• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | E-Likit Likitin SKT’si ne olmalıdır?

Koba 

Admin
Nation
Tedarik sistemiyle ilgili konuda kararsız kaldık. Likitte SKT ne olmalıdır, yurtdışı ürünlerde uygulama nedir? Bilgiler şelale olsun lütfen...

TFA, aromaların belli bir son kullanım tarihi olmadığını ama aromanın değişebildiğini söylüyor.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
Concentrated flavors do not spoil, or go rancid, like fruit juices can so they do not really have an "expiration date". But under certain conditions they can change.

Ayrıca yukarıdaki dokümanda, aromaların damlalık ve LDPE şişeler ile kullanımının riskleri hakkında da uyarılar var.

Aroma markaları ve çeşitleri(meyve, tütün, krema ...) arasında da ciddi farklılıklar olabiliyor. Yaptığım likitlerde, FE, CCD gibi aromaların, özellikle hava boşluğu çok olan şişelerde ve nispeten sıcak ortamlarda bırakıldığı durumda bir kaç gün içerisinde aromasının değişmeye başladığına çokça şahit oldum. Ama FA, TFA, Capella aromaları bu konuda oldukça stabil, tadları FE ve CCD kadar kolay bozulmuyor.

Konu evyap değil doğrudan tedarikçilerin likitleri olduğunda dolayı, üretim tarihi yeni olan hammadeler ile üretilmiş, temiz ve havasız(azot v.b) bir ortamda ve cam şişede şişelenmiş likit için 2 yıllık bir SKT'nin gayet normal olacağını düşünüyorum. Stabil aromalar ile düzgünce üretilmiş ve düzgünce saklanmış bir likit için 3 - 4 senenin bile sıkıntı oluşturmayacağını düşünsem de aroma çeşitliliğini hesaba katarsak 2 sene daha uygun bir SKT olarak gözüküyor , Ama şişe üzerinde aşağıdaki ifadelerin de yeralması gerektiğini düşünüyorum
* Serin ve güneş görmeyen yerde saklayın
* Açıldıktan sonra 1 ay içinde tüketin ve kullanım haricinde kapağı daima kapalı tutun.

Bir likitim hafif güneşte kalmıştı ve anında bozulmuştu. Güneşte likit demleyenler varmış. Nasıl oluyor bilemedim.

Yurtdışı ürünlerde 2 sene yanlış bilmiyorsam, ama evyap vs bence kesinlikle 1 yılı geçmemeli..

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Eski forumda yine aynı konu açılmıştı. Orada kimyager bir arkadaş kimyasal maddelerin 7 yıl raf ömrü olduğunu söylemişti. Biz varsayıyorum aroma tarihini baz alıyoruz ama aromanın içerisindeki aroma verici kimbilir ne zaman imal edildi.

Yerli, evyap, yabancı, premium vs vs, eğer içerisine pg harici koruyucu katılmadıysa skt farketmemeli diye düşünüyorum.

Bir kullanıcı gözüyle 3-5 satır birşey yazıyım

Fi tarihinde alınmış vg,pg,nikotini karıştırıp karıştırma tarihini yazıp al bu üretim tarihi buda son kullanma tarihi demek hak değildir

Karıştırılan ürünlerin en erken son kullanma tarihi olan ürün baz alınmalı diye düşünüyorum

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt