• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Oxva Xlim Pro Yardım

omrtokgoz

Yeni Üye
Yurtdışında ki elektronik sigara kullanan arkadaşlarım bu podu çok önerdi. Yazın taşıma kolaylığı ve mtl geçmek istediğim için pod arayışındayım. Xros 3 veya Xros Pro alıcaktım ama İngiltere de yaşayan arkadaşlarım bunu çok önerdi. Bu podu tedarikçilerde bulabilir miyim ve coil veya kartuş sıkıntısı çeker miyim? Öneriniz nedir? Saygılar herkese..( Cihaz önerisi de alırım pod olarak)

Tedarik konusunda riske girmeye değer mi cihazı bulsanız bile coili kartuşu ne sıklıkla gelecek ülkeye. Pod Modların eni sonu hepsi aynı işi yapıyor. Kartuş mantığı çok kusurlu olmadığı sürece sarılabilir coil desteği olan bir tanesi alınıp geçilebilir. İleride coil sıkıntısı yaşansa bile pamuk ve teli tedarik edilebilir olacağından cihaz bozulana kadar kullanılır.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Ürünü getirtmek sadece sorun değil o halloluyor fakat kartuşu piyasada olmayan cihazı satmaya çalışınca da sıkıntı çıkar düzenli getiren bir tedarikçi de bulamadım ülkede niye getirilmedi anlamadım yurtdışında çok övülen bir pod G2 vs bunun yanında fıs kalır

Maalesef ticari olarak getirtmek yasal olmadığı için büyük ihtimalle bavul ticaretiyle getiriliyordur , öyle olunca da getirilebileceği ürün adeti de kısıtlanıyordur, satıcı da en kolay satabileceği ürüne yöneliyordur diye tahmin ediyorum. Keşke yasal olarak satılabilse.

yok, satıcı maksimum kar odaklıdır...
ne rbalar rdalar geldi geçti zamanında kimse getirmedi, hatta bolca zeus x geldi o dönem
çok tatlı podlar çıktı döneminin ilerisinde buraya gelmedi ki halen bazı firmaların ürünü yok maalesef
oxva cidden güzel ancak zamanında bizim piyasa smok vs doldu, kullanıcı başka markayı tanımayınca almaktan da çekiniyor haliyle kaçakçıya iletilmiyor kaçakçı da mal çekmiyor (bu iş nbase ve aroma için de geçerli, mafyasız mafyası var piyasanın)
siz gerçekten bu ürünleri tüm satıcıların bireysel olarak getirdiğini mi düşünüyorsunuz? çok nadir olur bu...

hocam regüle olmayan piyasalar böyle maalesef
devletler kaçağı engelleyemez, bu mümkün değil
iran'da burada göremeyeceğiniz partilere katılabilirsiniz mesela çok iyi içiyolar gerçekten, herhangi bir mahallede uyuşturucu bulabilirsiniz ki şuan motokurye ile teslimat var yazıyosun geliyor (fiyat listesi paylaşan bile var)
ancak e sigara piyasası daha değişik, aroması cihazı nbase yapısı herşeyi ile üç beş kişinin elinde, 20 usd cihaza 2.000 veriyoruz 70eur cihaza 4.000 veriyoruz çünkü bir parti yakalanırsa aylarca geriye atar, ama diğer kaçak malların maliyeti çok az olduğu için yakalanmak önemsizdir diğer partide kat kat fazlası gelir
bu yüzden e sigara yasallaşmadıkça ancak bireysel çabayla getirenden mal alırsınız, onda da coili kartuşu gelmeyecek endişesi ile almayacağınız için kimse getirmez, bireysel çaba ile çalışandan rda rta mod alırsınız ancak...
durum bu kısacası, bizi fa tfa mahkum edenle ipx80 caliburn g2 mahkum eden yapı aynı...

Disposable ve podlar konusunda haklısınız ikisi de çok yaygın hatta şu son 2 aydır sokakta normal elektronik sigara kullanan sadece bir veya 2 kişi gördüm bavulla talebi pek karşılayamazsınız.Ama atomizer ve modların stoklar o kadar az oluyor ki ister istemez böyle düşünüyor insan.Birkaç ay önce Buharistan'a Requiem RTA geldi araştırayım dedim 2-3 gün sonra almaya karar verdim bir baktım gold dışında bütün renkleri bitmiş. Gold alsam iyi durur mu kötü durur mu derken oda bitti. Aynı şeyi berserker klonu bulduğumda da yaşadım. Ama iyi ki alamamışım dead rabbit'in yorumları çok iyi bakalım nasıl çıkacak.

hocam şöyle
şimdi 5er çeşit mod pod atomizer olsun
her bir satıcı 10ar stok istese 150 adet yapar, bu işi yapan 20 kişi olsa 3.000 adet ancak disposable olarak şuan günde tüketilen 3.000 adetten çok çok fazladır... ama hadi 10 kişi diyelim 1.500 adet
kg bazında 250kg üzeri, dikkat çekmeyecek miktar aslında bir tır 24 ton alır
kutu boyutu 15x6x6 bile olsa ki ufak tuttuk 8 metreküp civarında yine dikkat çekmeyecek gibi ancak tarama ve tam tespit kısmını atlamazsak
haliyle toplu geliyorsa iyi para yediriliyor, günübirlikçi ile geliyorsa riskli illa yakalanan olacak ki geçen diplomatik araçta yakalama yapıldığını düşünürsek bunlar zulada gelir
şuan gelen ürünlerin bir kısmı avrupa birliği ürünü, yani çin sitesinde gördüğünüz fiyattan yüksekte haliyle riskleri de düşünürsek aldığımız fiyatlar ne çok ne az ama kaçakçının insiyatifinde olmak biraz can sıkıcı... diposable güzel para bırakıyor (getiren, toptan alan ve son satıcı ekmek yer genelde ki 1.5-2 dolara gelen ürünler var sen 15dolardan az ödemiyorsun) , bir mod satsan adam 3 yıl uğramaz atomizer alsa dönüp bakmaz ama bir pod bir tek kullanımlıkla sana bağımlı oluyor x y z kişiden alması önemsiz getiren el tekse perakendeci onun için önemsizdir, haliyle zulamı 250gr ağırlığındaki kutu yerine 8-10 mod kutusu boyutunda 30lu-50li disposable kutusuna ayırmak daha mantıklı oluyor...
klon atomizer almana gerek yok, ancak üretimi durmuş/piyasada olmayan bir ürün (flash vs) için düşünülebilir
dead rabbit üzmez diye düşünüyorum, hayırlı olsun

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt