• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | E-Likit Likit Tavsiyesi?

hakan1

Yeni Üye
merhabalar ilk cihazimi alicam caliburn x olarak dusundum bunu atesliyi birakmak icin hangi ve ne tarz likitleri kullanabilirim
not:gunde bir paket iciyorum

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
E-sigaranın bir sigara bırakma aracı olduğunu düşünmeyin, siz irade gösteremediğiniz sürece hangi nikotini kullanırsanız kullanın, bırakamazsınız. DL'de 6 mg freebase kesmiyorsa, MTL'de 12-15 deneyin. Salt dediğimiz kavram JUUL ile çıkmış bir şey, ondan önce kaç kişi freebase ile bıraktı. Çok şeyapmamak lazım :D

hocam aslında sigarayı bırakıp buna başladık
3paketten 6ml sıvıya geçtik hepsi bu
biz 3mg chem ile dl içerek bıraktık zamanında (alev kimyada 1lt kapalı şişe olurdu)
salt işi güzel ama bence muazzam etkisi yok
50mg salt da alsam aynı likit miktarını tüketiyorum, dudak tiryakisiyim ben...

hocam kim o firma? yahu biz bizeyiz, firma eleştirmek açık bizde🥰
şuan ben tedarikçimden memnunum, yahu adama desek ki, paket gelince aç olurum iki paket çizi at cidden atacak kıvamda
hani ben ilgi severim
akşam avm kapanmadan mc donalds'tan filtre kahve alalım dedi hanım, ben kahve bekliyorum bi baktım erinmemişler (kapanışa 20dk var) kahve demliğini çıkardılar sıfır filtre taze kahve demleyip verdiler
söyleseler valla almadan çıkarım ama müşteri almadan gider diye de söylemedi çocuklar (sürekli müşteri de değiliz hatır gönül olsun) demleyip sundular...
tedarikçi arkadaşı seviyorum, tanısın tanımasın ilgili olması benim için önemli
senle ilgilenmeyen adam benle de ilgilenmez, firmayı söyle tanıdıksa gönül koyalım tanıdık değilse tepki verelim

Ben onun carlo erbayı kimden aldığını biliyorum, ona güvenip bende aldım eğer benim bildiğimden hariç bir yerden de almadıysa ben biliyoruuuum

Ben 1 Lt aldım sadece 500 ml sini kullandım demlemeye bıraktım hoş denesemde bir cacık anlamam muhtemelen. Gerçi bende o kadar çok çekim yapıyorum ki beni de yordu bu camia. Millet 50-200 pufflardan bahsediyor ben akşama kadar kaç tank dolduruyorum kaç kere pil şarj ediyorum sayısını bilmiyorum.

İlke'den aldım son siparişte.
Araya yılbaşı vs girince 2-3 gün kargo şubesinde kaldı, ama kış günü bozulacağını sanmıyorum. PG'yi de yanlışlıkla Chem seçmişim, Chem PG'nin tadı bu kadar değiştireceğini de sanmıyorum.
Denemeden Black Note Perique ve FA Latakia demledim. 20-30 gün sonra perique'yi denediğimde tadı bir garipti. Sek denedim, Carlo tadı yok. Sek içemediğim ilk Carlo oldu. Alttan garip tatlar geliyor.
İlke'ye sitesinden PG'de ilk defa Chem kullanıyorum, bunun bir etkisi olabilir mi gibisinden yazdım, şu an online yetkili yok, mail olarak ulaşılır gibi bir oto cevap geldi. Dönüş alamadım, ben de üstüne düşmedim konunun. İlk defa NET tütün deneyeyim dedim, burnumdan geldi kısacası :) Kalan nbase'i de 100 mL şişeye doldurmuştum, hava boşluğu ile kendi şişesinde bozulmasın diye. Şimdi bizden alınmadı vs denir, iyice canım sıkılır, üstüne de 2 ay geçmiş diye uğraşmıyorum.
İnsan bir yandan yasal olmayan bir üründe hangi firmaya ne kadar güvenebilirim, böyle hatalar olabilir diyor ama günün sonunda bu işin sağlık kısmı da söz konusu.
@pantera aromaburada'dan bahsediyorsunuz sanırım hocam. Bu sektörde yanlış/eksik ürün gönderip hatasını telafi ederken kargoyu alıcı ödemeli gönderen kişiler görüyor/okuyoruz. Aroma denemesi yapıp, numuneyi ücretsiz kargo göndermek istemesi falan çok olumlu etki bıraktı kendisinin. Carlo VG göremeyince denemedim hiç nbase'ini. Kurumsaldan ziyade, esnaf gibi yaklaşanı seviyorum bu işlerde, o yönden iyi bir yer ama ben de Carlo müptelasıyım. Chem nikotin de yok sanırım.
@Zgrrs keşke sizin aldığınız yerden alsaydım hocam, en azından aynı fiyata 2 kat miktarda nbase alır ve elime gelen üründen daha Carlo olduğunu bilirdim :rolleyes:

Son düzenleme:
Wogensten sonra ilkeden aldın o zaman. Onu bilmiyordum.
Henüz kullanmadım sek denesemde hiçbir şey anlamam diye de atomizerleri temizlemekle uğraşmadım. Aslında merak ediyorum, diğerlerini sek içtiğimde içilebilir haldeydiler ama mayhoşumsu tatlımsı tad uzun sürede bayar diye devam ettirmedim.
1 lt lik şişede aldım yarısını demledim 2 aromayla geri kalan kısmına ne yapayım bilemedim öyle duruyor aynı şişede. Elimde birkaç tekil aroma var ama geçen sefer kullandığımda çok zorlanarak tükettiğim sonuçlar aldığımdan tekrar denemek gelmedi içimden.
Birkaç günde şişede birşey olmadıysa ihtiyaç varsa göndereyim hocam, yani ihtiyaç derken elin varmıyorsa tekrar almaya hazır alınmışı var ne olacak yani :ROFLMAO:

Wogens’e stokta Carlo var mı dedim, ertesi gün yanıt verdiler. Fiyat sordum ona da ertesi gün yanıt. Bu sohbet böyle ilerleyecek gibi değil. IBAN isteme, adres bilgisi vs. derken bir sipariş bir hafta sürecek galiba 😁

insan düşünmeden edemiyor carlo gerçekten carlomu . :D ben en son sigma/merck/merck 9,mg 60/40 aldım likitde zerre kokuyok ve renkte yok ve içimi iyi . ama birşey var sanki aromayı tutmuyor gibi .
sende böyle birşey farketdinmi %10 ile demliyorum ama sanki %5 gibi.

@B.Kadem hocam ben ilke ile gerçekten sıkıntı yaşamadım, hata telafisini de çok gördüm
ama ayaküstü öpülmek de hoş değil
aromaburada arkadaş gerçekten ilgili
sen ona bi söyle bence, carlo isterik chem nic isterik de
belki yapar🙂

Carloyu sek içebilmek ve deneyebilmek adına dün gece Bishop ve Kuma yı yıkadım. Kuruduktan sonra Bishop ile denemeye karar verdim, vermez olaydım. Ben genelde eğer sirke, alkol vs gibi temizlik yöntemlerine başvrurmayacaksam, atomizerleri musluk altında yıkayıp geçiyorum fakat bu yıkama işleminden sonra oringler şişiyor sanırım ve parçalar birbirine daha zor giriyor hatta baya da zorlanıyor.
Dünde bu şekilde yıkadım ve Bishop camını oringe geçirmeye çalışırken Bishobun son ve tek camınıda kırdım. Aynalı olan camı çooook uzun zaman önce kırmıştım zaten. Cam şu an çatlak ve içerisinde likit var bu camla kullanabileceğim son sıvıyı tüketiyorum. Tekrar dolum yapmak istediğimde cam dağılacak. Heeeeey gidi bishop ne badireler atlattın şu kısacık zamanda.
Kumanın camı uyuyor diye bir söylem vardı ama ben hep temizlik işleminden sonra denediğim için bu oring şişme sorunu kaynaklı sanki kumanın camı bishopa uymuyor gibi geliyordu. Şu tank bitince bir daha adam gibi deneyelim bakalım gerçekten uyuyor mu. Ona göre yeni cam almak kaçınılmaz oldu.
Gerçi uysun yada uymasın cam almak kaçınılmaz da bishop camı bulamamıştım belki kuma olarak bulurum. Cam sağlıklı olsa da çok narin olduğu için kumanın plastik camı daha iyi olur.

Bu arada her ne kadar Sigma ve Wilmar VG lerin sek içimini çok net olarak hatırlayamıyor olsam da Carlo olarak gönderimi yapıldığı söylenen ürünün sek olarak içiminin 2 tık daha kolay olduğunu söyleyebilirim sanırım. Tam olarak Nötr de diyemiyorum ama damak tadı konusunda bana hiçbir zaman güvenilmemesi gerektiğini de her zaman belirtiyorum.
Wilmar ve Sigma ürünleri aldığım zaman 500 ml lik şişelerde almıştım Carloyu 1lt lik şişede aldım ve şişe yapılarıda farklı. Daha önce belirtmiştim 500 ml lik şişelerin kendine has kokusu sindiği için tatlımsı bir tad alıyor olabilirim diye bir şüphem vardı. Carloyu 1lt lik şişe ile almış olmam bu karşılaştırmayı geçersiz de kılabilir.IMG_20240220_235307.jpg
IMG_20240220_235233.jpg

Son düzenleme:
bende salt almıştım ve plastik kokusu geliyordu ve satıcıyla görüştüm. onlarda bir şişeden diyerine 5 yada 10 kere devirdaim yapmamı ve 30,dk havalanmasını söylemişti.
ben likiti başka şişeye koydum golden kimyanın boş şişesine koydum. ve koku gitti içim normale döndü. gerçi şuan salt likiti bıraktım .

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt