• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri GG Iatty Reloaded - Mini İnceleme - Kaptan'ın İncelemeleri

Mr. Ocean

Community
Değerli Arkadaşlar,

Yazıma konu atomizer, Golden Greek Iatty Reloaded RTA.

Ürün için tam bir inceleme yazamayacağım. Sadece mini bir inceleme/ tanıtım konusu olacak.

Golden Greek'in sahibi Imeo Thanasis, bu sene ortasında, 9 sene evvel üretmiş olduğıu Iatty adlı ürününün güncellenmiş halini yapacağını duyurdu.

Sevgili forumdaşımız ve dostum @hasakcicek duyuru yapıldığı anda bu atoyu edinmeye karar verdi. Daha ön siparişler açılmadan Imeo ile iletişime geçtik.

Tasarım sürecinde çizimlerini erinmeden paylaşan modör ile birkaç noktada geliştirilmesi gereken konuları şahsen paylaştık. Imeo da yapıcı yaklaştı ve atomizerin tasarım sürecinde iken ürünün bazı noktalarını bizim yönlendirmelerimiz ile istişhare ederek güncelledi. Konuyu takip edenler varsa, çizim süreci boyunca birkaç tasarım çıktığını fark etmiş olabilirler. İşte o değişimlerde bu iki fakirin de parmağı var ????
:D

Hayatımda ilk defa can bulmuş bir atomizerde ufak da olsa bir katkım oldu. Umarım ileride arkası gelir.

@hasakcicek ürünün siparişini verdi. Çetrefilli bir şekilde de olsa ürün bu sabah itibarı ile elime ulaştı ve açılışını yaptım.

20191220_114550-01.jpeg
Şu anda bu satırları yazarken ne kadar heyecanlı olduğumu anlatamam ????
:)

Kendi kutusunun yanında özel yapım ahşap bir kutusu da var. İlave olarak almak gerekiyor tabi.

22mm çapa sahip atomizer, AISI 316L malzemeden imal edilmiş. Kısa hali ile 40,9 mm, uzun hali ile 49mm yüksekliğe sahip. Ürünün yüksekliği, alınabilen ara parçalarla sınırsız olarak arttırılabiliyor. Sıkı Mtl ile sınırlı DL arasında çeşitli çekimlere imkan veriyor.

Ürün ön sipariş ile sadece 656 adet üretilmiş. Imeo, arkasının gelmeyeceğini söylüyor ama kim bilir. Ülkedeki tek ürün olabilir şu an elimdeki.

20191220_141130-01.jpeg

Temel sıkılık Spica Pro'ya benzer şekilde, hava pini olarak da görev yapan 510 pinleri ile sağlanıyor.

Artısını, eksisini değerlendirecek kadar kullanma fırsatım henüz olmadı. İlk sarımdan 1ml kadar tükettim. Bu kısmı ürünün sahibine bırakıyorum.

Günübirlik bir atomizerden ziyade koleksiyon parçası, özel bir ürün.

Sahibine mutlu ve keyifli bir beraberlik dilerim.

Hepinize sevgiler, selamlar.

20191220_115549-02.jpeg

eyyyvallah kardeşim :)

yahu ne ara yazdın incelemeyi...

ama seninde hakkını ödeyemem, sen olmasan bu ato bana gelemezdi.

Bu arada işimiz daha bitmedi, ithaka ve regule bir modda yapacak bizim usta, ben küçük küçük bunaltmaya başladım, sende destek at...

bizim gırnatacıya bıraktıracaz mesleği ya, hayırlısı ????

ato Sizden (@hasakcicek ) oturu cok ilgimi cekmisti ve uretimi olmadan 2 tip klonu ortaya cikmisti. Almaya cok yeltenmistim ama nasil paylasilan bir fotodan klonlandigini dusunup durmustum. Kaptan tanitiminda verdigi bilgi ile (onceki versiyonun guncellenmesi) aydinlatti sagolsun.

@hasakcicek Üstad hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Senden yorum sonrası klon önerisi bekliyoruz ???? epey ilgimi çekti güzel duruyor. Birde içim kalitesini dinlersek güzel olur.

evvvetttt, bikaç günlük kullanımdan sonra ;

AAA3EE47-0B58-4673-A8DF-EC5902A6D135.jpeg

İmeo şu karton kutuda gönderdi iatty yi.

18FC56C9-7F07-47F3-8CB8-5E286A476A3C.jpeg

tabii ben direk bu kutuya aldım.

698C88AC-2CA3-45D4-A2A9-A978E40C6113.jpeg

deckini inceleme imkanı bulduğumda, İmeo nun alametifarikası olan gömme coil mantığıyla, genesis tarzının bir karması olduğunu gördüm. İlk dizaynda siren benzer bir yapıyla, altı açık ve likit besleme kontrolü yoktu, sağolsun @Mr. Ocean dostum ve benim (daha çok kaptanımın) müdahaleleriyle alt kapandı ve dikey - büyük - kontrol edilebilen beslemeye sahip oldu.

İlk bakışta, deckte ve bacada, işçilik ve malzeme açısından kalite yüksek. Eagle da yaptığı tank üstü dolum kapağının pürüzsüzlüğü hatasını bunda yapmadı imeo usta (kaptanım sayesinde) 414A8794-D471-48A6-A781-79F918567D22.jpeg

A56A4F03-671E-4A34-A8FF-51C531CF7BCC.jpeg

İmeo usta, yanma odası yapısı ve baca açıları konusunda, daha önceki ar-ge lerinden faydalanmış, baca açısı , amadeus la aynı, ve yine amadeustaki güçlü aromayı yakalatmış. Deck e çeper koymayarakta eagle daki ohm oynama sorununun önüne geçmiş.

B0F71B09-BCBD-40DC-AF1C-98802F79450B.jpeg

İmeo usta yeni gelişim olarak, hava çıkışının çevresine seramik ve ss olarak, çemberler eklemiş (başka tabir bulamadım :) ) ilk önce çıkararak kullanmıştım, vurum bariz öndeydi, bu seferde çeperle kullandım, aroma vuruma yaklaştı.

Hava ayarı hem yüzükle, hemde pinlerle sağlanıyor, bu pinler 510 yuvasından takılıyor ve atomizer doluyken değiştirilebiliyor, üç farklı pin mevcut. tam kapalı olan pin gerçekten sıkı bir içim sunuyor. Eziyet derecesinde hemde. En lezzetli içim 0,8 mm lik pinle oluyor, Halihazırda kuvvetli likit beslemesi olan bir atoya çok sıkı içim , yazık olacağı için, orta sıkılıkta içim en keyiflisi oldu bana.

Tcr de , en küçük bir ohm oynaması yaşamadım. Ama en keyifli içimi fused clapton mtl de yakaladım, deck tamamen dolu ve coil üst baca çıkışına yaklaştığı için, aromayı ve vurumu net verdi.

Evveet, eksileri;

hava yüzüğü o ring değiştirmeden önce serbest dönüyordu, gevşekti, kalın o ring takılınca düzeldi.

bir diğer eksisi de , mücevher gibi bir atomizer yap, siyah delrin-ultem(herne herzeyse) driptip takılı gelsin, bu nedir yahu

son olarak ;

İmeo usta gerçekten güzel bir ato yapmış, mücevher gibi, aromasıda vurumuda yerinde. Karakter olarak curved chimneyli eagle ın daha zengin aromalısı gibi.

Muhtemelen ulton ve shenray bunu cionlayacaktır, ohm oynaması plmadığından emin olunup alınabilir .

Herkese saygılar

Inceleme ve yorumların için çok teşekkürler üstadım

Bir iki ekleme yapmam gerekirse :)

Atomizer görüntüsüne oranla hafif, özellikle top cap ince yapılmış ve aslında ilk eline aldığında korkutuyor ısınacağına dair ama ısınmıyor. MTL Clapton'la bile ısınmıyor.

Kullanılan yarı mamüller fazlasıyla kaliteli ve karakteristik bir rengi var.

Hava yüzüğünün kullanıma pek bir etkisi yok, mtl pinler ile sıkılık sağlanıyor.

Sarması ve pamuklaması en kolay GG atomizeri denebilir :)

Elimde Hasan abinin atomizeri öperken fotoğrafı var. Hatta gif haline getirdim, şantaj için kullanıyorum.

Hasan abi atomizeri denemek için isteyenleri (misal ben) levye ile kovalıyor.

Yanlış biliyor olabilir ya da yanlış hatırlıyor ama 2ml likit haznesi vardı sanırım ilave aparat olmadan.

Aroma yorumu (performansı değil, o zaten başarılı) alışık olduğumuz Armed ve Eagle gibi değil. Daha çok genel tipte denebilir. 656 adet değil de seri imalatta olsaydı bir hayli geniş kullanıcı kitlesine sahip olurdu diye düşünüyorum bu sebeple.

Klonlarında seri numarası derdi olmayacak, tüm hepsinde "1 of 656" yazıyor :)

Mevcut nihai sürüm şu an için klon olarak yok. Benim gibi almayı düşünenler varsa diye belirtmek istedim.

Deck içindeki seramik parça pütürlü yapıda. Ben kendi adıma pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum açıkçası ama SS versiyonu da pakete koyulmuş. Pei olsa, yani geç ısınıp geç soğuyan ve bakteri üremesine elverişsiz bir malzeme olsa, aroma performasını daha da arttırır diye düşünüyorum.

Ürünün bir daha üretimi yapılmayacak, sadece 656 adet özel olarak üretildi ve bitti :)

GG, Hasan abiye katkılarından ötürü özel bir sürpriz yapmış ve atomizerin üzerine Hasan yazmış :)

Alınacak klon çıktığı zaman aklınıza gelirde haber ederseniz çok sevinirim. Denk gelirsem ben de paylaşacağım. Ek bilgiler için de teşekkürler @onepuffman

Kısa film gibi okudum resmen. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Artık klonunu bekleyeceğiz yapacak bir şey yok gibi görünüyor şu durumda

TRY 160.20 7%OFF | Değer yunan rta altın yunan GG latty reloaded rta 22mm çap e-sigara üst dolgu Atomizer vs spica Pro stil MTL RTA
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
Ben bunu gördüm ama farklılıklar var sanki

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Eline, ağzına sağlık. Imeo da söylediklerimizi dikkate aldı. Ustalığıyla birleştirip çok güzel bir atomizer yapmış gerçekten. Güle güle kullan.

Genele not: Arka planda deniz olan fotoğraf Bodrum'da, deniz üzerinde ve @hasakcicek tarafından çekilmiştir. ;)

Çok aydınlatıcı ilave bilgiler. Eline sağlık.

Bunlar eski versiyonlar. Güncel olanı da yaparlar herhalde.

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt