• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Mod Temizliği Nasıl Yapılır?

samet177 

Doğrulanmış
Evet arkadaşlar konuyu açtım aslında çok gereklimi ya da yazacaklarım herkesin aklına gelebilirmi bilmiyorum . Evet mod temizliği konumuz önce kendi deneyimimden çözüme geçeceğim . Bende voopoo drag v1 mod var . Modu satın aldıktan belli bir süre sonra ateşleme sorunu yaşamaya başladım basıyorum olmuyor bazen kendi kendine ss moduna geçiyor (mtl içerken baya bi pamuk içmişliğim var bu sorun yüzünden ) sinirlerimi hoplatıyordu . Firmaya mail attım netten araştırdım her şeyi yaptım . Ama sorunun kaynağını ve çözümünü buldum . Sorun likit akıtması . Bazen yanlış pamuklamadan likit akıtabiliyor ato larımız herkesin başına gelebilir(Bir arkadaşımda puma mod vardı modun içine o kadar çok likit akmıştı ki kendi pillerimi onun cihazına takmayı denediğimde inceden bi tss sesi geliyordu patlıyacaktı kısacası ) . Daha fazla uzatmadan mod temizliğini nasıl yapılacağını söylüyorum çözüm YAĞSIZ Devre temizleyici sprey . Modunuzu dikkatlı bir biçimde açıyorsunuz (bazı modlar da yay oluyor benimkinde vardı bu parçaları kaybetmiyoruz ) . çipe ulaştıktan sonra spreyinizi sıkıyorsunuz az kullanmayın bol bol sıkın ve bir fırça yardımıyla çipi temizleyin . Temizledikten sonra bir köşeye koyuyoruz kendi kendine kuruyor(spreyin özelliği uçucu olması) . Ve daha sonra kurutma makinesiyle bir güzel garanti olsun diye kurutuyoruz . Sonra takıp cihazımı çalıştırıyoruz .

!! DİKKAT : Yukarıda söylediklerim kendi denememde bir sorun çıkarmadı sorumluluk sizdedir fakat ben işe yarayacağını düşünüyorum dikkatlı olun malumunuz kullanılan piller acık kuvvetli patlayabilir ama spreyin de amacı bu devre temizlemek ama dediğim gibi mesuliyet bende değil sizdedir .

Fikirlerinizi belirtiniz eğer denerseniz ve işe yararsa belirtiniz konu kaldırılırmı bilmem ama ben yaralı olabileceğini düşünüyorum herkese keyifli buharlar . :D

Elinize sağlık,
Zaten yazmissiniz ama üstüne basa basa hatırlatayım tekrar,
Elektronik işler için kullanıma uygun olan kontak sprey kullanmanız gerekiyor (yağsız olması önemli, üstünde kumanda vs temizliği gibi bir şey belirtir, ya da foto olur)
Sakın ola VD 40 kullanmayınız, pas sokucudur kendileri.

Alırken yağsız Contact Cleaner (ya da Sprey) diye elektronikçilerden alabilirsiniz. Yağlı alırsanız ince bir tabaka bırakır sonra ayıkla pirincin taşını.

Merhaba Dostlar. Hayırlı Hafta sonlarınız olsun. Bende stabwood modlarımı temizliği hakkında size bilgi vermek isterim. Aslına bakarsanız temizleme konusunda çok titiz davranmaktayım. Türkiyede olan şartlar üzerine modun temizliğinde bire bir temizleme sıvısı olan renaissance ürününü bulmak çok zor. oil-wax-guide-1.jpg

Onun için benim kullanmış olduğum. Bizim aktarlarımızda satılan Hindistan cevizi yağıdır.
images (3).jpeg

Hindistan cevizi yağını sürdükten sonra modu yarım saat kadar bekletiyorum. Yarım saatlik süre zarfında hem yağı içerisine emdiriyorum hemde sürmüş olduğum yağ parlaklığını daha da fazlalaştırıyor. Bu süre içerisinde karbon fiber bez ile üzerinden silme işlemi yapıyorum. Polisaj makinası olmadığı için elimden geldiğince karbon fiber bez kullanıyorum. ? Daha sonrada misler gibi pırıl pırıl ürünlerim oluyor.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. ?

Saygılarımla...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Stabwood yapısı gereği içine kimyasal ile gözenekleri doldurulmuş ağaçtır. Bazen epoksi bazen başka solventler kullanılarak stabilize edilir. Zımpara işleminden sonra aslında normal bir cila ile cilalanabilir. Genellikle gerekli olmasa da böyle pırıl pırıl cilalı bir görünüm için en kolay zeytinyağı, varsa mobilya yağları (tik yağı, danish oil vs.) ile de yağlanabilir. Böyle vıcık vıcık olmamalı. Penye t-shirt ile ince bir tabaka halinde sürüp ovalayarak silmeniz kafi. Yine tekrar edeyim. Ağacın emiciliği sıfıra inmiştir iyi bir stabilizasyon işleminde bu nedenle yağ vs. türevlerini emmez. Eğer imkan varsa mavi polisaj macunu ile polisaj makinasında da parlatabilirsiniz. Kahverengi polisaj macunu daha kolay bulunuz ancak bu macunlarında zımpara gibi aşındırma dereceleri olduğundan son bitirimi yapılmış olan bir ürüne bence kahverengi polisaj macunu vurmak hata olur.

Edit: Silah temizliğinde kullanılan mineralli yağlarda ince bir tabaka olarak uygulanabilir. Ancak çok ince yağ olduklarından dikkatli ve kontrollü miktarlarda kullanmakta fayda var. Ağaç doyuma ulaşmıştır. Yağ emiciliği az olur ancak badem yağı da bir alternatiftir.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hassasiyetinizi anlıyorum ama reklama girecek bir durum değil, SONY VTC5 LG HB2 gibi bir durum bu :) neticede aramızda kimse bunun imalatçısı yada ithalatçısı değil en azından birden fazla kişi değil o yüzden rekabet teşkil etmez. Best devre temizleyicisi, tamamdır teşekkürler.

1,928Konular
128,709Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt