• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kendin Yap | E-Likit Likit Hazırlama Kılavuzu

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
usta cevabın için teşekkür ederim sonraki likit yapımımda bunları değerlendireceğim . Hava aldıramadan karıstırma için aklımda bir fikir var kendi manyerik karıstırıcımı yapmak gibi . Görüşlerin için cidden çok teşekkür ederim . Ayrıca konuya derinlemesine inmende konuyu kapattırcağını zannetmiyorum :D

Ben şişede yada kavanozda bir miktar pay bırakıyorum çalkalamak kolay olsun diye. Full doldurunca karışmıyor, alacalı bulacalı şey oluyor, sevmiyorum. Demlenmesi de uzun sürüyor.

Gerçi genelde 100ml yaptığım ve nikotini demleme sonrası koyduğum için 8-9 ml'lik pay yetiyor bana.

Bu oksidasyon ve acı tat ilk başladığım dönemlerde hazır bobin DL'de başıma çokça geldi. Akşamdan Tankın içinde kalan likit sabah ilk 15-20 çekimde zehir gibi oluyordu. Sanki içindeki nikotin likitten ayrılıp pamuğa toplanıyor gibiydi. Kabustu be. Likitleride de henüz kendim yapmıyordum. Sonra zaten MTL RTA'ya geçince hiç başıma gelmedi bir daha.

Usta işte benim kuşkulandığım nokta şu premium marka likitlerde böyle acılıklar yaşanmıyor. Biz kendimiz yapınca nazlı olmaya başlıyor likitler . Olan malzemelerle en iyi yöntemlerle yapmak önemli ama bununda bir güzellik sınırı olduğunu düşünüyorum keza acısız/en iyi likit yapılsada istenilen aroma hissiyatı hiçbir zaman premium likitler kadar iyi olamayacak .

Aslında benim o yaşadığım acılık problemi hazır fabrikasyon likitlerde oldu. Likitleri kendim yapmaya başladığım süre içinde hiç yaşamadım. Dediğim gibi sadece hazır Bobinlerde sıkıntı çektim.

Bazen yoluma denk gelince vape shop a girip hazır likit alıp deniyorum ama hiç memnun kalmıyorum genelde. Sonuçta damak tadı ve beğeniye endeksli. Yapamıyorum olmuyor diye düşünmeyin. Genel olarak benim kalınan aromaları tercih edip denemeye devam edin.

1,898Konular
128,338Mesajlar
9,843Kullanıcılar
HalitSon Üye
Geri
Üst Alt