Dernekler Sihirli Velespitciler Derneği

180 cm boy 140kg birisiyim. Bana önerebileceğiniz bir şehir içi sihirli velespit var mı ki:unsure:

Neden Bisiklet Kullanmalıyız ?

Bisiklet son yıllarda hobiden biraz daha fazlası haline gelerek hayatımızın içinde bir kullanım olmuştur. Eğer hala bisiklet kullanmıyorsanız bu gerçekleri bilmelisiniz.
Bisiklet kullanmak ülkemizde yeni yeni popülerleşen, genellikle sporcularda görülen bir alışkanlık. Halbuki bisiklet sürmenin faydaları herkes için geçerlidir. Özellikle de gittiğiniz yollar bisiklet için elverişliyse fiziksel sağlığınızı geliştirirken, bir yandan da tasarruf yapabilirsiniz. Bunun yanında çevreye olan zararlı etkinin de azaltılması sağlanabilir. Daha fazla uzatmadan maddeler halinde bisikletin faydalarını sıralayalım.

1- Hayatı Uzatabilir
Danimarka’da yapılan bir araştırmada bisiklet kullanımı, tüm sebeplerden ölüm oranını %39’a kadar azaltmıştır. Araştırma 15 yılda, 30 binden fazla katılımcı üzerinde yapılmıştır. İşe giderken bisiklet kullananların yaptığı fiziksel egzersiz ile hayat süresi arasında güçlü bir ilişki bulunmuştur.
2- Park Sıkıntısı Olmaması
Bildiğiniz gibi İstanbul’da otomobil denince akla ilk gelen trafik olur. Hadi bu sorunu her gün atlatmayı başardınız, peki park yeri sorununa ne yapacaksınız? Bir otomobilin ihtiyaç duyduğu park alanında 10’dan fazla bisikletin park edilebildiğini düşünürsek eğer, siz zaten bu sorunu bisikleti tercih ederek çoktan halletmişsiniz demektir.
3- Daha Mutlu Olmayı Sağlar
Yapılan bir araştırmaya göre işe giderken bisiklet sürmenin faydalarından biri araba sürenlere, yürüyenlere veya toplu taşıma kullananlara göre daha mutlu olmalarıdır. 828 katılımcıyla yapılan araştırmada en mutsuz grup ise işe sadece araba kullanarak gelenler olmuştur.
4- Yürümekten Daha Fazla Kalori Yakar
Eğer amacınız kilo vermekse bisiklet, yürümekten daha faydalı olabilir. Saatte 25-30 km hızda bisiklet kullanmak, bir saatte yaklaşık 850 kalori yakarken, saatte 6.5 km hızla yürüyen bir insan aynı sürede 350 kalori yakacaktır. Ancak egzersizin faydalarının kişiden kişiye değiştiği, ve ne olursa olsun, egzersiz yapmanın hiç egzersiz yapmamaktan faydalı olacağını unutmamalısınız.
5- Daha Üretken Olun
Bisiklet sürmenin faydalarından bir diğeri iş yerinde görülür. İngiltere’de düzenlenen bir araştırmaya bisiklet kullanan çalışanlar katılmış ve bunların %89’u iş yerinde daha fazla katılım konusunda bisiklet sürmenin etkili bir faktör olduğunu belirtmiştir. %97’si ise sağlıklı bir çalışan ekibi için bisikleti yararlı görmüştür.
6- Sizi Görmediğiniz Yerlere Götürebilir
Dağ bisikletiniz normalde gitmeyi düşünmeyeceğiniz, inanılmaz yerleri görmeniz için bir araç olabilir. Ayrıca araç kullanırken hızla geçip gideceğiniz yerler, bisiklet üzerinde çok daha net şekilde görürsünüz. En güzeli ise rüzgarı teninizde hissediyor olmamız.
7- Pedal Varsa Huzur Var
Bisiklet kullanırken diğer çoğu sporun aksine ritmik olarak aynı hareketi tekrar edersiniz. Bu ritmin devam etmesiyle de vücutta endorfin salgılanmaya başlanır. Endorfin, ağrı kesici ve mutluluk sağlayan bir hormondur. Dolayısıyla stres gibi bir düşmana oldukça etkili ve doğal bir ilaç ile karşılık verirsiniz.
8- Petrol Fiyatları
Şaka bir yana, petrol fiyatlarının uçması tabii ki dolaylı da olsa umurunuzda olacaktır. Zira petroldeki fiyat artışları bir şekilde hayatımızı etkileyebiliyor. Ancak en azından sizi doğrudan etkilemediği için içiniz rahat olabilir. Bu da bisikletin size güzel bir tesellisi…
9- İstediğin Kadar Ye
Bisiklete bindiğin zaman dilediğin gibi yemek yiyebilirsin. Sonuçta kalori yakıyorsun..

Alıntıdır...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
mosso markası da güzel
tabi bütcenizi bilmiyorum
bütce iyiyse merida , scoot ,giant hatta trek devam eder
bide kullanacağınız yerin yapısı da önemli
kullanım türünüzde önemli
uzun turda yapabilirim derseniz yine carraro da cok güzel bir bisiklet var
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

buradaki fiyata bakmayın
2. el düzgünü kış mevsiminde 3-3,5 e bulunur ömürlük bisiklet
kilonuzda özellikle bu bisiklet için sorun teşkil etmez
jant , gövde hepsi kilo tasımaya yönelik sağlam yapıda
videodaki bisiklet

Son düzenleme:
Afyon'un kış aylarındaki olumsuz hava şartları ve öküz şoförleri yüzünden bisiklet kullanımı pek yaygın değil abi burada. Anca baharda köyde kasabada binebiliyoruz. Bisikletle trafiğe çıksam daha 500m gidemeden çarpılırım kesin :D

Şu efsaneyi de bırakayım, rahmetli dedemin üzerinden inmediği bisikleti.

corelli-oldtown-man-26-jant-erkek-z.jpg

Teşşekkürler hocam tavsiyeler için. Şimdi bakmaya başladım ben bisikletlere. Sıfır fiyatları cidden çok yüksek seviyelerde.
İkinci el ilanlara bakıyorum yakınlardan düzgün bir bisiklet çıkar diye ümit ediyorum.
Hocam bir de 3x7 almayın demişsin ama bu almayacak olan gruba ben de dahil miyim? :) 1x11, yanlış hatırlamıyorsam 3x10 gibi vites türleri görüyorum çoğunlukta.
Ben hatırladığım 21, 28 vitesler vardı hep :)

3x7 ler giriş seviyesi
ilerde yukseltmek bile isteseniz arka jant gobeği değişcek cünkü eski stil ruble
yada dişlilerin büyük kücük değişiklik isteseniz yine aynı sonuc
ayarıda cok tutmaz cabuk bozulur
bisiklete alısınca kısa sürede satmak istersiniz
dağ ve şehirde deore
yolda yeni nesil sora ve üzeri
öneririm
1x11 pahalı bir grup set varsa bütce varsa alın hocam
en büyük dişlisi baya büyük oluyor ve baya rampalarda işinizi kolaylastırır
11lide buna baglı fren , gobek falanda üst eviye olur
3x7 hersey tırıvırı
şehirinizi söyleyin ben sahibindene bi bakayım
sizde letgo bi göz atarsınız
tabi boy kilo ve kullanım amacınız istediğiniz türde önemli

Teşekkür ederim hocam bilgiler için. Maalesef yurt dışındayım sahibindene bakamıyorum :), let go'ya bakayım dedim ama 3 tane ilan görebildim bisiklet için. Buranın sahibinden tarzı sitesine bakınıyorum ben de. Sıfır almaya kalksam o parayla araba alınabilir diye moralim bozuluyor :)
Boy-kilo standar gibi 175 e 75. Şehir içi bol yokuşlu yerlerde kullanıcam sürekli. Çok ileri seviyeye şuan için taşıyamam bu bisiklet işini. Zaten taşımak için gerekli bütçem de yok. Bir sonraki kışa kadar sürekli ulaşım için bisiklet kullanıcam.
Yukarıdaki markalardan insani fiyatlarda olan bir giant buldum ama hiç bir bilgisi yok ilanda, arayıp sormam lazım.

Bir de btwin aşırı fazla var burada decathlondan dolayı sanırım. Bakılabilir mi?

yurt dısında olsam buradakilerin coguna bakmazdım :)
Almanyadan bişekilde bisiklet getirip burada satanlar çok
malum 1000 euro ona dokunmazken bana altın
o 1000 euroluk bisikleti biraz indirimle bile alsa burada ciddi paralar kalabiliyor
yerinizde olmak isterdim buradaki çer çöplere 1000 para vermektense
orda 1000 paraya güzel bişeye binerdim
o baktıgınız bisiklet sağlam bir arazi bisikleti
yolda uzun soluklu kullanımda belki hantal kalabilir
ama arazinin içinden geçer
o model şuan Türkiyede satışı bile olmayabilir
çünkü euro artınca alım gücü düşüyor
yukarda yazdıgım ornege benzer bir olay :)
decathlon bu ara ucuzlugunu yurt içinde bozdu ve alt seviyeleri getiriyor
baktıgınız bisikleti tam emin olmamakla birlikte yurt içinde çok çok daha fazlasını vererek alabilirsiniz
fiyat güzel
11 sramın orta üst hatta üst seviye grup seti
sramda boş değil shimanonun ezeli rakibi
manitu amorsitörler falan baya muazzam
harbi biz burada çer çöple ugrasıyoruz
hocam alın gecin deore falan dedikte
deoru golfse bundakiler passat
golf parasına passat gösterdiniz

Son düzenleme:
şöyle bide dağ arazi bisikletleri hakkında bilgilendirici video atayım
@holofcuk hocam baktıgınız bisiklet türü 2. incelediği all mountain tarzı
arka dişli rublesi çok iyi ben bununla her yere giderim
%10 rampa falan bu bisiklete çerez

Son düzenleme:
yakın zamanda katlanabilir bisikletimi sattım. önceden onunla işe gidip geliyordum. iş yeri değişip zaman ayıramayınca elimden çıkardım ama özlüyorum onu. daha rahat daha güzel yollarda pedallanıyordur umarım.

Bianchi discovery man 28' ile aranızdayım. İzmirde sabah 8.30 akşam 7 sularında inönü caddesinde hatay fahrettin altay arası işe gidip gelirken görebilirsiniz. keash hocamla manavgatta bir tur atsak güzel olurdu ama bu virüs zımbırtısından sonra bu yaz da hayal oldu.

Biz de karantina günlerinden hemen önce aldık eşimin bisikletini tam ailecek gezecekken eve hapsolduk 20 yaş altı olunca evde , resmen moralimiz bozuldu
20200321_160241(0).jpg

1,892Konular
128,235Mesajlar
9,832Kullanıcılar
ebakalimSon Üye
Geri
Üst Alt