Sarı Sayfalar Türkiye Esigara Tedarikçi Listesi-2022|2023|2024

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Eskiler bilir, ancak yeni başlayanlar açısından önemli bir hatırlatma olmuş. Bu listede yer alan hiç kimseye SBTV veya öneren üye kefil değildir. Ve daha da önemlisi üyeler gibi SBTV'yi kuran, modere edenlerde esigara alışverişi yapan, sizlerler aynı kaygıları taşıyan insanlardır. Araştırmaktan, sormaktan imtina etmeyiniz.

Bu listenin en önemli püf noktası ezici çoğunluğu google'a esigara, elektronik sigara yazdığınızda hemen karşınıza çıkan ve yine ezici çoğunluğu acemi avcısı tedarikçiler değildir. Çoğu kullanıcılıktan tedarik kısmına geçmişlerdir.

Keyf konusunda da, eklememek değil de izahat yapalım. Geçmişte bir çok kişinin takdirini kazanmışlardır. Hizmetleri olmuştur vs. Kaldı ki özellikle Nbase noktasında gerçekten iyi iş çıkardıklarını eskiler bilir. Ancak bir dönem adları mix ürünlerinin sahte olduğu iddiasına karışmıştır. Tam bağımsız AVM bu nedenle karışmıştır. Çünkü o dönem tedarikçilik başvurusu yapanlar tam bağımsız AVM tarafından bu firmaya yönlendiriliyordu. Hammadde al veya likitini onlara yaptır diye. Yine bilmeyen arkadaşlara faydalı bir bilgi daha verelim, bugün irili, ufaklı bir çok likit markasının arkasındaki isim Keyf'dir.

Son düzenleme:
üstat ama bu ayıp değil mi? sbtv'de geliş sonra git diğer foruma tedarikçi olup sbtv ile alakanı kes...
e sigara işi şuan yasal olmadığı için güvenilir tedarikçi olması çok önemli, merck nic der sieg nicselect koyar alan içemez bırakır haliyle tedarikçi çok önemli pozisyonda, çakma premium işine hiç girmeyeyim... kimse esf'ye mahkum değil, sbtv bu açıdan önemli burası olmasa meydan boş kalacak...
üstat aşağıda detaylandırıcam, kara liste olsa ilk keyfi alırdım, hem yaptıkları hemde piyasada kurdukları tekel ve e sigara işine zararları için...
buraya detay bilgi lazım ekleyelim de unutulmasın
o dönem esf üyesiydim, keyf'e laf ettim diye ban yemiş adamım önceden:)
bir arkadaş ya bakın keyf'ten aldığım diykit sahte dedi (marka vampirevape) üyeler olaya damladı sona evyapufuk işi karıştırdı iyice anlattı etti
keyf'in yetkilisi geldi tehdit etti milleti şöyle rezil olacak böyle pişman olacaksınız vs vs
sonra suçu başkasına attılar ama esf'nin üzerinde çok baskı oldu banladılar, bilenler vardır esf keyfi, keyf onları besledi açıkcası...
o forumdaki üreticiler istisnasız malı keyften aldı hatta onlara yaptırdı, facebook vs yerlerde hammaddemi keyf'ten alıyorum likitleri keyf şişeliyo yapıyo demek bir güvenilirlik göstergesiydi... olay sonrası tam bağımsız arkadaşlar malı keyf'ten alan tedarikçilerini banlamadı, banlayın diye dile getirenleri banladılar ama garip bir şekilde yani sitede kendileri gitti hayaletleri kaldı
keyf ilk açıldığında aşırı iyi firma görüntüsü verdi müşteri memnuniyeti sundu hediye aromalar driptipler ciddi indirimler outletler vs ama asla nbase içeriklerini açıklamadılar
bunları niye anlattık? bugün iyi olan tedarikçi yarın bozulabilir bu doğaldır solub aromayı orjinal satar da mix aromayı sahte satabilir, hiç içmediğiniz bir aromayı klon içseniz anlamayabilirsiniz
listeye bu sebeple kimse kefil olmaz ancak sahibi olmak lazım bunun için, sorun yaşarsanız elbette konu açıp bilgilendirme yapabilirsiniz burada ancak yaşanan sorunlardan forumu veya üyeleri sorumlu tutamazsınız

Buharcibaba isimli site de var tedarikçi olarak eklenebilir @Koba en azından dolandırıcı olmadıkları konusunda eminim, aroma tedariklerimin bir kısmını onlardan yapmıştım.

O dönem yaşananlar için detayları anlatmışsın. Teşekkür ediyorum. İşte istediğimiz bu aslında. Üye bakacak, araştıracak, okuyacak, sonra karar onundur. Keyf konusunda gerekli uyarılarımızı yapmış olduk.

Bizi basamak yapanlara gelince, gerçekten umursamıyorum bu durumu. Çünkü yaratılan algıya inanıyorlar. Sanki orası bir merkezmiş gibi vs. özeniyorlar. Sonrasında ise zaten anlıyorlar, asıl önemli olanın iyi hizmet ve üyeyle kurdukları düzgün bağ olduğunu. Ha uzun zaman oldu dün bir bakayım noldu bu gençlere dedim. Neredeyse hiçbiri yok, oradan da gitmişler:) İstedikleri kadar acemi, yeni başlayan yoğunluğu yakalayamamışlar anlaşılan:)

Örneğin Uzi Mods, ilk zamanlarda akılları sıra sallamadıkları bu marka iyi hizmet, düzgün iletişimle üyeyle bağını kuvvetlendirdi. Aranılan bir markaya dönüştü. Bir çok kişinin bildiği gibi forum tercihi daima SBTV oldu. Hala da öyle. Şimdi her taraftan haber gönderiyorlar, ama bu defa Uzi Mods, hadi oradan deyip geçiyor. Satışlarımı düşüyor, piyasa mı bulamıyor, tabii ki hayır. Bir forum, biz veya onlar piyasa belirleyici olamayız. Tam bağımsız AVM maalesef bunu anlayamıyor.

Ben de şöyle bir açılım da bulunayım .tedarikçileri tehdit yolu ile tercih yapmaya zorlayan , yeni sayılacak üyelere başka bir foruma üye olmaları halinde Ban sopası gösteren .bazı uygulamaları nedeni ile kendileri ile çata çat karşı karşı gelenlerin kafasını koparan .eski ve yeni sesi çıkan üyelerini pırasa gibi doğrayan ,sığır çobanı gibi üyelerini mal mal olarak gören sözüm ona site yöneticelerinin bulunduğu bir oluşumun böyle olduğunu bile bile
çift taraflı kullanım tercihlerinden vaz geçmeyen ,seslerini çıkarmayan üç maymunları oynayan arkadaşlarımıza ne demeli.
Biraz da çuvaldızı kendimize batıralım dedim. nasılsa üstat olma beğenilerimin tavan yapması gibi bir derdim yok. iki ay sonra 10 yılımızı doldurarak yeşil sahalara veda edeceğim umarım , ,daha önce veda eden ve unutulan arkadaşlarımız gibi hoş bir seda olarak kalırız kulaklar da ve gönüller de. :) :) :)

Üstad zaten normal şartlarda, normal bir coğrafyada bizim sanki meziyetmiş gibi bunları yazmamız bile abes. Ben bir çok şeyi yazarken hicap duyuyorum. Üye ilan verirken ücret ödemeyecek, isteyen tedarikçi istediği her platformda olabilecek, üyeye maksimum saygı gösterilecek, aleni küfür, hakaret dışından ban mekanizması işlemeyecek, hiçbir şekilde yönlendirme yapılmayacak, doğrudan veya dolaylı cinliklerle insanların zekalarıyla dalga geçilmeyecek vs. vs. vs. Bu normaller bile olmuş anormal. Bu normalleri bile sanki devrim yapıyormuşuz hissinde sunuyoruz. Anlayacağın biz bile kaptırıyoruz bazen kendimizi.

Bütün bu bunlara rağmen, neredeyse ay ve güneş kadar açık farka rağmen istediğimiz düzeye ulaşamıyoruz. Ve bir çok defa neden onlar gibi olmuyoruz serzenişlerine bile maruz kalabiliyoruz. Örnek vereyim, tedarikçimiz azmış, herhangi bir hammaddeciyle anlaşıp bir anda 30 tane likitçi, herhangi bir cihaz tedarikçisiyle anlaşıp bir anda 4-5 cihaz tedarikçisi oluştursak, bunlarla kol kola verip özellikle yeni kullanıcıları nakite çevirip, ya hu bu nedir diyenleri eskileri, bilinçli kullanıcıları biçsek sanki bizden de olacakmış kafasını yaşayanlar bile var:)

Öyle veda, meda da yok üstad. Biz buradayız. Sende burada olacaksın. Türkiye'de esigara var oldukça hepimiz az veya çok katkıyla bu platformu ayakta tutacağız.

1,930Konular
128,726Mesajlar
9,873Kullanıcılar
PROMETHAMSon Üye
Geri
Üst Alt