• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri Soru Cevap

Karagezgin 

Council
Doğrulanmış
Web Sitesi
krmylmz.com
Merhabalar,

Elbette buraya benim yada bir başkasının ekleyemediği bir çok high end ürün vardır. olacaktır. Tamamını eklemek çok zor ve zahmetli. Çünkü çok fazla var.
Bu konuyu açmamdaki amaç Tecrübeli insanlardan , Nasıl temin edebilir ve getirebilirim? izlemem gereken yollar nelerdir? Nasıl ödeme yaparım? Şu ürün hakkında şunu merak ettim gibi formattaki soruları bir yere toplamak. Bilgi edinimini kolaylaştırmak.

Buyrun burdan

Abiler,kayfun lite ve kayfun 5 tel pamuk sarmak için geekvape toolkit ve jig tool coil sarma aparatı alsam işimi görür degil mi?ilk defa tel pamuk saracagim için elim aşina değil,farklı aparatlarda almama gerek varmıdır ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200518-163427.png
    Screenshot_20200518-163427.png
    77.9 KB · Görüldü: 23
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
2mm ve 2.5mmlik bir matkap ucu, bir adet ph0 ve ph1 yıldız, bir adet de ince düz tornavida (saatçi tornavida setleri güzel oluyor), bir adet seramik cımbız, bir adet de ucu eğri ve sivri çelik cımbız, bir adet ince uçlu dikiş makası, bir adet küçük boy yan keski, bir adet küçük pense.

yukarıdakilerin kalitelilerini alın. geekvape veya coil master set almak yerine kendiniz bir set yapın daha güzel oluyor.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
şundan da alabilirsiniz :)

Teşekkürler üstat ,linkteki üründe güzelmiş ama 90 Euro glb.Dediğiniz gibi araştırıp kendime set yapmaya çalışayım en kalitelisinden.Nelere ihtiyacım olacak ugrastikca ortaya cikacak:)
Cotton comp wrap aldım 4 çeşit ,içinde hem tel hem pamuk var ,başlangıç için yanlış olmadı umarım;

Ekli dosyalar

• IMG_20200518_165532.jpg
    IMG_20200518_165532.jpg
    33.3 KB · Görüldü: 20
Hocam öncelikle RTA işine gireceksiniz ben de şunları aktarayım aslında tool kit e o kadar para harcamayın sadece coil jig denilen metal çubuk varya görmüşsünüzdür hani el ile sarılıyor ondan alın ve telefonunuza Vape tool uygulamasını indirin oradan tel ohm ayarlamasını yapıp elinizle sararsınız tek bir çubukta 4 farklı mm çapı var ve pamuğo da organik muji pamuk alın israf olmaz hiç cotton bacon tarzında ayarlamak xor oluyor

Hocam demin baktım da o resimdeki kit 100 TL diyor çok pahalı hiç gerek yok sadece coil jig alın yeter

Sağolun tavsiyeler için.Çok heyecanlıyım,tool kiti gündüz sipariş ettim valla:)vape tool uygulamasını okudum daha önce, hatta birara yayından gitmiş ama geri gelmiş glb,kesin indirip deneyeceğim.Muji pamukta alayım ,zaten genel kabul görmüş her teli ve pamuğu denemek istiyorum ama deneysel ortamda yapabilirsem aynı şartlarda 3-4 aya hak yolu bulurum sanki.

Yok hocam üç dört ay sürmez 5 kere tel pamuk yaparsanız eliniz hemen alışır ve kavrarsınız hangi RTA var nasıl bir ato var sizde ona göre de tavsiye verelim
Mesela ben ilk kez ud goblin mini RTA V3 almıştım 22 ml olan ve bir kutu da 8 in 1 orta kalite çeşitli tel almıştım o şekilde yaptım ama buradaki en önemli detay RTA olayını iyi anlamak ve elektrik vs bu tür şeyleri kavramak yani kaç ohm geldi kaç wat verilecek vs bunlar önemli gerisi çok kolay

mtl için Kayfun lite 24ml ,dl için Kayfun 5(2) black special edition aldım.Okuduğum kadarıyla en kolay kurulum olan ürünlerdenmiş.Mod ise prisma DNA75C aldım.Henüz ulaşmadı ama perşembe yada cuma bende olacak.Kaptanın incelemesini okudum 26ga teli mtl için 2.5mm 7 tur sarıp ohm 0.67 olacakmış,dl için 22ga teli 3.5mm 8 tur 0.44 ohm yapacakmışım.Korkum eğer ters bişey yaparsam cihazı bozmam umarım daha yeni almışken.Artık baktım olmuyor 'imdat yokmu istanbulda oturan bi yarım saat uğrasam' diye konu başlığı açıcam:)Eğer bu tel pamuk acemi için yanlış seçimse de çekmeceye atayım hiç elimi sürmeyeyim,başka tel pamuk alayım olmadı.

denersin sana uymazsa daha ince daha kalın tel denersin. bi yerden başlamak gerekiyor. basit kuralları var, yaptıkça kurallara aşina olur kendine uygun olan teli ve sarımı bulursun. kimsenin zevki başkasına uymaz. ben 30ga altı tele kalın derim, başkası 26ga üzerine ince der :)

bir şey olmaz moda. ateşlemiyor zaten kısa devre falan yapınca. etrafa tel parçası falan sıkıştırmadıkça veya teli bacaya değdirmedikçe de kısa devre olması zor o iki atomizerin.

evet abi biyerden başlamak lazım,aynı ürünle ilgili çok farklı düşünceler oluyor bu seferde okudukça kafam karışıyor,artık düşe kalka öğreneceğiz.Revengerle fln da olacak iş değil bu,akıtıyor sürekli,stabil vermiyor buharı daha bisürü şeyden dolayı soğudum bu olaydan.Şimdi büyük beklenti içindeyim, adım gibi eminim bugüne kadar bişey içmemişim keşke çok önce alsaydım diyeceğim,umarım hayal kırıklığı olmaz.

Ben tel sarmaya SS316L 30 ga tel ile basladigim icin sonrasinda kullandigim tum teller asiri kolay geldi zira bahsettigim tel hamur gibi cok cabuk sekli bozulabilen, pamuk takarken dikkat isteyen bir tel ve GA. Korkulacak bir durum yok ayrica, 3-5 kez bobin+pamuk yapinca eliniz alisir. Kilit nokta "asla pes etmek yok" olsun. Pratik icin bol bol tel sarimi yapabilirsiz. Isi kolaylastirmak ve aldiginiz modun ana karakteri Sicaklik moduna hazirlik icin tavsiyem aralikli sarim yapmayi ogrenin ve hatta bunun baslangici icin en iyi yol vida kullanimidir. 2 yada 2.5 mm capinda vidaniz varsa (yoksa da nalburdan bulunur) ona sarim yapin ve stabil calisan mukemmel bir bobin elde edin. Son olarak soylemeliyim ki, kullanacaginiz atolar icin kurulum videolarini mutlaka ve dikkatlice izleyin. Ogrenmeniz gereken bircok konu var ama ilgi ve merak varsa bunlar eglenceye donusecektir.

Dl kullanmadigim icin cok oneri veremem ama ben ilik/soguk buhar sevdigim icin maksimum 28 ga kalinlikta tel kullaniyorum Mtl icin. gerci 25 ga tel bile kullaniyorum sicaklik kontrolde. Kayfun lite kucuk bir tank 26ga epey fazla gelecektir sicaklik anlaminda diye dusunuyorum ama denemeden bilemeyiz tabi. Siz hele baslangici yapin, istekleriniz ve beklentilerinize gore sekillenir hersey.

Ek bilgi
Kumpasa falan gerek yok hocam

abi fransadan aldım ,daha doğrusu satıcı arkadasım, o da dediki bunları alıcaksın peki dedim:)yunanistanda da yıllardır vapeci arkadaşım var dedim prisma yunan üretimiymiş nasıl makina, dediki sahibi john arkadaşım uzun yıllardır bu işlerin içinde,malı pahalıdır ama kalitelidir.Zaten abi ben revengerden geçiyorum bu moda, her türlü bana ferrari gibi gelir:)

1,930Konular
128,761Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt