• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit İlk E-sigara Deneyimim, Tavsiyeleriniz?

Karubuntersi

Yeni Üye
Merhabalar,
E-sigarada biraz yeniyim, kullanmaya başladığımdan bu yana yaklaşık bir haftayı yeni devirmiş bulunmaktayım. Bu süreçteki tecrübelerime istinaden ileriye yönelik yapacağım tercihler için tavsiyelerinize danışmak istiyorum. Cihazım Smok IPX80, yakın zamanda falcon kimyadan salt base alışverişi yaptım VG/PG Merck Merck N-Chem 70/30 12Mg salt-s ve salt-b olacak şekilde iki farklı sipariş verdi ve ilk buhar deneyimlerimi gerçekleştirdim. İlk olarak Salt-B olanı denedim, biraz acı tat verdi ve öksürttü. Ağzımda nikotin çiğnemişim gibi acı bir tat bıraktı, kullanım hatası mı bilmiyorum ama tüketmekte zorlandım ve devam edemedim. Salt-S yi denediğimde ise inanılmaz keyif aldım, benim için mükemmel oranı bulmuş olabileceğimi düşündürdü. Öyle ki günde 10ml kadar keyifle tüketmeye devam ediyorum ve başladığımdan beri günde en az bir iki paket sigara içen biri olarak sigara içmeyi anında durdurdum.

Geçtiğimiz günlerde envanterime yeni yedek parçalar ekledim; Rpm Rba kartuş ve coil, TemCO kanthal a1 28Ga tel, cotton bacon prime pamuk. Uzun vadede sıfır coil masrafı yapmamak için ve elimde bu tür işlere yatkın olduğu için kendi sarımımı yaparak devam edeceğim.

E-sigara kullanım sürecine girmeden önce yaklaşık üç ila dört hafta arasında araştırmada bulundum ve birçok video izleyip makale okudum. Tercihlerim ne kadar doğru bilemiyorum ama ilk alışverişlerim olacağı için hep en kalitelisine ve orjinaline yönelmeye çalıştım. Uzun vadede fiyat performans ürünlere yönelmeyi düşünüyorum. Takdir edersiniz ki yeni başlayan olarak aylık sigara maliyetinin üzerine de çıkmak istemiyorum.

Önümüzdeki hafta içinde diy kit alıp likitlerimi aromalandırmayı planlıyorum. Akabinde nbase siparişi de vereceğim fakat kararsız olduğum bazı seçenekler var. Öncelikle salt nikotinin bazı kaynaklarda çok tercih edildiğini okudum lakin bazı kaynaklarda ise normal nbase e istinaden saltın çok daha zararlı olduğunu vurgulayan konularla karşılaştım. Bu durum bir sonraki siparişim için kafa karışıklığına sebep oldu bende 😅 Amacım bir sonraki nbase tercihimi hem sek kullanıp hem aromalandırarak kullanabilmek, bu sebeplerden dolayı acaba bu sefer salt değil de normal nbase mi sipariş etsem diye düşünmüyor değilim. Bir de diykiyler için sizlerin altın vg/pg oranlarınızı merak ediyorum. Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsan çok memnun olurum. Herkese iyi hafta sonları diliyorum.

Oyla 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Önclikle güzel kararın için tebrikler. Salt baseler şöyle aslında nikotin tuzu diye geçer. Ama bir kimyacı olarak şöyle diyebilirim ki kimyada nikotin tuzu diye bir bileşik yok. Alkoloid tuzu diye bir şey yok kısacası. Zararlı denmesinin sebebi bu başlıca. Ve kana hızlı karıştığından ve yüksek mg'lara çıkılabildiğinden tek kullanım podlarda da sıkça kullanılıyor. Benim tavsiyem normal nbase alman 18 mg civarı . bu bile çoktur ama aromayla seyreltirsen seni kesecektir. 18mg ı gecmenı tavsıye etmem. Benim tavsiyem elindekini kullanıp öğrendikten sonra normal bir mod ve mtl bir atomizer alman şeklinde olacaktır daha çok keyif verir. Goldenin dıy kıtlerını deneyebılırsın ben sevdım. gunde 2 paket sıgara galıba aylık 3.000 tl edıyor. bunun uzerıne cıkarsan bi dur ve kendını sorgula derim :D

Normal bir ato aldıktan sonra hazır sarılı mtl clapton bır tel ve guzel bır pamuk alırsan işin iyice kolaylaşır ve keyif almaya başlarsın kanımca. Nbase için en kalitelisi ilke kimya adı geçer sık sık oraya da goz atmanı tavsıye ederım. Ben dl lıkıtlerımde %15 aroma uzerıne 70/30 vg/pg 4N eklıyorum. Mtl lıkıtlerımi ortalama (toplam) 9N 60/40 şeklinde ayarlıyorum.
başka soruların varsa da yazabılırsın

Tavsiyeleriniz ve paylaştığınız bilgiler benim için çok değerli, çok teşekkür ederim. E-sigarayı tercih etmemdeki başlıca sebep sigarayı bırakmaktı, daha önce sigara bırakmak için birçok metot denedim fakat hiçbiri bende işe yaramadı. Başlarda diğer metotlarda da yaşadığım gibi e-sigara da kesmez sigara ile birlikte kullanmaya devam edip azaltarak bırakırım diye planlamıştım, açıkçası e-sigaranın bu kadar etkili olacağını düşünmüyordum.

Bahsettiğiniz bilgilere istinaden bende merak uyandıran bir iki soru oldu;
Eşit oranda nikotine sahip normal nbase ile salt nbase arasındaki hissiyat aynı değil anladığım kadarıyla. Normal nbaseler saltlara göre daha yüksek nikotinde daha hafif içim hissiyatına mı sahip oluyor?

Birde merak ettiğim diğer bir konu, örneğin ben 12mg 100ml bir nbase aldım. 12mg nikotini her buharda vücuduma almış mı oluyorum yoksa 100ml i bitirdiğimde mi 12mg nikotin almış oluyorum?

Hayır şöyle salt nıkotınlerı ıcmen daha kolay. Mesela 18 mg salt ıcsen hıssetmezsın. ama 18 mg nbase ıcersen başın döner gibi. Saltlarda baya yuksek değerlere çıkabildiğin için seni daha çok kesiyor gibi bir kandırmaca var ama boş bir olay. İşin kimyasına çok girmiyorum ama normal nbaseden şaşma.
100 ml'i bitirdiğinde almış oluyorsun. Tek dumanda 12 mg alırsan zehirlenecek vakit bile bulamazsın :D
Ve sertlık konusuna gelınce nikotını arttırmadan sertlıgı pg türüyle arttırabılırsın. en sert pg basf pg dıye gecer. En hafıfı merck.Seni çok tanımadıgım ıcın ortalama bır sey yazacagım
18 mg nbase + basf pg secersen bu en serti olur. Bu seni Çok keser. Salt b ve s'lerden Salt b agır olanıdır. Salt s sana daha ıyı geldıyse basf'lı kombınasyon bıle sana agır gelır bu kombınasyonu geçme derim.

1,915Konular
128,470Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt