• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kendin Yap | E-Likit Evyapçı Destek Platformu / Tarif Öneri

batuhan 

Doğrulanmış
Herkese selamlar , evyapçı dostu olarak bu postun altında mümkün mertebe deneyip memnun kaldığınız tarifleri paylaşalım. Güvenilir aroma tedarikçileri de olabilir. Tariflerde daha basit olanları yazarsak yeni başlayan arkadaşlar da rahatça faydalanabilir. Buharınız bol olsun.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Katılıyorum eliquisrecipes ve alltheflavors bu konuda 2 başarılı platform ancak basit ve iyi tariflere rastlamak zor. Malum ülkemizde düzgün aroma bulmak zaten zor , üstelik çeşitlerde yok. Yeni başlayan arkadaşlarda oylaması yüksek diye bir sürü aromayı kullanmayı bırakın bulması bile zor olur . Şöyle şöyle max 5 aromanın girdiği tarifleri paylaşsak yeterli olur bence

Klasiklerden basit bi reçete yaziyim. gayet hoştur.
SNOWY FUJİ
Fuji Apple ( FA ) %3.5
Bavarian Cream (CAP) %4
Caramel (CAP) % 2.5

_Mangolu Tütün_
Fe Cohiba 2 ml
Cdd Mango 1 ml
97 ml Nbase
Demlenme : Yok :D Shake&Vape Bro :cool:

_Çikolatalı Tahtalı Tütün_
% 10 Ry4 Double Tfa
% 2,5 Oak Wood Fa
% 1 Acetyl Pyrazine Tfa
%4 Double Chocolate Clear Tfa
Demlenme : 3-4 weeks

_Fındık-Bademli Tütün_
% 7 Tfa Dx Hazelnut
% 3 Tfa Toasted Almond
% 12 Tfa Ry4 Double
Demlenme : 3-4 weeks

Güvendiğim aroma-nbase-sarf malzeme tedarikçisi olarak İlke Kimya'yı söyleyebilirim...

Selamlar,
Elimde Aromania’dan aldığım aroma ile yapılmış 200ml civarı Grandmaster var. Lakin likit içilecek gibi değil. Sentetik bir tadı mevcut. Ne muz, ne krema ne fıstık tadı yok. Zorladım biraz ama gitmiyor. Bu likiti kurtarmak mümkün olur mu? TFA Banana Cream filan eklemeyi düşündüm ama kararsızım.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Yok geçmedim, sitelerine yorum olarak yazmıştım. Aldığım tüm Muz tabanlı aromalar içilecek gibi değildi. Atmose Chifles ve Banana Man aromaları da almıştım. Onlarda çok kötü çıktı ve çöp oldu. Grandmaster fazla olunca belki kurtarırız diye düşündüm.

@roadless abimin yazısını kendi izni ile buraya yerleştireyim. En azından konu altında konunun sağlık açısı ile ilgili bir bilgi de bulunsun

Aroma moleküllerini sıvı halde bir arada tutma işini yapan kimyasal sıvılara "taşıyıcı" ismi verilir.
Gıda amaçlı üretilen aromaların bir çoğu yağ bazlı taşıyıcı dolayısıyla nbase içinde kolay kolay çözünmüyor, ayrıca araştırmalar sonucu yağ bazlı aromaların yüksek sıcaklıklarda buharlaşırken sağlığa zararlı bileşenler açığa çıkardığı anlaşılmış olduğundan yağ bazlı aromalardan uzak durmamız gerekiyor. Gıda aromalarının bir kısmı da yağ bazlı olmayıp "triacetin" taşıyıcısı kullanarak üretiliyor, eskiden ecig için üretilen bir çok aroma "tat artırıcı" özelliği sebebiyle triacetin içerirken uzun süre triacetin buharına maruz kalmanın sağlık sorunlarına yol açacağı düşüncesiyle bu taşıyıcı da terkedilmiş, geriye PG bazlı aromalar kalıyor, pg'in buhar olarak solunmasının sağlığa zararlı etkileri konusunda kesin olarak yapılmış bir araştırma yok ayrıca FDA onaylı raporları var, ancak allerjiye neden olacak bir yapıya sahip olduğundan hassas bünyelerde allerjik reaksiyonlara neden olabiliyor, bu bilgiler ışığında likit hazırlarken mümkün mertebe aroma kullanımından kaçınmalı illa aroma kullanacaksak aroma oranını düşük tutup PG bazlı aromalar kullanmalıyız.

Pgyi bol tutarak aramayı daha az kullanarak bobreklerimizi daha az yorariz
Max vg dlde yumuşak içim keyif verir
Akşam iş çıkışı evde dl keyfinde tamamda
gün içinde max vg bana uzak
ne kadar pg o kadar az aroma
60-40 vg pg
Hatta kışın vg daha yoğun az akışkan olduğu için 50-50 veya 40-60

Mtlciler bence pgden korkmamalı
Pg arttıkça sigara simülasyonu artar
Yabancı likitler yüksek nikotinli 50-50 genelde

1,897Konular
128,337Mesajlar