• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | E-Likit Likit Tavsiyesi?

hakan1

Yeni Üye
merhabalar ilk cihazimi alicam caliburn x olarak dusundum bunu atesliyi birakmak icin hangi ve ne tarz likitleri kullanabilirim
not:gunde bir paket iciyorum

Son düzenleme:
Normalde hemen demleme işlemi yaptığım ve sek içmediğim için önemsemiyordum fakat ileride illaki aromayı hatta mümkün olursa e sigarayı hayatımdan çıkarabilmek için denemeler yapmak gerektiğinden deniyorum işte bir şeyler. Eğer daha önce denediğim sek içimlerdeki şekerimsi tadlar şişe kaynaklı değilse, gerçekten VG nin kendine has tadı ise, sek içimde Carlo gerçekten daha tercih edilebilir görünüyor. Her ne kadar minimum 500 ml alınabiliyor olsa da ustaların alıp deneyimlemesi, yorum yapması daha doğru olur benim kıyaslamam gerçeği yansıtmayacaktır, hurafedir, rivayettir saçmalıktan ibarettir, dedikodudur, "ne diyo la bu" ndan ibarettir.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Yıkama sırasında ne kadar sıcak su kullanırsanız, oringler o kadar genleşir ve geçme durumu zorlaşır. Böyle bir durumda hızlıca kendine gelmesi için 30-40 dk bekletip kuruduktan sonra buzluğa atarak 15 dakika beklemek gerek. Flash’ta çok fark etmiyor, en fazla driptipi geçiremezsiniz ama diğer atomizerlerde cam kırılması/sıkışma yaşanabiliyor.

Sigma ve Wilmar aynı hammaddeden üretilir. Kendince şekerlilerdir. Ben eskiden fiyatı nedeniyle Wilmar kullanıyordum. Sek içmeye çalıştığımda yarı tankta falan bayıyordu. Çoğu zaman yarı tankı göremeden döker aromalıya geçerdim. Carlo tamamen nötr değil, tatsız tuzsuz diyemem. Kendine has, başka hiçbir nbasede denk gelmediğim bir tadı var ve şekerli değil. Carlo’dan sonra 2-3 tank peşpeşe nbase içebilir oldum. Şu an Wilmarı da eskisinden daha rahat içebiliyorum sek olarak ama Carlo varken gerek kalmıyor pek :) Tütün ve sek içim dışında da Carlo önermem.

Kuma plastik camını Bishopa takmayı başardım oringlerin şişik olması sebebi ile zorlasa da pratikte takılabilir olduğunu birinci elden deneyimlemiş oldum. Ben genel olarak sarım ve pamuklama konusunda da lambır lumbur iş yaptığım ve çok önemsemediğim özelliklede çok fazla çekim yaptığım için, içim keyfimin çok kaliteli olduğunu söyleyemem. Carloyu yaklaşık bir tank içtim bu söylediğim sebeplerle keyifsiz bir içim olduğunu söyleyebilsem de bunun carlo ile hiçbir alakası yok sevdiğim likitlerle de aynı şeyi yaşıyorum zaten. Dolayısı ile sek içimde carlo, biraz da sabırla gayet içilebilir görünüyor.
Genel olarak tanklarımda kısa sürede boğulan sanki hava akışı tıkanmış gibi bir hissiyata ulaşıyorum. Dediğim gibi bunun büyük ölçüde hayvani boyutlarda çekim sıklığım olduğuna da %90 eminim. Atomizerler, pamuk ve teller hepsi birlik olmuş insan gibi içmiyorsun ki biz ne yapalım diye bas bas bağırıyorlar.

Elimde kutu içeriğinden çıkan yedek oringler haricinde, Telegramdan her atomizer için ayrıca aldığım bolca Oring var aslında ama kullanıma engel olmadığı yada sızdırma yapmadığı için değişim yapmadım pek. Bir sonraki alkol temizliğinde oringleride iyice temizleyip her ihtimale karşı dolaba koyarım.

Nikotini hayatımdan bir önce çıkarayım diye 3mg ye kadar düşmüştüm 5mg ye geri yükselttim ama yine de içme isteğim ağır basıyor. AVM ye falan gittiğimde içemediğim için ağzımın içi kuruyor ve sigara ihtiyacı gibi bir an önce pufflamak istiyorum, verin onu bana diye ağlayarak insanlara saldırıyorum. 1lt almasaydım sanırım bire sonraki siparişte 9mg ye yükseltecektim ama şu an elimdekilerle baya bir süre dayanmak zorundayım.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam MTL’de düşük miktar nikotin kullanmak, nikotin bağımlılığı bırakılmazsa maalesef bu duruma neden oluyor. 9 mg’la 30 puff çekmekle 3 mg’la 90 puff çekmek aynı hesaba geliyor. Amacınız çıkarmaksa, yükseltip içiminizi düşürmeniz daha faydalı olabilir belki, zira 5 mg’la azaltamıyorsunuz. Az miktarda 12-15 mg alıp karıştırarak deneyebilirsiniz belki.
Kuma ile Bishop camları birbirine uyumlu, Kuma camlarının alt ve üstünde girinti olduğu için oringi bir tık kalınlaştırmak eğer akıntı olursa faydalı olur, ama 1.2 mm kalınlıkta oring bulmak zor, 1.5’la da sıkışma oluyor aklınızda bulunsun.

Cam şimdilik oldu en kötü senaryoda elimdeki oringlerden birşeyler yaparım. Bishop cam bulursam ürün kutusunu tamamlamak için bile olsa almak lazım. ama kullanım için herhalde kuma camıda alırım.
Karışımla falan uğraşmam herhalde ya bilmiyorum, aroma bile yaparken eriniyorum. Zaten 500 ml si demlenmede diğer yarısı içinde uğraşamayacağım şimdi. Nikotini arttırıp çekim ayısını düşürememekte var işin ucunda. en azından bu şekilde nikotin değeri az olduğu için çok sağlıksız bir şey yapıyor olsamda değerden kazanıyorum diye olumlu bakabilirim. Ama bir daha ki sipariş kesin yükseltip deneyeceğim.

Pod kullananlara 12mg chemnovatic nikotinli nbase doyurucu geliyor.
Nargile cihazlarda maksimum 6mg önerilir.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt