• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara İlk Kurulumdaki Besleme Sıkıntısına Bir Nebze Çözüm

sotw 

Council
Doğrulanmış
Atomizer kurulumumuzu yaptık ve keyifle buharlamaya başladık. Ancak birkaç çekim sonra buharda azalma gözlemleyip, pamuğu da yakmak üzere olduğumuzu anladık. Bu durumda öncelikle kurulumumuzun doğru olup olmadığını gözden geçirmeliyiz.

Eğer doğru yaptığımızdan eminsek tekrar ateşleme yapmadan önce , hava alışı parmaklarımızla kapatıp 5 ‘er saniye aralıkla (ateşleme yapmadan) 3-4 boş çekim yapıyoruz.Buradaki amaç iç basınç oluşturup, likiti tek çıkış noktası olan pamuğa yönlendirmek…Ancak bu boş çekimleri kuvvetli bir şekilde yapmamalıyız .Yoksa benim de ilk denemem de başıma geldiği gibi likiti buhar yoluyla ciğere değil .sıvı olarak mideye indiriverirsiniz.????

Teşekkür ederim abi :)
Bi kısım kendi deneyimlerim , bir kısım eş,dosttan kaptığım tüyolar , bir kısmı da konuların içinde, satır aralarında kalmış bilgileri cımbızlamak...Tabi her yazdığımı birebir kendim de uyguluyorum.

Yeri gelmişken şunu da belirteyim, bu bölüm bana özel açılmadı sadece ana fikir benden çıktı ,@Koba üstat da ilk konuları benim açmamı istedi.Tüm arkadaşlarımızdan bilgi-birikimlerini,ince nüansları bu bölüm altında aktarmalarını isterim.Bilgi gerçekten paylaşıldıkça güzelleşiyor...

Son düzenleme:
Ellerine sağlık @sotw, Teşekkürler.
Yeni başlayanlar, yeni marka pamuk kullananlar veya normalden sıkı pamuklama yapıp sorun yaşayanlar için pratik bir bilgi.

Bu sorunla karşılaşan buhardaşlara eğer ki emcükleme iyi sonuç vermezse topcap yada likit dolum kapağını hafif gevşetip tekrar kapatarak iç basıncı düşürmeleri de tavsiye edilebilir. Özellikle yivleri çok olan (yani derin oturan) ve hava kanalları kapatılması gereken atolarda elzem hale gelebiliyor.

Güzel bilgi hocam, teşekkürler :).

Aynı çözüm hazır coil/kartuş kullanan tanklarda da ilk coil likitenip takıldıktan ve tank doldurulup bir süre beklendikten sonra uygulanırsa coillerin yanma riski azalmış olur, minicik yüzdeyle de olsa ömrü uzar.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Genelde youtuber ların videolarında gördüğümüz gibi ,pamuğu yerleştirdikten sonra birkaç sefer likitleyip boş ateşleme yapıyorlar. Senin yöntem de bunun kurulum tamamlandıktan sonraki hali ... Belirttiğin gibi , pamuğu likite alıştırmış oluyorlar. :)

1,928Konular
128,709Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt