Dernekler SBTV 1903 Beşiktaşlılar Derneği

Birçok kişinin Beşiktaş taraftarı hakkında bildiği bikaç yanlışı şuraya bırakayım belki bikaç kişinin fikri değişir.
Beşitaş taraftarı galibiyet veya mağlubiyet ile taraftarlık yapmaz.
Beşiktaş taraftarı haksız galibiyete sevinmez.
Beşiktaş taraftarı haksızlığa tahammül edemez.
Mevzu Beşiktaş ise karısı bile kendiyle karşılaştırma yapmaz.

Sevdalı yüreklerde beyaz tribünler.
Halayla türkülerle sevdi bu kalpler.
Yıldızlar tutuştu siyah beyazla.
Marşlarımız ağlasın kartal aşkıyla.
Beşiktaş seninle ölmeye geldik.
BEŞİKTAAAAŞŞŞ!!
Gücüne güç katmaya geldik.
Formanda ter olmaya geldik.
BEŞİKTAAAAŞŞŞ!!
Barbaros meydanında dün gibi sevdan.
Derin bir puffff çektik abbas ağadan.
Bir umudum sensin; anlıyor musun ?
Hayat yaşanmıyor ki senle olmadan!
BEŞİKTAAAAAŞŞ!!
Gücüne güç katmaya geldik.
Formanda ter olmaya geldik.
BEŞİKTAAAAŞŞŞ!!

Sivasspor'u Beşiktaş da durduramadı!

Siyah-beyazlı ekip, lider
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
'u konuk ettiği mücadeleden 2-1'lik yenilgiyle ayrılırken, Rıza Çalımbay'ın öğrencilerinin ligdeki yenilmezlik serisi 10 maça çıktı.

Süper Lig'de 18. hafta karşılaşmalarında
, lider Demir Grup
'u ağırladığı maçta rakibine 2-1'lik skorla boyun eğdi.
Bu sonucun ardından Demir Grup
ligdeki yenilmezlik serisini 10 maça çıkarırken,
ise ligde çıktığı son dört maçtaki üçüncü yenilgisini aldı.
Karşılaşmada Demir Grup
'a galibiyeti getiren golleri 7. dakikada Erdoğan Yeşilyurt ve 45. dakikada Mustapha Yatabare kaydetti.
'ın tek golü ise 33. dakikada Adem Ljajic'ten geldi.
Öte yandan Demir Grup
, Uğur Çiftçi'nin 67. dakikada doğrudan gördüğü kırmızı kartla maçın kalan bölümlerinde 10 kişiyle mücadele etti.
Burak ve Roco geri döndü
Siyah-beyazlı takımda sakatlıkları nedeniyle birinci yarının son haftasında görev alamayan Burak Yılmaz ile Enzo Roco,
karşısında ilk 11'de sahaya çıktı. Roco, Ziraat Türkiye Kupası'nda Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynanan maçta yedek soyunmuştu.
'ta ayrıca devre arası kampında sakatlanan Adem Ljajic de zorlu karşılaşmada takımını yalnız bırakmadı ve 11'de forma giydi.
İlk yarının son karşılaşması olan Gençlerbirliği mücadelesinde yedek soyunan Pedro Rebocho da 18. hafta mücadelesinde ilk 11'de şans buldu.
'ta ayrıca Loris Karius, Atiba Hutchinson, Muhammed Elneny, Georges-Kevin N'Koudou, Domagoj Vida, Gökhan Gönül ve Caner Erkin ilk 11'de oynadı.
Ruiz cezalı, Lens ve Dorukhan sakat
Siyah-beyazlı ekipte sarı kart cezalısı Victor Ruiz,
mücadelesinde görev alamadı.
'ta ayrıca sakatlıkları bulunan Dorukhan Toköz ile Jeremain Lens de
maçında oynayamadı.
'da 2 önemli eksik

Ligin ilk yarısını lider tamamlayan
, ikinci devrenin ilk haftasına 2 oyuncusundan yoksun çıktı.
'da cezalı Mert Hakan Yandaş'ın yanı sıra sakatlığı bulunan Fernando,
karşısında görev alamadı.
İlk yarıdan dakikalar
7. dakikada Demir Grup
öne geçti. Ceza sahası dışı sol çaprazdan kullanılan serbest vuruşta topun başına geçen Erdoğan Yeşilyurt'un şutunda kaleci Karius'un müdahalesine rağmen meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 0-1
11. dakikada ceza sahası dışında topla buluşan Ljajic'in sert şutunda kaleci Samassa topu kornere çeldi.
33. dakikada
beraberliği sağladı. Burak Yılmaz'ın ceza sahası dışından kullandığı serbest vuruşta, kaleci Samassa'dan dönen topu Ljajic kafayla ağlara gönderdi: 1-1
39. dakikada Hutchinson'ın pasıyla topla buluşan Ljajic'in ceza sahası dışından şutunda meşin yuvarlak kaleci Samassa'da kaldı.
45. dakikada Demir Grup
bir gol daha buldu. Fatih Aksoy'un ara pasıyla soldan ceza sahasına giren Yatabare, düzgün bir vuruşla takımını 2-1 öne geçirdi.
İkinci yarıdan dakikalar
54. dakikada Ljajic'in pasıyla ceza sahasına sağdan giren Caner Erkin'in dar açıdan şutunda meşin yuvarlak kalecide kaldı.
67. dakikada Demir Grup
10 kişi kaldı. Uğur Çiftçi ve Erdoğan Yeşilyurt'un Gökhan Gönül'e yaptığı faulün ardından hakem Ali Şansalan, Erdoğan Yeşilyurt'a sarı kart verdi. Daha sonra VAR'ın uyarısıyla pozisyonu izleyen hakem Şansalan, Erdoğan'a çıkardığı sarı kartı iptal ederek doğrudan Uğur Çiftçi'ye kırmızı kart gösterdi.
74. dakikada Caner Erkin'in sağdan kullandığı kornerde Hutchinson'ın röveşata vuruşunda kaleci Samassa meşin yuvarlağı kornere çeldi.
89. dakikada Emre Kılınç'ın ceza sahası dışı sol çaprazından kaleye gönderdi sert şutta, kaleci Karius meşin yuvarlağı tokatlayarak uzaklaştırdı.

Spor yazarları, Süper Lig'in 19. haftasında Beşiktaş'ın Göztepe'ye mağlup olduğu karşılaşmayı değerlendirdi.

Çalkantılı günler geçiren Beşiktaş, son olarak Abdullah Avcı'yla yollarını ayırmıştı. Göztepe karşısına çıkan siyah beyazlılar 2-1 yenilerek şampiyonluk yolunda oldukça geriye düştü. Spor yazarları Beşiktaş'ın kadro sıkıntısına dikkat çekti;
Uğur Meleke | Hürriyet
"Beşiktaş içinse sanırım şunu söylemek yanlış olmaz: İzmir’e öyle problemli, öyle karmaşık bir zamanda geldiler ki, herhalde tarihe tanıklık etmekle yetinmekten fazlasını yapma şansları yoktu. İdeal 11’den 5 oyuncu eksik, kulübede geçici bir teknik adam var. Sanırım bu durumun şaşkınlığıyla ilk yarım saat boyunca sahada adeta VIP seyirci hükmünde dolaştıkları maça ancak ikinci devrede ortak olabildiler, ancak iş işten çoktan geçmişti siyah beyazlılar için."
Cem Dizdar | Fanatik
"Kağıt üzerinde ‘seviye oyuncu’lardan kurulu bir takım gibi duruyor Beşiktaş. İşin aslı öyle mi? Tartışılmayan soru bu. Takıma ve kulübe dair onca sorun bilinirken kolaya kaçıp iş Avcı’ya yıkıldı.
Rıdvan’ın hattında oynayan Halil ters ön direkte golü yaparken tüm Beşiktaş izliyordu. Diğer ilginçlik ise ilk devre topu daha çok ayağında tutmasına rağmen Göztepe’nin kaleye altısı isabetli dokuz şut göndermesine verilen izindi. Bu da Atiba’nın yönettiği orta saha savunmasının iyiden iyiye alarm verdiğini gösterir."
Sinan Vardar | Fotomaç
"Mehmet Sepil 6 yılda Göztepe'yi kurumsallaşıp 2. Lig'den Süper Lig'e taşırken bizim eski başkan 8.5 yılda kocaman bir enkaz bıraktı gitti. Bugünlerde de ekranlara çıkıp kendine göre gündeme geliyor. Ah Beşiktaş ah!!! Dün Gürsel Aksel Stadı'nda her şey çok güzeldi ama hakem Hüseyin Göcek'ti. Böylesine bir maça, böylesine kötü bir hakem neden atanır, bunu açıklamam mümkün değil."

İnşallah Sergen’i bugün açıklarlar. En azından ligin kalanını onun zekası be özgüveniyle tamamlarız.

Fenerbahçeli olarak allah yardımcınız olsun diyorum. Son maçlarınızın hiç tadı kalmadığını görüyorum. Bu günlerde geçer elbet. Avrupada nağmağlup gruptan çıktığınızda gururla izlemiştim. İnşallah eski günlerinize kavuşursunuz. Sergen gelirse toparlayacağınızı düşünüyorum hatta. Aranan kan sergen bence de.

Bir Fenerbahçeli olarak dolabımda hala iki tane beşiktaş forması var. Biri yüzüncü yıl diğeri hangi sezon bilmiyorum açıkçası. Sebebi rahmetli dayımın beni kandırmaya çabalaması ama olmadı gönlümüzü sarı laciverte kaptırdık. Kazan’da zorla maç izlettirdiler. Kulaktan çekilerek inönüde maçlara götürüldüm. Yine söylüyorum ama bir Fenerbahçeli olarak taraftarınıza her zaman gıpta ile bakmışımdır. Beşiktaşa olan aşkınız her takımın taraftarı tarafından özenilerek bakılır ama kimse cesaret ederek söyleyemez. Taraftar gibi taraftara selam olsun :) herkese iyi haftalar kara kartallar :) dayımın ölüm yıldönümü bugün duygulandım yazayım dedim :)

Tamam kadro iyi değil ve yine tamam yönetim enkaz devraldı. Bunların farkındayız ve enseyi karartmamaya çabalıyoruz ama yönetimin de biraz daha gür sesle konuşması gerekiyor artık. Yemeklik soğan gibi olduk doğrana doğrana kaç maçtır. Sergen'in gelmesini ben de isterim ama hoca değişikliği yanında "Bak bi daha yaparsan ağzına biber sürerim ha!" modundan "Şşş kardeş, sen hayırdır?" moduna geçmek de gerek sanki biraz =)

Hadi hayırlısı bakalım, güzel oldu Sergen'in gelmesi. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama temizlik de başlamış herhalde, Oğuzhan kiralık olarak Feyenoord yolcusu diye bi haber de okudum az önce.

1,892Konular
128,235Mesajlar
9,832Kullanıcılar
ebakalimSon Üye
Geri
Üst Alt