• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Blog Nik* ve E-Likit: Ne Kadar Nik* Gücüne İhtiyacınız Var?

Başarılı bir şekilde elektronik sigaraya geçmenin anahtarlarından biri doğru nikotin gücünü seçmektir.

Aslında olabilir en önemli faktör.

Ne yazık ki, e-likit nikotin kuvvetleri hakkında yazılmış birçok yanlış bilgi var.

Sonuç olarak, birçok sigara içicisi elektronik sigaraya geçemiyor.

Araştırma, deneyim ve sıra dışı bir Fransız deneyine dayanarak, bu kılavuzu doğru nikotin gücünü seçmenize yardımcı olmak için bir araya getirdik.

Nikotin ve nikotin gücünü anlamak

Nikotin, genellikle tütünde bağımlılık yapan element olarak kabul edilen bir alkaloiddir.

Ancak tütündeki tek bağımlılık yapıcı unsur olmadığını gösteren güçlü kanıtlar var .

E-likit nikotin içerir, ancak sigarada bulunan diğer bağımlılık yapıcı alkaloidleri (anabasin, anatabine ve kotinin gibi) içermez ve bazı araştırmalar, elektronik sigara kullanımının sigara içmek kadar bağımlılık yapmayabileceğini öne sürmektedir.

E-Likit'te nikotin nasıl ölçülür?

E-likit nikotin gücü mg cinsinden ölçülür ve mg, yüzdelik olarak güce eşdeğerdir.

İşte bazı örnekler:

0mg:% 0
3 mg:% 0,3
1,2 mg:% 1,2
1,8 mg:% 1,8
20 mg:% 2

İngiltere ve Avrupa'da izin verilen mevcut maksimum güç 20mg veya% 2'dir. Gerçekte, Avrupa ve Birleşik Krallık'ta bulunan çoğu e-likit maksimum 18 mg içerir.

Bu, birkaç yıl önce, çok sayıda sigara içen ve eski sigara içenlerin ( o sırada kullanıcıların yaklaşık% 9'u ) 19 mg'dan daha yüksek nikotin gücü kullandığı zamanla tam bir tezat oluşturuyor.

Standart tavsiye nedir?

Tipik olarak, sigara içenlere kaç tane sigara içtikleri sorulur.

Günde 10 sigara içen bir kişiye örneğin% 1'lik bir güçte e-likit kullanması tavsiye edilirken, günde 15-20 sigara içen bir kişiye% 1,4 kullanması önerilebilir.

Bunun gibi öneriler aşırı derecede basittir ve pek çok kullanıcıda işe yaramaz.

Bir Fransız Deneyi

Dr Jacques Le Houezec bir bilim adamı ve nikotin konusunda uzmandır.

Ayrıca sadece araştırma yapmakla kalmayıp aynı zamanda gerçek sigara içenler ile çalışmayı sevmesi açısından da sıra dışı.

2019'daki E-Sigara Zirvesi'nde, esigara katılımcıları için sigara içenler ile çalışmayı içeren bir eğitim programını nasıl yürüttüğünü anlattı.

Sigara içenlerin elektronik sigaraya geçmemesinin iki nedenini buldu.

Doğru nefes, geçiş için başarıda etken
Yeterince yüksek nikotin gücü kullanmama
Houezec, sigara içenlerin% 25-30'u için mevcut% 2'lik nikotin sınırının yeterli olmadığını ve elektronik sigara ile nikotin bantlarını birleştirmeleri gerektiğini söyledi.

Ayrıca, hafif sigara içenlerin genellikle düşündüğünüzden daha fazla nikotine ihtiyaç duyduğu konusunda uyardı.

Örneğin, son zamanlarda sigaradan elektronik sigaraya geçmeye çalışan yeni bir kullanıcı grubu vardı.

Birkaç hafta sonra ona nasıl gittiğini sordum ve hala birkaç sigara içtiğini itiraf etti.

Hangi nikotin gücünü kullandığını sorduğumda bana 12 mg dedi.

Ona 18mg e-likit gönderdim ve bir hafta içinde sigarayı tamamen bıraktı.

Araştırma e-likit ve nikotin gücü hakkında ne diyor?

Gentry ve arkadaşlarının yaptığı bir çalışma, nikotin gücü ile elektronik sigaraya geçiş arasındaki bağlantıyı inceleyen birkaç çalışmadan biridir.

Yazarlar, düşük nikotin gücü ile başlayan kişilerin, yüksek nikotin gücü ile başlayanlara göre sigaraya dönme olasılığının daha yüksek olduğunu bulmuşlardır.

JUUL Labs tarafından yapılan bir başka çalışma, Kuzey Amerika ve İngiltere arasındaki başarı oranlarındaki farklılıklara baktı.

ABD'de e-likitteki nikotin seviyeleri önemli ölçüde daha yüksektir ve çalışmadaki kişilerin çoğu mevcut en yüksek nikotin seviyelerini kullandı.

Bir, üç ve altı ay sonra, Kuzey Amerika'da sigaradan elektronik sigaraya başarılı bir şekilde geçen insan sayısı Birleşik Krallık'dakinden önemli ölçüde daha yüksekti.

Bu alanda daha fazla araştırmaya acil bir ihtiyaç var, özellikle de bazı insanlar JUUL çalışmasını endüstri tarafından finanse edildiği için bu çalışmalara devam edecek.

Yine de, mevcut sonuçlar bir yönü işaret ediyor. Daha yüksek nikotin gücü, başarılı bir şekilde elektronik sigaraya geçme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

Değişkenler

Bununla birlikte, ne kadar nikotine ihtiyacınız olduğunu etkileyebilecek birçok değişken vardır.

Bunlar şunları içerir:

İçtiğiniz sigaranın gücü :
Güçlü sigaralar içiyorsanız, e-sigaranızdan daha fazla nikotine ihtiyacınız olabilir.
Kullandığınız e-likit türü : Nikotin tuzları daha pürüzsüzdür ve vape yapmayı kolaylaştırır. Bazı kullanıcılar, nikotin tuzlarının kendilerine freebase e-sıvılardan daha hızlı nikotin vuruşu sağladığını keşfediyor.
Kullandığınız cihazın türü : Daha güçlü cihazlar, düşük güçlü cihazlara göre buharda daha fazla nikotin üretir.
Soluma tekniği : İnhalasyon tekniğini çivilemek, daha fazla nikotin emeceğiniz anlamına gelir.
Siz : Herkes farklıdır ve ihtiyaçlarınız diğer insanlardan farklı olabilir.

Deney yapmak anahtardır

Yapabileceğiniz en iyi şey, farklı nikotin güçlerini denemektir.

Bir sigara arzunuzu etkili bir şekilde azaltacak bir nikotin gücü arıyorsunuz.

Her nikotin gücünü denemenize gerek yok. Yüksek mukavemetli (örneğin% 1,8-18 mg) bir e-sıvı ve orta güçlü bir e-sıvı (% 1,2-12 mg gibi) e-likit denemek çoğu insan için yeterli olacaktır.

Hedefleriniz konusunda net olmak ve her seferinde yalnızca birini ele almak da önemlidir.

Nikotini tamamen bırakmak isteyebilirsiniz, ancak önce sigarayı bırakmanızı tavsiye ederim.

Nikotin size iyi gelmeyebilir ama sigarayla bağlantılı hastalıklarının temel nedeni değildir .

Sigarayı bıraktıktan sonra, sigaranın verdiği zararı en az% 95 oranında ortadan kaldırmış olursunuz .

Bu yüzden önce sizin için işe yarayan bir e-likit gücü seçin ve daha sonra nikotini ortadan kaldırmak için endişelenin.

Kaynak: JD.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Böyle bir şeyin geçtiği bir semineri (?) seyrettiğimi hatırlıyorum. Bahsi geçen doktor ve esigara zirvesi bile olabilir hatta. Nikotin etkisi, öksürük ve doğru kullanım nasıl olmalı kısmı güzel anlatılmıştı.

7-8 yıl önce günde 2 paket natural serisi camel içerken(10) 6mg dandiri yerli likitler ve subtank mini rba'i ile ara ara areşli de kullanarak bir süte sonra 6mg nbasr ile evyap'a geçip 1-2 yılın ardından sigara bağımlılığımdan vazgeçtim, yerine tamamen vape'i koydum.

Geçenlerde mtl için 2x30ml 12mg hazır likit almıştım... Gün içerisinde zaman zaman durduk yere ve de gece uykuya dalmaya çalışırken kalbim kısa bir süre de olsa hızlı çarpmaya başlıyordu, bu da beni endişelendirdi... Doktora sordum, düzensiz uykuya vurdu ama 30ml'i bitirdikten sonra hem dtl hem de mtl içimde 3mg'a düştüm ve kalbim insan kalbine döndü. Gece soğuk terlemelerim de bitti.

Bu araştırmayı okuyup da 12-18/20mg likiti dl atomizere koyup içmeye yeltenmeyi planlayan yeni başlamaya çalışan arkadaşların vay haline. Yeni başlayan biri zaten buharın aromasından büyülenip durmadan çekmek istiyor bu mereti, bir de yüksek mg olursa...

MTL içimde bile yüksek mg nikotin zehirlenmesine ya da rn iyi ihtimalle bendeki gibi garip kalp olaylarına sebep olabilir, nicksalt olayı ise daha da tehlikeli sular.

1 paket ya da daha az eskiden viceroy şimdi sarma tütün içen abim ve yengem ise 6mg ve nautilus 2s ile ingiliz boss shot aromalarıyla yaptığım fantastik buldukları tattaki 6mg likitlere rağmen 1 yılın sonunda sadece 2 coil değiştirecek kadar kullanıp modu atoyu geri teslim ettiler, verdiğim şişelerce likit de bana geri döndü. Bırakın yerine koymayı, ateşli ile beraber kullanma olayını bile beceremediler.

Tamamen ateşlinin yerine koyma olayı kafada bitiyor bence, nikotin seviyesinde ya da aromada falan değil.

Emeğinize sağlık bu arada @Koba hocam..

1,930Konular
128,745Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt