• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara FeV 4.5S+ vs Spica Pro

Arcturus 

Doğrulanmış
İyi Günler Forum Ahalisi,
1 aydır YFTK klonu FeV arkadaşla keyifle buharlıyorum. Tütün aromaları kullanıyorum ve önceliğim soğuk buhar - boğaz vurumu. Dolayısıyla FeV tatmin ediyor.

Fakat flashın bir takım problemleri var, ağırlık gereksiz fazla, tel takarken bacak uzunluğunda bazen sorun yaşıyorum, bazen likit birikmesi de oluyor. Ama ana sorun ağırlık.

Spica Pro ise tütün aromalarındaki performansı ve boğaz vurumu için bayağı tutulmuş bir atomizer. Şekli şemali de çok yakışıklı duruyor. Kronik sıkışma sorunu vs. olduğunu okudum ama problem değil gibi geliyor.

İki atomizeri de kullanmış dostlarım hangisini neden tavsiye ettiğini söyleyebilir mi?

Oyla 0
Sıkışma bence kronik değil veya bendekinde bir sorun yoktu. Sıfır alıp uzun süreler kullanmıştım. Topcap biraz etsiz olduğu için kolayca açamayıp sıkıştı sanıyorlar bence. İşaret ve baş parmağının iç tarafıyla kola kapağı açar gibi açmak en kolay yol.

Flash için ise, coili jig ile deckin üzerine getirdiğinizde coilin dış hizası deck merkezi ile deck dışı çemberinin orta hizası civarlarına gelecek şekilde montelerseniz kaldırınca en optimal yere gelir

Kıyas için ise,
Spica tütünde güzel fakat tütün harici pek bir şey içirtmiyor. Ben flashın 2 ml ve 3.8 ml boylarında meyve ve pastane de tüketiyorum hatta saf tütün çok az tüketiyorum

Vurum konusunda, spica’nın da vurumu güzel ama yanma odası ufak olduğu için baca çabuk ısınıyor aralıklı içmezseniz illaki vurum düşüyor. Titanyum tel ile sıcaklık kontrol modunda vurumun ömrü daha fazla olmuştu. Flash ise vurum konusunda daha stabil oluyor böyle olunca. Tütünde de yine aynı içim alınıyor üstüne.

Ben flash varken spica proya çok ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum o sebeple.
Normalde ilanım mevcut olduğu için eklemeyecektim lakin asıl sorun ağırlık dediğiniz için eklemek istedim; flash 4.5s+ 88 gram, spica pro 78 gram civarları. Erlkoniginler ise 30-35 gram dolayında hocam yine vurum klasmanındakilerden

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Erlkonigin de gözüme çarpıyor uzun süredir, orijinaline denk gelmemiştim fakat klonları çok uygun oluyordu o yüzden ayrı sevmiştim. Yanma odası ufak olduğu için sıcak buhar verecek gibi bir his var içimde. Erlkonigin cam tankla çok yakışıklı, fakat spica her halükarda çok daha güzel.

Erlkonigin sıcak değil hocam iki boyu da, bir de gariptir, 3 ml halinin vurumu daha yüksek bana kalırsa. İki kişiden daha doğruladığım bir gözlem bu :D

Spicayı da çok severim ben ama dediğim gibi sadece flavor express içmelik bir atomizer bence. 3 yıl FE içtim onla:LOL:

Edit, Erlkonigin: 3 ml’in vurumu 6 ml’den daha iyi. Aroması da tatminkar, meyve pastane karışımı ve tütün pastane karışımı kullandım onda hep. 6 ml’de aroma kötü demeyim seviyeler aynı lakin farklı bir yorum ekleniyor.
Pamuklama biraz özen ister, afc sıkılık sorunu yaşatmaz dilediğince ayarlanır. Bence en büyük handikap dediğim gibi pamuklama

Son düzenleme:
Stattqualm ürünleri için klona bulaşmazdım. Şimdi hatırlamıyorum ama mtl başlığında paylaşmıştım: Orijinalinden farklı bir işlem görüyor parçaları. Orijinalinin gördüğü işlemi bile sorgulayanlar var(dı) bu arada.

Overall’da flashın yerine konacak hiçbir ürün yok bana kalırsa. Hem içim hem kurulum kolaylığı olarak.

Nduro’nun klonu orjinalin birebiri olsa kaç yazar hocam. Yorucu bir içim, düşük bir aroma, buhar doygunluğundan değil de dryhit vari bir vurum.

Aromasını yükselteyim deseniz bu sefer de vurum bariz düşerek sıradan bir atomizere dönüyor. Deckte ve closing ringde kullanılan malzemenin çizilmesi, yine deckteki malzemeden kaynaklı atomizeri çok rahat bölememek, besleme ve afc’nin eşlenek çalışması (yani ikisini ya aynı seviyede açıyorsunuz mecburi olarak, sıkı içim yapayım beslemem tam açık olsun gibi bir şey olmuyor) vb vb çok handikapı var bence

1,930Konular
128,745Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt