• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | E-Likit Krakerli Tütün Aroması Olur mu?

Sert ve kuru hissiyatlı bir taban tütün ise bence kraker hiç çekilmez. Muhtemelen o nedenledir ki ry4 gibi bence tütün olmayan tabanla Tribeca icat etmişler.

Daha çok tatlı/pastane tarafında daha faydalı eleman diyeyim kraker için.

Tütün yancıları için fındık, ceviz, karanfil, kahve ve şerbetçiotu (mobby sahnesinde tecrübe ettim) favorilerimdir.

Virginia ve bu tip şeyler fena olmuyor. Süper bir köprü aroma virginia. Hem (tamamı olmasa da) meyve kanadına hem de bu tip bisküvi, kurabiye aromalarına eşlik edebiliyor. Meyve tarafında mesela kayısı, (krema tipinde) mango, vs., fena olmazdı sanırım.

Inawera’nın absolute serisi de aklıma geldi şimdi. Yanlış hatırlamıyorsam, o gruptan da benzer bir eşleme çalışanlar vardı.

olur tabii
olay şurada ki graham arkadaşlar zararlı maddeler içerirler, tfa için dx alacaksınız capella için graham cracker v2 zira acetoin diketone vs. yok ama azcıcık alkol içerirler ama dümdüz sade grahamdırlar
tfa cheesecake dediği de graham ama hindistan cevizi var diye hatırladım ama belli belirsizdir
flavour art kanadında ise graham crust var kuru bir graham değil ama bu da cheesecake tabanı ama azcık bi tereyağ var
gelelim tütün-graham ilişkisine
graham aroması sade ise alacağınız tütün ya bi tık aromatik olacak (mesela fe mlb ile gidebilir ya da cdd 309 ile ballı deneme yapılır maxx blend ile de yapılır) ya da bunu aromatikliği siz ekleyeceksiniz, belki acetyl pyrazine ve ry4 ile belki vanilya hatta fa zeppola tfa dx bavarian cream vb. bir aroma ile yumuşatacaksınız... hepsi tamam ama azcık daha tütün olaydı derseniz fe tobacco absolute eklersin 2-3 damla,
ama grahamınız sade değilse; misal fa graham crust kullanacaksanız fe blended tobacco golden virginia gibi bir aroma seçilebilir fa dark vapure veya latakia bile denenir
tütün severler derneği onursal başkanı gibiyim ancak reçetem yok, duruma aromaya o dönemki zevkime göre yakalıyorum bişeyler, ölçüsüz şahane kek yapan ev hanımı gibi oldum mix konusunda

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
cow shit vardı bi aralar şaka için:)
sucuk aroması vs olması çok normal, bu aromalar e sigara için değil ama biz o üreticilerin ürünlerinden kullanıyoruz
mesela karamelize soğan aroması var, hamburger köftesi yaparken kullanmayı planlıyorum :)

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,873Kullanıcılar
PROMETHAMSon Üye
Geri
Üst Alt