Anlık Sarımını Paylaş! -2023|2024

Birde Berserker v2 atomizerim var
Teli pamuğu çıkardım iyice yıkadım
Güzelce sarım yaptım
Ama maalesef inanılmaz dryhit yiyorum
1. Puff tamam ama 2.puff sadece yanık geliyor
Sizce nerede hata yapmışım?
Şimdi tekrardan bir pamuk değişeceğim inşallah pamuktan kaynaklıdır

Öncesi;
EA8952AD-D377-4409-8C31-A80556832D3A.jpeg95E38DFA-9496-43DE-826B-E78EEB1F1FE9.jpeg

Sonrasında yaptığım ve dryhit yediğim sarım;
B202E985-0B01-4980-AEBD-FD30E11BC33A.jpeg2E77B64F-59D9-454B-97C9-18580E01953C.jpeg

Aylardır bu atomizeri kullanıyorum
Son zamanlarda dryhit yemeye başladım
En son sattıracak kendini🤣

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Biraz sacakli geldi de.

Vida altlari, deck alti, hava pini altinda likit olabilir mi? Ateslerken baktiniz mi ohm oynamasi var mi?

Bir de mutlaka bakmissinizdir da icten disa yanmiyor ya da hotspot var midir? Telin araliklari pek esit degil gibi.

Üstad likit yok
Ohm oynaması da yok
Yanma içten dışamı kontrol etmedim ama dışardan bakınca baktım ortadan yanlara doğruydu
Teli maalesef çok nizami saramadım
Normal de kuro coil ile sarıyordum,coil jigle sarmayı öğrenmem gerek :/

Şimdi pamuğu değiştim biraz daha sıkı yaptım sonra zincir çekim yaptım sorun yok şimdilik :)

İkisini de içten bağladım ilk bu seferde tur sayısı onun için fazla geldi.
Yani tel alttan bozuldu çünkü birbirine çok yakın kaldı , telin altı yamuldu birbirine yaklaştı.
Böyle yapınca da ayrık kaldı
Nası yapacağız bilemedim🤣😅

Benim sarımı da bir yorumlayın yahu. Son dönemde ya çekim sayımı iyice arttırdığımdan sorun yaşıyorum yada zaten ilk baştan beri bir şeyleri yanlış yapıyorum. Pamuğun ortasındaki hafif yanık benim sarımımdan çok kısa bir süre sonra oluyor zaten, dediğim gibi çok fazla çekim yapıyorum muhtemelen bundandır. Normalde bu durumu görmezden gelip uzunca bir süre çekim yapmaya devam edebiliyordum aksi taktirde 10 dakikada bir pamuk değiştirmem gerekirdi. Ama son dönemde artık iyice keyifsiz bir çekim yaşıyorum Kuma içinde Bishop içinde geçerli bu durum. Penodat zaten hiç bahsetmiyorum bile.

Telin sağ tarafının diğer tarafından daha temiz olmasını anlamlandıramadım çünkü teli sarıp Dryburn yaptığımda ortadan başlayıp heryer nispeten eşit şekilde yanıyor, hep böyleydi. Ama sanki çekim yaptığımda tel çok kirlenmişte pamuğu yeteri kadar ısıtamıyormuş gibi böyle boğuk bir çekim yaşıyorum. O boğukluğu oldum olası anlamlandıramadım.
İşin ilginç tarafı bu durum teli ve pamuğu yenilediğimde de nerdeyse aynı oluyor. Velhasıl sanki artık beni çok baydı bu iş.

Birde not olarak yukarıda bahsettiklerime rağmen, ne kadar pamuk yeterince ıslanamıyormuş gibi hissetsemde buhar konusunda her hang bir çekimimde sorun yaşamıyorum. Yani 60/40 kullanmama rağmen ne kadar kalitesiz bir çekim hissi de yaşasam buhar karşılaştırması yaptığımda eee bu buhar nasıl oluyor o zaman kardeşim diye sormadan edemiyorum.
IMG_20240226_083522.jpg

Bir tarafın diğerinden önce kararmasını ben hiç yaşamadım, kimi kesim bunu nedeninin içim sırasında atoyu eğmemiz olduğunu söyler, kimisi pamuğun yanma odasına değdiğini. Bana göre takılacak bir durum değil.
Verebileceğim öneriler;
Tel aralıkları düzenli değil, ortadaki fazla kararmanın sebebi olabilir. Kuro ile sarım yapıyorsanız kuro’nun kapağı ile, jig ile yapıyorsanız pense ile teli sıkıştırıp, ayaklarından pense ile çekiştirerek düzgün bir coil elde edersiniz. Coili atomizere vidalarken az çok yamulmalar olabilir, vidalar takıldıktan sonra jig coile takılıyken bir cımbız ile bozulan kısımları da düzeltebilirsiniz.
Pamuğun coilden geçen kısmı, diğer kısımdan ince kalıyor. Bu kısmı kabartarak diğer tarafla aynı kalınlıkta olmasını da sağlayabilirsiniz.

Hocam aslında bu dediklerinin hepsini yapıyorum, hatta bacaklardan pense ile çekiştirip hem coili sarımdan kaynaklı gevşeklikten kurtarmaya hemde aralıklara yön vermeye çalışıyorum. Aslında coil vidalanmadan önce gayet inci gibi çıkıyor her seferinde ,bunda sorun yok ama vidalandıktan sonra ne yaparsam yapayım coil parantez şeklini alıyor. parantezin açık tarafının aşağıda olduğunu düşün.

Dry burn yaparken cımbız ile düzeltmeye çalışıncada tel çok yumuşak olduğu için tek bir hata ile bütün aralıkları kapatıp birleşik sarımlı bir tel haline gelebiliyor, iyice şekli şemali kaçıyor. Üstelik şu ana kadar izlediğim bütün klavuz videolarında bile o kadar pata küte yapılmış sarımlar gördüm ki benim sardığım gayet iyi duruyor bunlara göre, niye sorun yaşıyorum demeden edemiyorum.

Yani aslında söylediklerine zaten çok özen gösteriyorum ama tek tek bir daha senin yazdıklarına göre temkinli gideyim bakayım ne olacak.

Isıttıktan hemen sonra/ısıtırken yaparsanız, tel sıcaklık etkisiyle deformasyona uğramaya daha açık oluyor. Bir kaç dakika soğusun, öyle deneyin hocam. Jigi/kuroyu takıp biraz yukarı doğru çekin coili, sonra cımbız ile hafif hafif aralıklar ayarlanır.

1,898Konular
128,339Mesajlar
9,844Kullanıcılar
hernannuSon Üye
Geri
Üst Alt