılar, marjinal ürünler satan vape shop'ların bulunduğu ve toplumda zerre yer, gündem işgal etmeyen esigara bugün tek kullanımlık modellerle resmen Gürcistan'ın hemen her yerinde aranıyor, isteniyor ve bırakın vape shop'ları zincir marketlerden, küçük bakkallara kadar satışı yapılıyor. Bu da aslında esigara'nın geleceğinin büyük tütün devlerine kısa zamanda devredileceğinin en önemli göstergesi bence.

ben pod modun eğer ki tütün bırakılmış ancak e sigara içilmeye devam ediliyorsa bir geçiş formu olduğunu düşünüyorum
piyasa kullanıcıları pod kullanımını empoze etmese pod kullanıcıları en azından hazır coil mtl/coil pod sürecine geçecektir sonrası zaten kopuk uçurtma (ben kendimi tutuyorum hala nat gt mini ile devam)
kim juul kartuşuna veya nasty fixe bir ömür para harcayabilir? tribeca da içmek isterim castle long da merak ederim neden kendimi pod firmasının insafına bırakayım? e pod firması da 3-6-9-12-15-18-36s-50s nic şeklinde üretemez
bu işin sürdürülebilirliği az, her 2ml likit için koca kartuş çöpe gidiyor ciddi bir israf var ama çinin de elinde ciddi bir geri dönüştürülmesi gereken plastik var
sanırım çin kazanacak o çöpleri pod yapacaklar...

Pod ve ( @Koba hocamın ifadesi ile) marjinal esigaranin kıyaslamasında yaygınlaşmanin tamamen ekonomik sebeplere bağlı olduğu gerçeği ortaya çıkıyor, örneğin birleşik devletlerde juul'un hızla artış göstermesi ile bizde yeterince tutulmamasının temel sebebinin ekonomik olduğunu düşünüyorum, sürdürülebilir tüketim ile üreticiye mahkum olan tüketimin tüketicinin tercihini etkilerken alım gücünün göz ardı edilmemesi gerektiği kanaatindeyim.

Biz normal kullanıcılara dokunmasınlar da istedikleri kadar pod salsınlar piyasaya umrumda değil ????
Ha olay nbase olayını baltalamaya gelir o zaman çok yaratıcı küfürler eşliğinde 1001 bela okurum bu namussuzlara ????

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt