• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Geekvape Ammit MTL RTA Yardım

Obenik 

Doğrulanmış
Bu gün itibariyle kullanmaya başladığım atomizer. Kantal a1 28 ga 7 tur yaptım. 1.78 Ohm çıktı. turu mu arttırmam lazım yoksa teli mi kalınlaştımam lazım ? Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.

Hocam aynı anda Siren v2 mtl yi de kullanmaya başladım onun içinden çıkaan tel 1 ohm verdi. Ammitin ki vermedi. Saralım dedik bu seferde yüksek çıktı. 1 Ohm iyi diye okudum hep forumlarda

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

28ga tel için 7 tur fazla hocam. bir deck e düzgünce sığdırmak zor olacaktır. Onun yerine 26ga teli 5 tur sararsanız çok küçük farklarla aynı performansa kavuşabilirsiniz.
Beğenilerinize göre öneri verebiliriz mesela. Serin buhar mı seversiniz? Aroma arzunuz ne boyuttadır? Boğaz vurumuna bakışınız nedir? gibi bilgileri verirseniz daha detaylıca sarım bilgileri önerebiliriz sanıyorum.

Elimde sadece 28 ga var şuanda malesef. Ben ilk defa kullanıyorum atomizer o yüzden kıyaslayabilceğim tecrübelerim yok malesef. Ama siren de 13 watt buharladım serin ve güzeldi aromada bence yeterliydi. Bide ammit te ilk denemede ağzıma likit doldu malesef

Hocam o sarıma 13 watt maalesef az gelir. Tur sayısını 5 veya 6 yapıp (2,5mm kılavuz için) 11-14 watt aralığında daha temiz buhar yakalarsınız. Serin buhar seven birisiyseniz teli inceltmelisiniz. Örneğin 30ga teli 2mm kılavuza 6 tur sarıp 9wattta buharlamanız hem likitin uygun şekilde buharlaşmasını sağlar, hem de buharın size daha serin gelmesine sebep olur.

Ohm ile watt arasında doğrudan bir ilişki kurmayın hocam. Tel kalınlığı ve sarımınızdaki telin uzunluğu wattı belirler. Özetle kütlesi. Ne kadar çok tel, o kadar çok watt. Daha fazla tel, buharlaşan daha çok likit.

Elinizde sadece 28 GA varsa 2 mm çapa 6 tur 1 ohm verecektir, telin başlangıç ve bitiş sarimlari yarım tur sayılacağından ortaya tam 5 tur sarıp toplamda 6 turu yakalayacaksınız.
Android telefon kullanıyorsanız vape tool indirin bütün hesaplamaları programdan yapabilirsiniz

Bir kaç sorum daha olacak müsadenizle. Bazen hafif fokurdama oluyor pamuklamadan m acaba ? Birde mesela tankı bitirdiniz farklı bir likit deniceksiniz herseferinde pamuğu değiştiriyor musunuz ?

Pamuğu telden rahat geçmeyecek kalınlıkta yaptıysanız buda fokurdamaya sebeb olabilir.Yeni bir likit deneyecekseniz en azından pamuğu değiştirmenizi öneririm. Pamukta kalan eski likit ile yeni deneyeceğiniz likitin karışımı hem hoşunuza gitmiyebilir,hemde yeni likitin uzun bir süre tam olarak tadını alamazsınız.

Son düzenleme:
Düşük çapta ince tel kullanırsak pamuk daha çabuk yanıyor gibime geliyor yanlışım varsa düzeltin

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt