• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kendin Yap | E-Likit Salt Likit Boğaz Yanması

djplayboy

Community
Merhabalar Saygıdeğer forum arkadaşlarım, elimde olan tütünlü (Tribeca, Prime, Tobacco Trail, Capone) diy kitleri %50VG - %50PG 18 Mg/ml Salt S olarak 1 ay gibi bir sürede demlenmiş olarak likit yaptım. Ancak MTL atomizerimde denediğimde boğazımı yakıyor yani baya baya Salt S kullanmama rağmen Safir Kimyadan boğaz vurumu her içişimde yada ilk içişimde yakıyor boğazımı ve öksürüyorum, keyifli yumuşak içim yapamıyorum. Sizce yanlış bir şeyler nerede yumuşak içebilmem için ne ağır gelmiş olabilir yada boğazım çok mu hassas, sigarayı bırakmak için salta geçtim. Sigarada içerken olmuyor boğaz yanması yada vurumu fazla.

İlk bu işlere sigara bırakma amaçlı girdiğimde sağdaki soldaki firmalardan hazır likit almıştım. İçerik olarak Salt 50/50 36mg olarak ifade ediliyordu. Hiçbir yanma yada öksürme ile karşılaşmadım. Her ne kadar buradaki konuşmaların %80 ini anlamıyor olsam da atomizer demenizden yola çıkarak Salt tercihi ile hata yapmış olabilirsiniz. Hangi cihazı kullanıyorsunuz onu belirtin bu şekilde doğru cevap gelecektir.

Hellvape Vertex ve Thunderhead Creations Tauren Elite Pro MTL kullanıyorum, Flash E-Vapor da da denedim, Hepsinde de aynı boğaz yakması oluyor, pod cihazım şimdilik yok ama yakın gelecekte alacam.

Söylediğim gibi çok bilgili olmamakla ve istisnası var mıdır bilmemekle birlikte Salt likit sadece POD cihazlarda kullanılıyor Modlarda kullanılamıyor diye biliyorum. Deneyebileceğiniz bir Pod cihaz varsa aynı likit onda denenebilir. Birazdan, koklayınca vg/pg değerini nikotin değerini ayırıp aroma içerisindeki çilek oranının ne olduğunu söyleyebilecek birileri gelir. Yüzdeli müzdeli hesaplar falanlar filanlar.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hocam yeni başladıysanız MTL ye ilk haftalar yaşadığınız sorun normal. Ben de yaşamıştım ama ben sonradan likiti seyrelttim ve watt ayarını biraz düşürmüştüm
5-6 watt kadar 20 den 15 e düşürmüştüm.

Salt likit nasıl seyreltilir onu bilmiyorum ama ben kullandığım likitin içine biraz VG koymuştum içilebilir olmuştu.

Ayrıca aroma ve boğaz vurumunu PG sağlıyor, Buhar yoğunluğunu da VG. 50/50 çok fazla geldi bana tabii ki içen de var ama ben genelde 70/30 kullanıyorum çünkü aromalar PG base li olarak hazırlanıyor.

Ek olarak; buharlarken arada sırada aklınıza geldikçe su içip boğazınızı yumuşatmanız gerekiyor.

salt her atomizerde kullanılır, ancak 1 ohm ve üzeri kullanılması önerilir (aşırı nikotin almak tehlikelidir, nikotin tehlikeli bir zehirdir)
ama ben 0.7 ile de içiyorum düşük watta, biraz bilerek içmek lazım
pod cihazların vurumu az o yüzden yüksrk nic ile içimi keyifli oluyor bide ufak cihaz yormuyor başka numarası yok (ben 6mg da içiyorum podda daha salt demlemedim)
@djplayboy hocam hazır likit alın deneyin, boğaz yanması genelde oksitlenmiş nikotindendir ama pg alerjisinden de olabilir

Salt tercihi atomizeriniz için yanlış bir seçim olsa da 50/50 oranda olması daha da sıkıntıya meyil vermiş. Mtl model bir atomizerde salt tüketilecekse PG oranının %10u geçmemesi önerilir. Elinizdeki ürünlere ne yapabiliriz?
VG alıp seyreltebilirsiniz
Ya da sıkı bir sarım ve pamuklama yapıp(1 ohm üzeri olması gerek) vurumu düşürebilirsiniz.
Ya da bir süre hazır likit tüketip vape işinin biraz daha inceliklerini öğrendikten sonra yeniden denemelere başlayabilirsiniz.
Başlarda bu tip sorunlar olur hiç canınızı sıkmayın.

Nbase’in içeriğini de yazabilir misiniz, özellikle PG markası ne olarak belirtilmiş?

Arkadaşlar her birinize gerçekten teşekkür ederim tecrübeleriniz ve bilgi paylaşımlarınız için, ben pekte yeni başlayan birisi sayılmam e-sigaraya daha önce freebase yada diğer ismi nbase olarak hazır likitte kullandım evyap olarak kendim de yaptım hazır coilli yada RDA ve RTA olarakda atomizerlerim var onlarda tabiki 3 - 6 mg/ml arası %70 - %30 veya %80 - %20 olarak da 1 sene kullandım sigarayı bırakmıştım ancak tekrar başladım ateşliye, şimdi yeniden kesmek için salt likit kullanmaya karar verdim bu yüzden ilk salt likit denemelerimi hazır yapılmış olarak 35 ve 50 mg/ml olarak almıştım hem pod cihazlarda (uwell caliburn g2 de, hem de mtl atomizerlerimde) baya bi aynı sorun teşkil etti içim sırasında, Sonra dedim nikotin ağır geldi düşüreyim dedim 25 mg olarak buda aynı durumu yapınca 18 mg kadar düşürdüm gerçi Benzoik asit ile sert geliyor içim dendiği için Salisik asitli olan salt kullanıyım dedim. Nbase Safir kimyadan merck Vg merck pg (50/50) Chemnovatic SaltS 18 mg olarak nbase aldım diy kitleri ile karıştırıp demlemeye bırakmıştım, Belki de mtl atomizerlerde pg oranı ve nikotin oranı yüksek geliyor diye düşünüyorum kolay kolay oksitlenebileceğini düşünmemiştim salt base için. Sizce şöyle deneme yapsam olurmu acaba (gerçi maliyet artacak ama) İlke kimyadan 10 ml olarak sek nbase hazırlayıp 12 - 15 - 18 - 25 - 35 olarak nikotin değerlerini ayarlasam VG ve PG değerlerinide sırayla (80 - 20, 70 - 30, 60 - 40, 50 - 50) şeklinde ayarlasam tek tek mtl atomizerlerle denesem ideal içim sonucuna ulaşabililir miyim sizce. (Aroma karıştırmadan)

hocam illa oksidasyona bağlayamam ama aklıma başka seçenek gelmiyor, kalitesiz aroma veya fazla aroma da etki edebilir ama sek içince de öksürme/yanma varsa ben oyumu nikotinden yana kullanırım
bu nalet nikotin ısıyı ışığı görünce affetmez, evde çekmecede şişe dibinde calipitter var deney yapmaya koydum rengi çok çok koyulaştı, bide kapalı karanlık yerde ağzı açılmamış var rengi berrak, ısı ve ışık baş düşmanımız... freebase için renkten anlıyorum ama salt için bişe diyemem, deney yapmadım ama yapayım bir ara
aroma katmadan içince anlamayabilirsin maalesef biraz riskli ve zahmetli olur, mesela bir çilekli sütün içimi ile baharatlı tütünün veya castle long türevi likitin boğazda yarattığı etki bir değil, tecrübe gerekiyor birazcık...
aroma oranın nedir? %10 gibi değerlerse 70/30 almalısın nbase, %15-20 oranlar için 80/20 al, %1 tütün demliceksen 60/40 al
ben 70/30 aldım mesela pod için aroma oranım %11 olacak (belki bi tık artar)
ilke çok pahalandı bu arada benim favorimdi adamlar ama son siparişte es geçtim çünkü yok artık kıvamındalar, @AromaBurada sitesinden bi 100ml al dene ama almadan bir öm at durumu anlat (ilkede nirvana salt alsam 4şişe çıksa nbase maliyetim 90tl 40aroma 5şişe etti 135tl bende o bütçe var ama verecek cesaretim yok hanım kızar sona)
ben senin yerinde olsam önce bir likit alırım, öksürme yanma var mı kontrol ederim, belki seninle ilgili sorun var; baktın likitin içimi iyi, ondan sonra kendin yaparsın ki demlenme süreci olacak illa likit alman lazım demleme sürecinde içmelik

Salt olmayan E-Likit 6mg ile en iyi içim keyfini alabiliyorum.
Öksürmeden tıksırmadan :)

Üstad genelde mtl sarımlarım sıkı ve 1.05 - 1.30 arası, tek alternatif kalıyor ya pg oranı yüksek geliyor, yada nikotin sertliği. Bunuda denemeler ile anlayabilirim, tabiki de aromanında etkisi az da olsa var sanırım içim rahatlığı açısından. Hazır likit kullanabilmem için 50/50 ve 35 - 50 mg/ml tek seçenek olmayıp diğer oranlarda da seçenek sunulan sitelerin olmaması gerçi ben bulamadım belki

Hocam salt base’de içim bu kadar boğaz yakamaz. Amacı içimi rahatlatmak zaten. Bir de üstüne Salt-S almışsınız. Aynı yerden alışveriş yapan kişiler bulabilirseniz sorun derim. Salt yerine freebase göndermiş olma ihtimalleri olmasın?

Valla etiketinde bir şey yazmıyor sadece Salt 18 mg ve %70 - %30 olarak gönderildi salt base bende diy kitlere (%20 aromalı) ekledim çalkaladım demlemeye kaldırdım o kadar. Ama bu sefer tek tek deneyecem dediğim gibi hatta10 yerine 5 ml kadar hazırlayıp ( İlkeden Salt Base Booster, VG, PG ayrı ayrı alıp) oranlarını (sertlik ve base ölçülerini ayarlayıp tek tek) sek olarak deneyecem MTL atomizerlerimde hangi oranda uygun içime ulaşırsam o ölçülerde aromada ekleyip demlemeye bırakarım artık 1 ay sonra sonuca bakarız sizlerede buradan sonuç paylaşımlarını yaparım.

arkadaşlar çok güzel soylemişler bizede katılamak düşer

1,899Konular
128,342Mesajlar
9,844Kullanıcılar
hernannuSon Üye
Geri
Üst Alt