• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Squape A[rise] 22 Mm

Egzl 

Doğrulanmış
Herkese Merhaba,

31 Ağustos'ta satışa sunulan, Arise 22 mm MTL atomizeri için kendimce bir inceleme yapacağım.

Öncelikle Atomizer'in fiyatlarından bahsedeyim;

- Arise 22 mm - 185 EUR
- 5 ML PSU Tank - 12 EUR
- Air Nozzle - 6 EUR
- 5 ML Chimney - 17 EUR

Toplamda full set 220 EUR ediyor.

2.5 ml hali ile 45 gram 36 mm x 22 mm
5 ml hali ile 48 gram 44 mm x 22 mm

Kutu içeriğinde 0.8,1.0,1.5 ve 2.0 air nozzle'lar çıkıyor. Kalan içerik bir önceki seri ile aynı.

Atoyu daha önce kullandığım için fotoğraflarda deck likitli durumda kusura bakmayın :D

Atonun genel olarak farklılıkları ve artı-eksi yönlenlerinden bahsedeceğim.
İlk olarak Arise 24 mm ve Nduroda kullanılan deckteki kısa devre olmasını önleyen malzeme aynı şekilde kullanılmış
Ancak bir önceki atolarda bu malzeme zamanla tankı sök tak yaparken veya likit kontrolü çevirirken çiziliyor veya darbe görüyordu.
Bu sefer deckin etrafında metal malzeme yukarı doğru devam ederek vidalara kadar kullanılmış, bu hem deformeyi önlüyor hemde atoyu sökme veya likit kontrolü yaparken daha kolay bir şekilde dönmesine veya çıkmasına olanak sağlıyor.

Topcap bir önceki seri ile aynı şekilde Arise yazısına göre A yönüne çevirince açılıyor, e yönüne çevirince kapanıyor. Arise 24 mm'de satılan "Grip" cap standart olarak sunulmuş.
Ato'nun ring'inde 3 adet 1.0 mm boyutunda kanal bulunuyor, buradan hem likit beslemeyi hemde hava akışını ayarlıyabiliyorsunuz.

Artı yönleri

- İlk artı olarak atonun boyutu itibariyle vida çevresi küçülmüş ve tel sıkıştırmak çok kolay nerdeyse hiç konumlandırmadan vidayı sıkmak yeterli oluyor.
- Tank malzemesi yine üst düzey, yukarıda bahsettiğim deckteki iyileştirme ile uzun yıllar deforme olmayacak bir ato olmuş.
- Aroma ve boğaz vurumu olarak ise iki ayrı değerlendirmede bulunacağım
- 2.5 ml chimney ile aroma Bishop, Arise 24 mm ve Dvarw ile aynı derecede iyi, artı olarak aromaların hiç birini şekerlendirmeden veriyor. Ne varsa onu alıyorsunuz.
- 5 ml Chimney ile aroma gözle görülür şekilde azalıyor, ancak ben bu şekilde daha çok sevdim diyebilirim. Aromayı hala çok net veriyor, ekstra olarak FeV'e çok çok yakın bir boğaz vurumu elde ediyorsunuz. Henüz erken ancak yakında FeV ile aynı seviyede dememe çok az kaldı :)
- Hava akışı çok güzel ayarlanmış uzun uzun çekim yapmayı sevenler için sorunsuz diyebilirim. İçerde yoğuşmada oluşmadığı için tel pamuk kararması kolay kolay olmuyor.

Eksi Yönleri
- Aromayı artıran 2.5 ml tank ile yapılan içimde buhar gözle görülür derecede sıcak. Bu birazda benden kaynaklı olabilir, diğer atomizerlerde çoğunlukla Nife30 tel ile 180 derece'de kullanıyorum ordan çıkarım yapabilirsiniz :) Arise 22 ile henüz TC'de kullanım yapamadım. Ka1 28ga 5 tur 1.0 ohm 11 watt bana sıcak geldi.
- Nduro ve Arise kullananlar bilir closing ring biraz zor çıkıyor bazen sıkışıyordu bile. Buna çözüm olarak tel veya farklı aparatla ringdeki deliklerden aşağı çekerecek kolayca çıkarabiliyorduk. Bu atonun closing ring'inde bu deliklerde mevcut değil tek çare üstten kalem veya farklı bir malzeme ile aşağı ittirmek. Bu zamanla görsel olarak deformasyona sahip olacaktır.
- Air noozle'lar yuvasına oring ile oturuyor. İlk birkaç denememde bu oringler yuvadan taşma yapıyor, gözle görülür şekilde sıkışmış ve dışarı taşmış olduğunu farkedebiliyorsunuz. Bu konuda air noozle'ı likitleyip takmayı denedim ve oring çok daha kolay ve taşma yapmadan oturdu ancak 10-15 kere deneme yapmışımdır belkide oring yumuşadığı içinde olabilir. Eğer kullanılmadığında yine sertleşip aynı olay yaşanıcaksa bu uzun vadede oring'in kolayca kopmasına sebep olabilir. Bu konu hakkında henüz kesin bir fikrim yok, malum yeni atoların oringleri hep likitlenmek ister. Sonraki güncellemelerimde buraya tekrar değineceğim.
- Closing ring'de 3 adet 1.0 mm hava kanalı olduğundan bahsetmiştim, 2.5 mm ka1 sarımla tel yukarda konumlandırdığımda ve 1.0 pin kullandığımda ilk iki delikte kullanmak bir sorun oluşturmuyor ancak sadece tek delik açıkken atodan ıslık sesi çıkıyor. Bu ses çok rahatsız edici değil aslında ama diğer 2 durumda neredeyse ses çıkarmayan atoda göze batıyor. Bu ses 1.2 mm hava pini ile biraz azalıyor, yine tahminimce 2mm bir sarımda bu ayardada ses yapmayacaktır ancak henüz deneme fırsatım olmadı.
- Kendi driptip'i bana pek uymadı, eksi yön olarak değerlendirilebilirmi bilmiyorum ama buda burda dursun :D

İncelemede kullandığım bütün likitler Carlo-Oleon-Sieg 6 mg base ile yapılmıştır.
Cdd Saure Limette ,Fe Cherry Cigar ve Cdd No:8 ile deneme yaptım.
Sarım her denemede sabit 2.5 mm Kanthal A1 28 ga 5 tur 1 ohm 11 watt ile yapıldı.

İleride incelemeye Nife30, Flat ve Clapton tel eklemeyi düşünüyorum ancak henüz vakit bulamadım.
Likit olarakta Black note Latakia, Virginia ve Cavendish. Cdd no:4, Zıkkım(Calipter Chow) ve Castle Long incelemelerini zamanla ekleyeceğim.

Sarım esnasında çektiğim fotoğrafları ve bazı atomizerler ile boyut karşılaştırması için görsellerde ekliyorum.

Özet olarak bir kaç ato ile karşılaştırma puanlarımıda ekleyim;

Nduro - Vurum 10 , Aroma 7.5
Arise 24 mm 4 ML Tank - Aroma 10 , Vurum 6.5-7
Arise 24 mm 8 ML Tank - Aroma 9.5 - Vurum 8
Flash - Vurum 8.5 , Aroma 7
Arise 22 mm 2.5 ML Tank - Aroma 10 , Vurum 6.5
Arise 22 mm 5 ML Tank - Aroma 8.5 , Vurum 8-8.5
Dvarw 24 mm FL - Aroma 8 , Vurum 2

Bu puanlama göreceli tabi biraz genel geçer her aromaya göre yapmaya çalıştım, örneğin FeV'in aroması 7 ama sadece tütün dersek 9 diyebilirim. Aynı şekilde Nduro'da 7.5 yerine tütünde 9 olacaktır. Ama Arise 22 mm'in özellikle 5 ML tank ile likitteki bütün aromaları çok dengeli verdiğini söyleyebilirim.

Bu inceleme tamamiyle kişiseldir. Kullanan oldukça ekleme yapmasını, hatam varsa düzeltmesini rica ederim.

Özet geç diyenlere 220 Euro + vergi verilirmi konusunu geçersek kimsenin aldığına pişman olacağını sanmadığım bir atomizer çıkmış ortaya.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    29.9 KB · Görüldü: 63
  • 2.jpg
    2.jpg
    31.7 KB · Görüldü: 63
  • air pin.jpg
    air pin.jpg
    29.6 KB · Görüldü: 63
  • airpin takılı.jpg
    airpin takılı.jpg
    31.6 KB · Görüldü: 60
  • teltakılı.jpg
    teltakılı.jpg
    27.8 KB · Görüldü: 60
  • pamuk.jpg
    pamuk.jpg
    27.9 KB · Görüldü: 61
  • pamuktakılı.jpg
    pamuktakılı.jpg
    28.4 KB · Görüldü: 61
  • ring takılı.jpg
    ring takılı.jpg
    28.5 KB · Görüldü: 61
  • ring hıza.jpg
    ring hıza.jpg
    26.2 KB · Görüldü: 63
  • final.jpg
    final.jpg
    29.7 KB · Görüldü: 65
  • telhizası.jpg
    telhizası.jpg
    25.5 KB · Görüldü: 69
  • setup.jpg
    setup.jpg
    42.6 KB · Görüldü: 78
  • setup 2.jpg
    setup 2.jpg
    31.3 KB · Görüldü: 80
  • 111111.jpg
    111111.jpg
    39.6 KB · Görüldü: 76
  • 22222.jpg
    22222.jpg
    38.2 KB · Görüldü: 70
Son düzenleme:
Güncel kur ile sadece atomizer 4000 tl :cautious: Vergiyi de koyduk mu nerdeyse bir asgari ücret ????‍♂️
Almanya mıydı bizi kıskanan ????
Şaka bir yana güzel inceleme, elinize sağlık üstadım.
Cama ekmek banan Kemal Sunal misali zevkle okudum...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Orda devrik cümle olmuş hemen düzelteyim. Diğer atolarda 180 derece nife30 kullanıyorum, Arise 22mm 28 ga ka1 5 tur bana sıcak geldi.
TC olarak deneyimleyemedim henüz. Yani bana sıcak geldi ama ben normalde bunu kullanıyorum bana bakmayın ben narinim demek istedim aslında :D

@Egzl hocamın müsadesi ile bir iki ekleme yapmak istiyorum.
Henüz çok kısa kullanım tecrübesine sahibim.
Standart sarımım olan 29ga 2mm 6 tur ile devam ettim bu atoda da. Hava pini 1.2 takılı üzerinde. Çok asılmadığınız sürece sessiz bir ato, ancak dvarw da olduğu gibi yanma odası sesi geliyor hafiften. Benim için şuan tek negatif konu bu. Zira ato dediğin sıfır ses olacak gecenin sessizliği gibi????
Gelelim artılarına ???? boğaz vurumu gayet başarılı ki fev’in önüne geçecek gibi duruyor. Hava akışı kusursuz ve herhangi bir direnç yok. Dikkatimi çeken diğer konu ato ısınınca çok hızlı soğuyor şaşırdım buna.
Buhar yoğunluğu biraz düşük diyebilirim, ama tatminkar. Henüz sadece base kullandım, fakat hoşuma giden hafif ve derinden bir kavrukluk tadı veriyor burası ilginç ve güzel. Buhar gayet kuru, ağzınız ıslanmıyor fazlaca. Şimdilik ekleyeceklerim bu kadar, fırsat oldukça ekleme yaparım.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
1.2 pin ile 2.5 mm de hic sessiz calisiyor mesela, bu benim icin guzel bir bilgi oldu. Henuz 2 mm sarim deneyemedim cunku. Kullandikca sanirim daha cok deneyimleyecegiz bende kisa bir guncelleme daha yapayim, tel yukarida konumlandirilmis sekilde ka1 28ga 5 tur 1 ohm sarimda pamugu cok az fazla kullanip 2 kanal acik sekilde kullandigimda FeV den daha fazla vurumu oldugunu net bir sekilde soyleyebilirim bende. Incelemede nerdeyse gecicek dicem demistim artik cok rahat geciyor diyebilirim.

Özlemişim Sacha’nın rta yorumlarını. Güzel oldu bu! Net Vaper da sağlam geliştirdi kendini. Videonun altındaki yorum ve önerileri gayet başarılı bence. Sacha’nın kullandığı dile çok yakın hatta. ????

Sasha dan net yorumlari faydali oluyor. en azindan karakteri hakkinda fikir veriyor. Turk kullanicisinin da dikkat ettigi bazi bilgiler vermesi ve sikmadan tadinda birakmasi da iyi.
Dayi artik tecrubeli. ozellikle sarim yaparken bazen dinliyorum ???? fakat ondan alacagim fazla birsey olmuyor. benim tek dikkat ettigim onun yaptigi klasman degerlendirmesi. muadilleriyle kiyas yapmasi yararli.

lakin artik tek baktigim sesli mi degil mi ve vurum konusuna deginiyorlar mi. ????

1,915Konular
128,483Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt