Sihirli Grup Sihirli Kitap Alıntıları

Kalbin bütün meseleleri kalpte halledilir, bir aşkın hakkından ancak başka bir aşk gelir, ümitsiz bir aşkın panzehiri nefrettir.

Peyami Safa, Yalnızız

"Cermenlik" ülküsü, Prusya'nın Napolyon ordusu tarafindan ayaklar altında çiğnendiği büyük felaket anında coşarak ortaya çıktı. O zamana kadar, "Ulusum insanoğludur, yurdum yeryüzü," diyen filozof Fichte bile o anda iliklerine kadar Cermen olduğunu duydu ve duyurdu.

Türkleşmek İslamlaşmak Muasırlaşmak, Ziya Gökalp

"Zamanı saatlerle, dakikalarla değil, güneşin doğup batmasıyla değil, onunla ölçüyordum: ”Onu gördüm - görmedim, göreceğim - görmeyeceğim, gelecek - gelmeyecek..”"
Oblomov, İvan Gonçarov

Son düzenleme:
"Yemin ederim size baylar, fazla bilinçli olmak bir hastalıktır. Gerçek, tam bir hastalıktır."
“Etrafınıza şöyle bir göz gezdiriniz! Gerçek hayat denilen şeyin ne olduğunu, nerede olduğunu bilmiyoruz bile! Kitaplarımızı, hayallerimizi elimizden alsalar, öylece ortada kalakalacağız.”
Yeraltından Notlar, Dostoyevski

Son düzenleme:
"#HayatEveSığar" sloganıyla hayata geçirilen "#EvdeKal" günlerinde her türlü bilgi ve kaynağa ulaşmak adına hem dünyadan hem de Türkiye'den online kütüphane ve arşivler kitapseverlerin kullanımına açıldı.

Görsel: AA
B2014C12-80DD-475A-8C32-2FF0AC5E377B.jpeg

En yakınlarımız bile bizi hiçbir vakit gönlümüze göre anlamayarak, yardımlarına muhtaç olduğumuz zaman bize tutamayacağımız nasihatler sunarak, sözlerine muhtaç olduğumuz zaman susarak ve sükûtlarına ihtiyacımız olduğu zaman susmayarak, böylece, zararlı sükûtlarıyla ve sırasız sözleriyle, acı kayıtsızlıklarıyla ve gafil hüsnüniyetleriyle, günler ve geceler zarfında hiç durmadan ve hiç haberleri olmadan, yavaş yavaş kalbimizi kaplayan yaraları açarlar.

Abdülhak Şinasi Hisar

1,892Konular
128,234Mesajlar
9,831Kullanıcılar
DaffyDuckSon Üye
Geri
Üst Alt