• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri Sbs Mod Tavsiye/Bilgi

tebemiyav 

Doğrulanmış
Sevgili buharcılar;
SBS modlardan, başta TC (TEMP) kullanımı açısından en verimli olan ve diğerlerine kıyasla her açıdan avantajlı olan hangisidir. Konu hakkında tecrübesi ve bilgisi olanlar paylaşırlarsa burada kaynak olur.

316l ile baslayip mantigi ve calisma sistemini kavrayinca kimseye ihtiyacin kalmaz.
ayrica 316 icin oyle ust duzey bir mod da gerekmez. elinde TCR girisi olan bir mod varsa bile korkmadan dene. cogu modun SS secenegi de var. o sekilde baslayabilirsin.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

@murcix cok guzel anlatmis bence, araba surmeye benzer, bu isin şahini dogani ss316 dir, onla surup kesinlikle nife30, titanyum telleri deneyiniz, farkli keyifleri vardir siddetle tavsiye edilir.

@ByMERZİFONLU converter ambition modun tc sinin iyi oldugu noktasinda yorumlari var, kendisi sıkı bir TC kullanicisidir.

Yalniz @murcix nife70 ilk defa duyuyorum, necidir bu hic gormedim :)

???? Şahin Doğan arabasını 40 50bin istiyorlar artık.

@murcix paramour demiş @Epek converter eklemiş, dani sbs zaten bilinen, birde fakir in dico cipli "d" seri modu var. Şimdi onlarda uçmuş gerçi.
Yihili sbs bilmiyorum

Paramour converter a göre uygunsa ve manual tcr value girişi varsa güzel ikame cihaz olabilir.

Fakat hazır profile harici değer girişi yoksa converter mantıklı.

Dna lı güzel modlar varsa da ben dna yı sevmiyorum hiç araştırmadım.

Teller için genel görüş tcr value ne kadar yüksek ise modun tepkisi o oranda artışı oluyor. Ama hepside aynı keyfi vermiyor.

Bide ss tel için dani mod almak mantıksız, onu alınca tel bakim dersiniz derken dipsiz kuyudan çıkamazsınız ????

@Epek Üstad sıkı tcr demiş ama benden daha çok kullanan arkadaşlar var, bende sıradan kullanıcıyım, bir cihaz hep tcr ayrılmış gerisi düz vites devam ????

Her atomizer de de tcr kullanılmadığı gibi, kışın da pek tercih etmiyorum.

Şuan elimdekilere baktığımda sadece flash ta nife30 ile dolanıyor.

IMG20220311134859.jpg

bildigin NIFE30 aslinda NIFE70. iceriginde %70 nikel bulunuyor kalani da demir.
soyle anlatayim;
karisiklik firmalarin bakis acisindan kaynaklaniyor.
kimi nikel oraninin yazilmasini dogru bulurken bazilari da NI-FE30 gibi olmasi gerektigini dusunuyor.
bence de nikel oranina gore isimlendirilmesi daha dogru. Yani NIFE30 olacaksa icinde %30 nikel olmasi lazim. NIFE52, NIFE70 de ayni. NI200 zaten saf nikel. neden 200? onu hatirlamiyorum :ROFLMAO:

ben buhara baslayacagim zaman o kadar cok arastirma ve okuma yaptim ki 3-4 sarim sonrasi direkt TC denemelerine baslamistim. bu bilgi de o donemki arastirmalarimdan edindigim bir bilgi.

cok yakisiyor Fev'e. hep dile getiriyorum. Fev standart ince tellerle yavan kaliyor. ya sicaklik kontrol yada clapton teller ile harika performans veriyor.

aspire mixx aviator g mod paramour sbs ateşleme hızı bakımından hangisini önerirsiniz kizoku tech moduda ekliyim .

Eger bir modu Dna, yihi yada dico chiple kiyaslayabiliyorsaniz, o zaman ustadlar kulubundesiniz derim ve selam ederim :D
Isin şakasi kisaca bir aciklama getirmek isterim kendimce, katilan olur mu bilmem. TC de aranilan ozellik sonucta verdiginiz sicakligi en optimum sekilde almaniz ve sicaklik sapmasi. Gerek yihi de gerek dna75c de ve hatta aegis soloda kontrol ettim. Dnada grafik uzerinden baksam dahi ortalama 1 2 derece sapma yapiyor diyebilirim. Yihide eger uygun ayar yaparsaniz ( joule, hard, standart, soft icim, sicaklik vb ) ve modun calisma prensibini cozerseniz, maksimum oynama 2 3 bazen 4 derece. En dandik aegis solo da dahi maksimum oynama 6 7 derece bir ornek daha tesla wye 85 de 4 5 derece. Simdi burada konu size icimde bu hissiyat rahatsiz ediyor mu, etmiyor mu ona bakmalisiniz. Ben TC de sahsen yihi nin icimini daha ckk seviyorum. Buhari daha dolu dolu, aroma daha net DNA ya gore kiyaslayinca. Bazi atomizer ve tellerde aromaya gore Dna yi ariyorum. Eger ben bu isin dibine inmicem diyorsaniz TCR degerini manuel girilebilen bir mod her zaman isinizi gorecektir. Baktiniz sardi sonra dna , yihi yada dico ya yonelirsiniz :)

Benim ısı modundan beklediğim tankta likit olsada olmasda pamuğun, ateşleme düğmesi basılı olduğunda telin fazla ısınmasından dolayı yanıp ciğerlerime gitmemesi. Optimum ateşleme,dalgalanma,sapma vb. tanımlar görece benim için çok önem arz etmiyorlar açıkçası. Yada yaş ile alakalı olabilir, benim için yeteri kadarını öğrenmek. Gerisi yoruyor da ????????

1,894Konular
128,280Mesajlar
9,835Kullanıcılar
alimgul54Son Üye
Geri
Üst Alt