Genel Sohbet Uzay! Neden Olmasın...

Kanthal 

Council
Doğrulanmış
Neden olmasın diye düşünüp açtım bu başlığı :)

Başlığın felsefesi:alien:

Müziği:p

Şiirio_O

Bilimsel gelişmelerden komplo teorilerine, aklınıza ne geliyorsa, paylaşım yapabileceğimiz bir başlık.

Son düzenleme:
American Museum of Natural History'nin "The Known Universe" videosu. Şimdiye kadar elde edilen verilerle hazırlanan evren betimi ve dünyanın evrendeki konumu :) Ufuk açıcı videoların en önemlilerinden olduğunu düşündüğüm için ilk sırayı verdim. Dünyanın evrendeki konumunu, insan zihninde betimleyebilince, her şey olası gelmeye başlıyor.

Pekiii
Gün gelip fiziksel bir konak a ihtiyaç olmadan yaşayabilirsek ?
Artık adına ruh mu dersin enerj mi işte o serbest kalınca
Belkide öldüğümüzde gerçekleşen bir durumdur man in blackteki abiler kapıda hafızayı resetliyorlardır

kıhh kıhh kaıha

Esenlikler.

ISS'e Kaynak Taşıyan NG-12'nin Bugün Fırlatılışını Canlı İzledikten Sonra Ne Tesadüf Tam Konu Açacaktım ki Siz Açmışsınız Nitekim Benim ki Uzay'a Çıkış Yok Vs. İle İlgiliydi.

Her Neyse Uzaya Diye Fırlatılan Tüm Roket Vs. Uzay Araçları Neden, Dikey Fırlatılmalarını Müteakip Kısa Bir Süre Sonra Yan Devam Ediyorlar, Acaba Uzaya Yukarıdan Değilde Yan Taraflardan mı Giriş Yapılıyor, Ya da Uzaya Diye Antarktika Ötesine mi, Gidiyorlar?

Detaylı Bilgi Sahibi Olanlar Açıklama Yaparlarsa Memnun Olurum.

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Çok detaylı yahut çok kesin bir bilgi olmamakla birlikte, roketlerin ilerleyişinde kanat vb. taşıyı yapı desteği yoktur. Salt itiş gücü ile ilerlemektedirler. Bu da gerek dünyanın dönüşü, gerek manyetik kutuplar ve gerek de yerçekiminin etkisi (uzun bir kalemi en alt kısmından tutup havaya hızla iteklerseniz bir süre sonra yatmaya başlayacaktır) ile o yönel bozulma olmaktadır. Bir de atmosferi, yahut uzatı zemine 90 derece ile yukarda olarak düşünmeyelim. Sonuçta dünyada dağların olmadığını var sayarsak (mesela okyanusta) başımızı dik tutup baktığımızda gördüğümüz yerin ilerisinde göremediğimiz yer de uzay. E adam roketi bir hedefe fırlatıyor (mesela aya gitmesi için), haliyle dikey yada yatay düzlemde en kısa yön neresiyse, o yöne meyletmesi normal geliyor.

Savaş jetleri de kanatları olmadan uçabilirler, ancak az önce saydıklarıma direnç için kanat desteğine ihtiyaç duymaktadır. Yoksa Dikey yükselme sağlayabilen hiçbir taşıtın uçmak için kanat ihtiyacı yoktur, ancak stabil uçmak için o kanatlar olmak durumundadır.

Uzay taşıtı taşıması için yapılmış olan antonovun uçtuğuna bir kendinizi bir de beni ikna edin önce :)

Teşekkür Ederim. Emeğinize Sağlık, Sağ Olun, Var Olun. Ama Sorumun Tam Cevabı Bu Değil. Bu 1

Antonov AN-225 Halihazırda Şu Anda Dünyanın En Büyük Uçağı Doğrudur,

Peki O Halde Bende Sizden
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
'ın Uçtuğuna, Ve Dahi Yüzdüğüne Ayrıca Yüzerken Yaptığı Akıl Almaz Hızlara Beni İkna Etmenizi Rica Ediyorum. :) Bu da 2

Son düzenleme:
O uçmuyor ki zaten, uçarmış gibi yapıyor :)

Bu arada ben uzaya çıkmak konusuna takılmıyorum, çünkü uzaylıların da varlığına inanıyorum.

Bununla ilgili kendimce bazı teorilerim de mevcut zamanında çokça araştırdığım dönemden kalma, ancak insanlar "uzaylı gibi" bakıyor anlatınca ???? o yüzden anlatmıyorum

Yazı dizisi olur, sıkılırsın hocam :) Ama şu kadarı söyleyeyim,

Piramitler nil nehrinden faydalanılarak yapılmış olamaz zira nilden gerçekten uzakta olanları da mevcut. Bu günkü teknoloji bile yeterli değilken, ilkel çağlarda yapılmış olmaları, firavunlar, mısır kitabelerinde gördüğümüz insan üstü tasvirler falan derken, bir araştırmam esnasında paylaşılmış bir fotoğraf görmüştüm kitabelerden. Bildiğimiz uçan daireyi resmetmişler taşın üstüne. ;)

Kayıtlı diyebileceğimiz 2000 yıllık dünya tarihinde yaşanan teknolojik gelişmenın %70'i son yüzyılda yaşandı. Daha spesifik olması için, son 75 yıl da diyebiliriz. Birinci dünya savaşında zar zor uçabilen uçağımsı araçlar mevcutken, aradan geçen yarım yüzyılda adamlar savaş jetlerinden tutun kıtalar arası balistik füzeye, nükleer fiziğe hakim olabildiler. Bu süreç çok kısa. Hele ki dünya büyük bir yıkımdan yeni çıkmışken. Yine aynı dönemde süpersonik silah testleri, gelişmiş radar, lazer teknolojisi de lügata girer.
Garip olan ise, bu dönemde "ufo düşmesi" ile ilgili çok sayıda haber yapılıp sonra bu konunun sessizliğe gömülmesi, ufo düştü denilen yere askeri tesis kurularak kilometrelerce uzaktan tel örgüler ile çevrilip yine sıkı bir koruma altında tutulan bu bölgenin hava destekli olarak da korunuyor olması manidar değil mi sizce de? Evet burası 57. bölge. Birileri buraya ufo (unidentified flying object) düştü diyor, haberler, yayınlarfalan derken çat, uşuklar sönüyor, kimse bundan bahsetmiyor. Bu düşme olayının yaşandığı yer ise hemen akabinde dünyanın en iyi korunan gizli askeri tesisi haline getiriliyor.

Bence oraya gerçekten bir kaza neticesinde ufo düştü, bunlar orayı kapattı askeri tesis inşa ederek. Sonra bir sürü bilim adamını toplayıp düşen ufoyu inceleyerek teknolojisini çözüp yapıp önümüze koydular.

Sosyal medyada epey yer edindi, favori kanallarımdan birinde de yer bulunca, eklemek istedim,

Esenlikler.

Bu Uzun Zaman Önce Kaydedildi Tamamen Amerika Propagandalarından Birinin Ön Hazırlığı, O Zamanlar Pek Bir Etkisi Olmadı Gündem de Ama Yine Servis Ettiler Nasıl Olsa Bilenler Bilir, Ülkemiz de Bazı TV Kanalları ve Onların Internet Siteleri Tarafından Eski Haberlerin Zaman Zaman Yeni Yaşanmış Gibi Servis Edilmesi Gibi. .

Mısır piramitlerini Atlantisliler yaptı. Atlantisliler felaketlerinden önce Marsta yaşıyorlardı. Bununla ilgili aslında çok bilgi ve belge bulunmakta ve gerçekten bunu bilip saklayan insan sayısı çoktur. Bu bilgi gibi daha bir çokları da vardır ama hiç biri bu kadar bariz değildir.

1,895Konular
128,294Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt