• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

E-Likit Reçete Sihirli Reçeteler -Ana Konu -2021|2022|2023|2024

2 firmanin hazir mixlerinden ben de cesit cesit aldim ve kullaniyorum. Genel olarak hemen hepsi lezzetli ve icilebilir. Fakat birbirlerine cok yakin tatlara sahipler. (pastane ve tutun/pastane turevleri) Oyle ki gecenlerde 6 atoya mixlerden kurulum yaptim ama 1-2 gun sonra hangisi hangisidir bilemedim :LOL: Genelde yanimda 3 ato olur 2'si tutun 1'i pastene likitli. Tatlarina da asinayim yani. Ama yine de begenilmis, kabul gormus likitlerin klon mixleri olmasi tedarikcilerin ve tuketicilerin avantajina diye dusunuyorum. Cunku vakti zamaninda hatri sayilir hazir likit deneyip 90% begenmemistim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Tabii ki @murcix hocam begenilen mixlerin bizim tedarikcilerimiz tarafından bize hazir vaziyette sunuluyor oluşu büyük kolaylik ve degerli
Yazimin son kısmında gecirdigimiz evreye atıfla aslinda bunu vurgulamaya çalışmıştım
Dusununce onca aromayi biraraya getirmeye/bulup ulkeye getirmeye ugras sonra edinebildigin kısıtlı aromaya uygun recete bul hazirla vs
Buyuk külfeti,lehimize ceviren bizim tedarikcilerimiz nihayetinde
Onun oncesinde yazdiklarim ise sadece Bir umut,acaba...onemsiz yani ????????????

Dusuncemizde tezat nokta yok zaten. ;)
Likit denemeleri keyifli ama zor. Ayrica cogu aroma icin epey uzun demleme sureleri var. Onu bekleyip, deneyip, olmadiysa yon vermeye/toparlamaya calismak vs zor isler. Cogumuzda bu sabir yok zaten :LOL: Kisi damak tadina gore cok baskin olmayan ve telafisi mumkun aromalar secip ona gore denemeler yapmali bence.

Çok uğraşmaya gerek yok,
2 ondan 1.bundan
Ondan = ry4
Bundan = maxblend

İnewera d tino milano olursa güzel olur, olmazsa fa da nefis olur.. ????

@MoNoT10 üstadım dostum. şimdi bu FLV Milk Honey ile ne yapılır. bu aromayı bi karışımla bayağa bi övüyorlardı hatırlayamadım????????

Senin durum icin öyle sunu yap bunu yap demek gelmiyor içimden ????
En iyisi sana tavsiye vermek bence
Abi e-liquid recipe sitesine gir
Bir hesap oluştur sonrasinda
What can i make diye bir tik var ona tikla ve elinde bulunan aromalari tek tek girerek hangi receteleri yapabilecegini (her bir aroma icin ayri ayri giris yapman gerekecek)bulursun ????

???? Banana Cream yerine, elde varsa, TFA/TPA Banana Nut Bread de kullanılabilir belki. Farklı bir hava verebilir, destekleyen hem AP hem de bisküvi var zira. Yine, elde VT Banana Custard varsa, <%4 olacak şekilde çalışılabilir (>%5 üzerinde muhallebi derinliği geliyor????????, mtl kurulumu kaldırmayabilir belki). FA Banana benzeri hem görece kuvvetsiz hem de parlak aroma profilini tavsiye etmezdim.

Banana Nut Bread çok zayıf bir aroma, %10 oranında demledim , eh işte , epey geriden gelen bir muz tadı , keza AP ve bisküvi tadını hiç alamadım.

Flavorah Banana'yı önerebilirim , mixlerde %2 ile buram buram muz tadını alıyorsunuz ; olgun (ilk haftadan sonra bu özelliğini kaybediyor) ,tatlı ve çok hafif muzlu şeker tadı var , tek handikapı 3.haftadan itibaren epey zayıflıyor.En iyi halinin SNV olduğuna karar verdim , başta söylediğim olgun halini daha çok beğendim.

İçeriğinde Milk and Honey olan bir tarif sormuşsunuz , tütünlü likitler seviyorsanız aşağıdaki reçeteyi önerebilirim , ben çok beğendim.
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Bir diğeri de FLV Banana'lı bir reçete bu da epey güzel ,SNV de olur , 1 hafta sonra da içilebilir ( İçeriğindeki vanilla pudding ve cookie 1 hafta sonra daha da belirginleşiyor ama olgun muz tadını kaybediyorsunuz .İşte bu yüzden içeriğinde krema ve custard olan likitleri sadece bu ikisi olacak şekilde 15-20 gün demledikten sonra tarifdeki diğer aromaları ilave edip 4-5 gün sonra içiyorum.
.
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

1,924Konular
128,648Mesajlar
9,864Kullanıcılar
isiklarSon Üye
Geri
Üst Alt