• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara İlk kullanımda ne yapmalıyım

emirbngl45

Community
İlk defa kullanıcam her şeyi yeni aldım Hocam coili ıslattım tankı doldurdum ama kaç Watt da kullanmalı Regule mod gibi biseu duymuştum nedir bu olay

Aspire vrod 200 @Namca tekrardan özür dilerim hocam büyüğümsünüz inanın saygıda kusur etmek değildi niyetim

Ekli dosyalar

• 56754E7B-F2DB-4CD5-9331-2FE12589F481.jpeg
    56754E7B-F2DB-4CD5-9331-2FE12589F481.jpeg
    18 KB · Görüldü: 15
  • 31F13650-6BE1-4C78-95B3-AF46E8A35AEF.jpeg
    31F13650-6BE1-4C78-95B3-AF46E8A35AEF.jpeg
    19.1 KB · Görüldü: 16
0,15 mesh coil o zaman sendeki, 60-70 w arasında kullanacaksın öyleyse. yolladığım resimde o da var.
ayrıca coilin üstündede kullanılacak watt aralığı yazıyor. onu oku.
Resim1.jpg

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Rica ederim kardeşim sorun yok ,bu forumda çoğunluk olan kardeşlerimizin tamamı yeni olan kardeşlerimize hiç yüksunmeden yardımcı olmak için seferber olurlar. Forumda hakaret aşağılama küçük görme gibi davranışlar yerine sevgi yardımlaşma ve hoş görü egemen kılınmaya çalışılıyor.bu yüzden sizi hoş görü ile karşıladığımı ve alınmadığımı ,bilmenizi istedim yapabileceğimiz birşey olduğun da elimizdengeldiğince yardıma hazıriz. :)

Çok teşekkürler @Namca abim, gerçekten sizler olmasanız başlamadan vazgeçerdim bu forum ve sizin gibi güzel insanların sayesinde bırakıcam inşallah ne mutlu sizin gibi insanlardan tavsiyeler alıyorum muhabbet ediyorum gerçekten forumda 1 haftayı yeni doldurdum lakin siteden çıkasım gelmiyor. Hatamı fark edince çok mahcup oldum hocam sağolun hoşgörünüz için????

Son düzenleme:
Dostum sana naçizane tavsiyem eğer çok paran yoksa o elindeki cihazı kullanmayı öğren sonra da bir daha foruma ya da telegrama yada 3-5 buharcının toplu olduğu hiçbir cemiyete dahil olma valla kafayı yersin bak alır alır satarsın satar satar alırsın bak daha az evvel babaannem masamı toplayım dedi kadının eline 25 ga tel saplandı ????

Konuyu şimdi farkettim nacizhane tavsiyem 0.15 ohm olan coili 55 watt ta kullanman olurdu sebeplerine gelince
-coilin uzun ömürlü kullanımı için
-olasi uzun çekimlerde dryhit(kuru buhar)ten kaçınmak
-mesh coilin bildiğimiz klasik coillere nazaran tepkime süresi hızına istinaden
-son olarak kullanacağınız likitin sürecine dair bilgi edinerek @comandante abimin dediği gibi coil üzerinde maxx sınıra kadar kullanımları daha sonra deneyimlemek yararlı olacaktır
Not:likit sürecinden kasıt
Coil killer durumu yani daha çabuk coili kirleten likitler/daha uzun sürede coili kirleten likitler var olduğundan
Hoşgeldiniz bu arada umarım süreciniz sağlıklı ilerler ????????

Hazır konuya girmisken diğer bir tavsiye
1 haftadır forumda vakit geciriyormussunuz,mümkün olduğunca kullanıcı bilgisi içeren konu veya içerikleri okumaya çalışmanızı isterdim şahsen.
Eminim bu okumalar size şimdi/hemen olmasa da zaman içinde çok işinize yarayacaktır... Öte yandan forum kullanimi açısından da güzel bir pratik kazandırır @16adige hocamın mesajını bu minvalde yazılmış olarak görün, çünkü her ne kadar taze ve anlık bilgiye ihtiyaç duysanız da bu konuda kendisi haklıdır ????
Çünkü her açtığınız konu altında alakasız birçok şey de kafanızın daha fazla karışmasına sebebiyet verir/verebilir demiyorum bakın ????verir kesinlikle...

Ayrıca bir kullanıcı olarak dikkate alırsanız eğer bir şeyi iyice sindirmeden yenilik peşinde olmayın
Bu hem butcenizin hem sürecin en büyük düşmanıdır....Bir abi tavsiyesi ????
Sağlıcakla kalın

Kısaca çok detaya girmeden(çünkü çok farklı versiyonlar ve çeşit içine şimdilik dalmaniza gerek yok)
Kullandığımız modlar mekanik ve mekanik olmayan "yani cevap aradığınız Regule Modlar" olarak basitçe ayrılır.(En azından şimdilik bunu bilmeniz yeterli)

Mekanik mod: pilin doluluk durumuna göre pildeki gücü atomizerimizde bulunan coile direk ileten cihazlardır.
Herhangi bir korumaya sahip değildir!!!
"Biraz profesyonellik/coil-watt-kullanim bilgisi gerektirir//yeni kullanıcıya tavsiye edilmez!!!

Regule mod: pildeki gücü Regule eden yani manuel olarak ayarlayabildigimiz akabinde kullanıcı tarafından sarilan yahut halihazırda bir coile istenilen ayarla ileten aynı zamanda kendinden çeşitli korumalara sahip modlardir.
Yine basitçe watti coilimizin olması gerektiği güvenilir güçle iletebilen moddur...
Yeni kullanicinin kesinlikle bu modları kullanması gerekir

Kendime not: umarım okumayı sevenlere yazıyorsun ????

Son düzenleme:

Haklısın abi ben hevesle aceleci davranıyorum hemen olsun öğreneyim her şeyi gibi ama herkesin kendi içme tarzı olduğu gibi kendi tarzımı okuyarak deneyerek kendim bulmam lazım ve diğer konuda da haklısın abi ama böyle bi düşüncem yok sadece elimdeki hazır coilli olduğu için penodat v2 ve malzemelerini almayı düşünüyorum çok teşekkür ederim bilgi için hocam????

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt