• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Piller Fiziksel Yapısı ve Pillerin Kaplanması

vape.istanbul 

Doğrulanmış
Genel olarak bilinen yanlışlardsn biri pil yüzeyinin yalnızca alt kısmının (-) ve üst kısımda bulunan üçgen yapının (+) olduğudur.
Pillerin yalnızca üst kısımları (+) yüke sahiptir ve bunun dışında kalan tüm yüzey (-) uçtur. Ama pillerin üzerinde bulunan yalıtım malzemesi (İngilizce : shrink =daralma, büzüşme) yalnızca pilin alt kısmının cihazlara dokunarak elektrik iletilmesini sağlar.

Zaman içinde bu dış yüzeyde bulunan kaplamanın fiziksel olarak deformasyonu yada pil ile kaplama malzemesi arasında nem / sıvı birikmiş olması durumunda yalıtım malzemesini değiştirmek doğru olacaktır. Bu sayede pillerin daha güvenli kullanımı sağlanabilir.

Pil yapısı ve bu malzemenin değiştirmesini anlatmaya çalıştığım video umarım faydalı olacaktır.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Daha yeni bir kanal. Açıkçası Ata Abi sayesinde bende vape olgusunun daha doğru bir noktaya geleceğini ve kendimizi daha net ve iyi ifade edebileceğizi düşünüyorum. Umarım Türk Buharcıları için hem forum hemde kanalım faydalı olur..

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Eğer dil konusunda biraz çekingen davranan bir ünlü simayı ikna edebilirsem Türkçe altyazılı bir ingilizce bir video yakinda kanalda olabilir. Kendi tasarladigi mech modu olan ve rda konusunda cok bilgili bir arkadasim diyelim :)

1,928Konular
128,707Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt