Genel Sohbet Sigaraya %300 Zam!

Nasreddin Hoca 

Doğrulanmış
Şu ağlayan çocuk masumiyetinde bekliyorum başlıktaki haberi.

images (30).jpeg

TBMM’ye sunulan yasa teklifi ile Cumhurbaşkanı’nın sigaradan alınan asgari maktu vergi ile otomobillerden alınan özel tüketim vergisini artırma yetkisi genişletiliyor. Buna göre Cumhurbaşkanı söz konusu vergileri üç katına kadar artırmaya yetkili olacak

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Ekli dosyalar

• images (30).jpeg
    images (30).jpeg
    15.4 KB · Görüldü: 2
1 tl zammı olur arkadaş. Şöyle 5-10 tl olmalı ????

Bu arada millette fiyat kavramı kalmadı. Bir şeyin fiyatı ucuzmu pahalı mı bilmiyor. Ortalık perişan oldu.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Nasıl iyi olacak ki abi? Ülkenin durumu belli siz sadece sigayayı görüyorsunuz ben size şöyle izah edeyim bu hafta gelen zamlar.
Kağıt gurubu %35 zam
Süt gurubu %20 zam
Temel ihtiyaç gurubu %20 zam
Kuru bakliyat %30 zam
Temizlik gurubu %30 zam
Şimdilik bu kadar ayrıca çaya şekere tekele yeni yıldan önce yada hemen sonra yeni zam bekleniyor.
Levent kırcanın da dediği gibi zam var zamcık var. Bunlar daha zamcık

aksak timur'un anadolu'yu işgalinde, ordusunda filler de varmış. bunlardan birini, tarlada hizmet amacıyla köylülere armağan etmiş.

fil, tüm ekinleri talan etmeye başlayınca, köylüler soluğu, timur ile arası iyi olan nasrettin hoca'nın yanında almışlar.

-bu fil bizi mahvedecek. timur'a gidip, fili geri almasını bizim adımıza rica edebilir misin, ya hoca?

nasrettin hoca düşünmüş, taşınmış. bu adamlara da bir türlü güvenmezmiş...

-tek bir şartla! demiş. benimle birlikte timur'un otağına varacaksınız; ben de sizin adınıza konuşacağım.

köylüler kabul etmişler. birlikte timur'un otağına varmış, huzura kabul edilmişler... daha doğrusu nasrettin hoca öyle sanmış. astığı astık, kestiği kestik aksak timur seslenmiş:

-söyle hoca, dileğin nedir?

-ben köylünün adına geldim, efendimiz! demiş nasrettin hoca. onların derdine tercüman olmaktır dileğim. diyorlar ki...

nasrettin hoca, kolunun çemberi ile köylüleri işaret etmek üzere şöyle bir yarım dönmüş ki; o da nesi? ardında hiç kimse yok!

yarı bele kadar eğilmiş ve:

-diyorlar ki, diye devam etmiş... armağan ettiğiniz fil, öyle hayırlı, uğurlu ve yararlı bir hayvanmış ki... ondan bir tane daha köye armağan etmenizi talepten utanç duyuyorlar. kerem edin, köyümüze bir tane daha gönderin!!!

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt