• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Likit Konusunda Yardımlarınızı Bekliyorum

sinecikli

Yeni Üye
öncelikle herkese selamlar
ben uzun zamandır e sigara kullanıcısıyım son 3 4 senedir dl içiyordum fakat sigara kullanmayada devam ediyorum bu yüzden önceden kullandığım mtlye geri dönmek istiyorum ki sigarayı eskisi gibi bırakabileyim.
derdimi anlattığıma göre asıl sorularıma geçeyim...
ben mtlde boğaz vurumu sevmeyenlerdenim. bana akıcı ve pürüzsüz olacak aromayıda hissetmem lazım... genelde tütün ve pastane tatlarını seviyorum mtlde bu yüzden buna uygun vurumu sıfır olan aromayıda çıtırdan hissettiren bir atomizer tavsiyeniz varsa bana lütfen yardımcı olurmusunuz?
çok kafa şişirdim ama desteğinizi bekliyorum esen kalın...

vurum verenler...
nikotin
pg
hava akış kısıklığı
ohm
wat
sarım yapılan ölçü.. 2,mm 2,5 mm gibi
likit bileşenler. yani chem gibi.
atomizer seçimlerinde elbetde vurum konusu geçer ama aroma hissiyatıda aranır nekadar mtl az aroma atsada :)
benim şuanlık gözüme çarpan flaş denemedim ama yorumlar olumlu.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Tam tersini istiyor arkadaş... Vurum olmasın derseniz atomizer öneremem ama 3m nbase ideal. veya sigma m m. Nikotin merck olması en iyisi bu açıdan. Öte yandan yüksek nikotin oranlarını da tavsiye etmem. Ben MTL içimde bile 2 mg nikotin kullanıyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
anladım zaten isteğini arkadaşın , benim yorumum vurumu veren etkenler bu etkenleri dikkate alarak vurumu en aza indirmenin yolunu bulabilmesi.
sırasıyla yazarsak aza indirmenin yolu olarak.
nikotin. düşük nikotin ve merck seçeneği
pg : 70/30 veya 60/40 seçeneği olabilir.
hava kısıklığı. : orta ayar hava girişi kullanılabilir.
ohm : 0,8 . gibi değer kullanılabilir veya 0,6
wat: 0,8 dediğimizde 10.wat olabilir.
sarım çuğu: 2,mm sarım yapılırsa aroma iyi vurum düşük olur.
likit bileşenleri. : sigma merck gibi yumuşak içim seçilebilir . pastane ürünü için sigma güzel diyebilirim.
atomizer konusuna bende girmiyeceğim onun uzmanları aramızda var.

Son düzenleme:
destekleriniz için teşekkür ederim şuan elimde ultonun kuma atomizeri var hava girişini arttırmak için hava pinlerini çıkardım boğaz vurumu olmaması için sarım önerisi ve deck önerisi alabilirim bu atomizerin uzmanları varsa aramızda yada bana hiç vurum olmayan bir atomizer önerirseniz onuda deneyebilirim :)

Vurumu düşük ve aroması iyi deyince benim aklıma gelen tek seçenek var hocam. Dvarw FL ya da CL. Klonları mevcut. Klonları 3 tank seçeneği ile geliyor. En ufak boyutlara sahip tankla kullanırsanız vurum iyice düşer, aroma da buna bağlı olarak artar.
Kuma'da sarımla vurum düşüremezsiniz pek, tel kalınlaştırmak ve nikotin azaltmak gerekir ancak nikotin azalınca da DL gibi olur, sigara içme isteğiniz artar. Kalın telle de yüksek nikotin kullanılmaz.
Kuma'nın hava girişi hafif eğimlidir, baca boyu kısadır. Eğim nedeniyle hava içerde türbülans oluşturur, vurumdan ziyade nikotini bayağı hissettirir.
Merck/Nicselect gibi düşük vurumlu nikotinleri, daha düşük PG oranları ile denemeniz daha iyi olabilir.

Ben kumayı kutusundan çıktığı gibi kullanıyorum belki hava pini çok havadar olmasın diye değiştirmişimdir. Bunun dışında 28ga khantal, 2.5mm 6 tur (1.0-1.2 ohm) aralıklı sarıp 14W ile,5mg 60/40 Nbase ile demlediğim aromalarla kullanıyorum. Hep söylüyorum benim yorumlarım etkisiz elemandır çünkü diğer kullanıclar gibi detaycı takılamıyorum, ayrımı da yapamıyorum zaten, ama vurumda hissetmiyorum. Benim yorum size birşey ifade etmesin ama detay olarak da bulunsun işte. Elinizde birçok kişinin tercih ettiği bir atomizer var zaten, denemelerle nispeten size hitap edecek bir içime ulaşırsınız muhtemelen. Ben dediğim gibi diğer parçalarını kutudan bile çıkarmadım. Zaten ayrım yapamadığım için çok gereksiz geldi bana denemek.

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,873Kullanıcılar
PROMETHAMSon Üye
Geri
Üst Alt