• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri Mod Kaplama Yapabilecek Yer Arıyorum?

syprinus

Community
Uzun süredir kullandığım ve vazgeçemediğim Vaporesso Nebula gun metal modumun kronik kaplama atma sorunu var.Metal olan modlarda boyama ve/veya kaplama hakkında neler yapılabilir,hangi kaplama malzemesi yada boya kullanılmalıdır ve nasıl yapılır hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

(Resme göre alt sol taraf ve ekran cerçevesi)
ae09aec8947f9bffb6ee7681fc6781df.jpg

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende merak ediyorum ucuz yollu bir çözüm varsa öğrenmek isterim.

Antep de profesyonel olarak boyama yapan bir üstad var, lakin daha uzun süre kullanırım derseniz yaptırın bence.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Aslinda ilginç bir şekilde 1.5 seneden fazladir kullaniyorum,tipini çok seviyorum yoksa başka bir cazibesi yok cihazin,ateşleme,chip falan zaten belli :) Önemli bir sorun çıkmazsa da kullanmayı düşünüyorum.

Konuyu açma amacım,tamir yada servis veren kişilere cihazı onarımını yaptırmak yerine,burada bir paylaşım olması :)

Forum için ve/veya bahsettiğiniz kişi için uygun olursa detay paylaşın,ihtiyacı olanlar, ulaşmak isteyenler için yararlı olacaktır.

Son düzenleme:
Elimdeki Mod u Ahşap giydirme yapmak istiyorum yada farkı bir tasarım vermek istiyorum zamanında bir kişi yapiyodu ama unuttum bildiğiniz bir kişi varmı acaba yapabilen
Mod:Vaporesso Revenger

Benimde 140.000 puffta bir vt75d modum var. Çalışması sıfır gibi ama metal gövde heryerinde eskidi.

Konuyu takipteyim.

Bugün kendim yapmaya karar verdim,boya ve diger gerekenleri sipariş ettim,malzemeler geldiginde detayli bir anlatım yapmayi düşünüyorum, bakalım nasıl olacak.

Aslinda bugün hallettim sadece bir vernik işi kaldi sonra bitmiş olacak,verniksizde guzel ama vernik son noktasi,o zaman daha hoş görünecektir diye düşünüyorum.

Detay verecek olursam,

320 lik zımpara ile kaplamayi söktüm,sonra 1000 lik ve 2000 lik zimparalarla ince islerini hallettim.Toplamda 30-40dk sürdü, sonra gerekli yerleri band ile maskeleyip akrilik parlak siyah jant boyasi ile 10 dk ara ile 5 kat boya attim ,baya güzel oldu aslinda sadece vernik kaldi tam kuruma 12 saat suruyor vernigi de yarin aksam hallederim ve işim biter diye düşünüyorum.
d817374cc2a9d912696e445672ba5358.jpg
738dbf2cd5450ebf27370052293b86c7.jpg
dcf969e0c94d3dde6e8d43b75a84a197.jpg
fb89fcec51651a23585f76519d0c4eb3.jpg
7ed78d7abbea8ea9e032cbd23342f76e.jpg
6d1d84929fb6940ed24f26dae245dc4c.jpg
850e1cc7f7d70454b1d2d128f00bb164.jpg
5a5ecfdb6d88879168a0f252fd204328.jpg

Bu arada boyayı kendi kafama gore seçtim,bir oneri ve tavsiye almadim,baya sağlam kapaticiligi yüksek görünüyor ama uzun vadede nasil olur bilmiyorum,işin özü bu bir deneme arkadaşlar yani tavsiye niteliği taşimiyor,ha tamam oldu,super diye birşey diyemem ama ilk izlenimim baya guzel olduğu yönünde,uzun vadede de iş görürse iste o zaman süper olur :)

Hocam ekranı falan boyamamayı nasıl başardınız ne ile kapadınız ?

Ekran çipset ile geldi ama kasadakı ekran camı sabit olduğundan mecburen kaldi bende elektrik bandı ile kapattim,sorun olmadı.

Hocam bende kendim yapayım diye düşündüm ilk önce. Boya sökücü gerekliydi ayrıca güzel bir boya almak istedim. Baktım fiyatlar uçuyor, ayrıca işçilik gerekli. Sonra ömer diye bir arkadaşa boyattım ama çok memnun kalmadım. Boyada baloncuklar ve toz taneleri kalmış. çok ufaklar ama çorbadaki sinek gibiler.
Her neyse, benim sormak istediğim aslında aldığınız boyanın fiyatı idi :)

30 lira ucretsiz kargo ile n11 den aldim ama en kaliteli boya bile olsa yine de bir ömrü var haliyle :)

O yüzden toplamda kuruması hariç 2 saat süren bir işlem için bence kendin yapmak daha ketifli,bu da atarsa bir daha boyarim en fazla 2 saat daha harcarım :)

Edit: Bu marka 500 ml,digerleri 400 ml di o yuzden tercih ettim,5 kat boya attim en fazla 5/2 sini harcamisimdir.
Aynı markanin vernigi de 30 lira,toplamda 60 liraya en az 3 kez boyama yapilir ;)

Son düzenleme:
Unuttum sormayi siz ne kadara boyattiniz ve mod neydi ?

Bende aynı dertten muzdaribim mod harbiden çok kötü gözüküyor, bu modu aldığım için hala kendime kızıyorum ne bir kılıfı var ne şekli şemali düzgün bari kaplama felan yapabilirsem bir nebze olsun moda ısınırım

Ekli dosyalar

• 20190409_002230.jpg
    20190409_002230.jpg
    25.5 KB · Görüldü: 33
  • 20190409_002119.jpg
    20190409_002119.jpg
    22.3 KB · Görüldü: 31
2526

Aldığımda 2 side böyle yakışıklıydı.

2527

Daha sonra hayat 2'ine de acımadı.

2528

Daha sonra ben onlara acımadım. :D

Alın en ince bulduğunuz zımparayı bir güzel zımparalayın. Zımparalarken hep aynı hareketlerle zımparalamaya özen gösterin. Daha sonra evde bulduğum matkap ucuna takılan cila başlığı ile vikaul maden cilası kullanarak bir güzel cilalıyoruz. Sonuç ortada. Cihazı böyle de kullanabilirsiniz ama 1 ay sonra tekrar kararırıyor. En iyisi üzerine şefaf vernik geçmek.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Elinize sağlık mis gibi olmuş cidden,zımpara herşeyi hallediyor,beninkinde derin 3 çizik vardi ben onları kaybetmek icin bakıra kadar indim,zaten boya kapatti ama bu şekilde metal de çok güzel olmuş,dediğiniz gibi bir vernik kararmayı çözer.

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt