• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Vida Ölçüleri Rehberi

CzeckBeFIRT 

Doğrulanmış
Bir buharcı için vida önemli bir gereçtir.
Kimi zaman bir atomizeri, kimi zaman bir modu emekliye ayırır yahut çalışır hale getirir bir tanecik vida...
Bu başlıkta:
Kullandığınız veya bildiğiniz atomizer ve modlar için uygun vida ölçülerini, nerelerde satıldığını veya satılabileceğini, vidanın hangi özellikte olmasını gerektiğini (DIN, ISO vs., düz, yıldız, alyan vs., yuvarlak baş, setskur vs.) paylaşalım.
Sormak, öğrenmek isteyenler de bu başlıkta sorabilirler.

Birkaç örnek:
Aromamizer Plus kutup vida ölçüleri: M2,5x3 veya M2,5x4
Spica ve Spica Pro kutup vida ölçüleri: M1,6x2,5 veya M1,6x3 yuvarlak kafalı yıldız tip
Kayfun Mini v3 kutup vida ölçüleri: M1,6x3,5 yuvarlak kafalı yıldız tip
Trov 1x v3 kutup vida ölçüleri: M2x3 veya M2x3,5 yuvarlak kafalı yıldız tip
Diablo kutup vida ölçüleri: M2,5x3 alyan setskur tip
Kayfun lite plus ve five pawns kutup vida ölçüleri: M1,6x3,5 veya M1,6x5 yuvarlak kafalı yıldız tip
Kayfun lite plus ve five pawns dolum vidası ölçüsü: M2,5x3 yuvarlak kafalı yıldız tip
Merlin Mini kutup vida ölçüleri: M2,5x3
Flash e Vapor VS kutup vida ölçüleri: M1.6x3
Kayfun V4 kutup vida ölçüleri: M1,6x3 yuvarlak kafalı yıldız tip
Flash e vapor 4.5 kutup vida ölçüleri: M2x3
Russian 2.0 kutup vida ölçüleri: M1,6x3 yuvarlak kafalı yıldız tip
Vaporesso Gemini RTA kutup vida ölçüleri: M2,5x3
Reload RTA kutup vida ölçüleri: M2,5x4
Serpent Mini kutup vida ölçüleri: M2.5x3 alyan setskur tip
Penodat kutup vida ölçüleri: M2x4mm yuvarlak kafalı yıldız tip
Penodat pozitif pin vida ölçüsü: M3x9

Bulunabilecek yerler:
Hırdavatçılar, aliexpress, fasttech, robolinkmarket.com, roboshop.com.tr, ulvibaba.com, hobi ürün mağazaları/siteleri vs.

Bir kısmı alıntıdır.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Kendi sorumun cevabını kendim buldum az önce.
Penodatın yedek post vidalarından birisini hem Tilemahos ta (22mm) ve hem de majör de denedim. Her ikisine de tam uydu.
Penodat vida ebatlarını CzeckBeFIRT hocam yukarıda yazmıştı: M2x4mm.

Dolayısıyla tile ve majör için de vida boyları M2 x 4mm diyebiliriz.

Çok güzel bir rehber olmuş bu konu. Elinize emeğinize sağlık üstadım. Bence atomizer dışında modlar içinde bir vida rehberi oluşturulmalı.

Teşekkürler sağolun hocam, ancak bu başlık sadece atomizer için değil hocam, mod için bildiklerinizi de bu başlıkta paylaşabilirsiniz.

"Kimi zaman bir atomizeri, kimi zaman bir modu emekliye ayırır yahut çalışır hale getirir bir tanecik vida...
Bu başlıkta:
Kullandığınız veya bildiğiniz atomizer ve modlar için uygun vida ölçülerini, nerelerde satıldığını veya satılabileceğini, vidanın hangi özellikte olmasını gerektiğini (DIN, ISO vs., düz, yıldız, alyan vs., yuvarlak baş, setskur vs.) paylaşalım.
"

Konuya ait yazınızı okudum üstadım. Konu atomizer üzerinde şekillendiği için böyle bir yazı yazmıştım. Vida konusunda bilgim çok zayıf ve bilgim olsa Sd Mini me almam gerekiyor. 510 pin üzerindeki vidalarda sorun var. :(

Bilgim olmadığı için mod üzerinde de paylaşım yapılmasını istemiştim aslında. :)

Ben bilmiyorum malesef :(

Bilenler paylaşırsa iyi olur, malesef ben de bilmiyorum, konuyu açarken nette şöyle kabaca bir aradım ama pek işe yarar bir bilgi bulamadım o yüzden daha çok atomizerler üzerine yazmış olduk :)

Eyvallah sizlerin de katkılarıyla daha faydalı olur İnşallah.

Hocam "veya" kısmı her ikisinin de olacağını anlatıyor, elinizdeki atomizeri siz daha iyi bilirsiniz. Yine de her ihtimale karşı kısa olanı almak daha mantıklıdır. Çünkü uzun olan vidayı sıktıkça aşağıda bir yerleri (mesela pozitif kutup yalıtıcısı) yırtıp ters kutba temas edebilir fakat kısa olan sadece tel geçirirken zorluk yaşatır, onun haricinde ciddi bir zararı olmaz. Dediğim gibi (ben aromamizer kullanmadım) en iyisini kullanan olarak siz bilirsiniz. :)

ölçü olarak çok dikkat etmeden yıllar önce aldığım ( malumdan ) i
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

linkteki vidalar bir çok atoda bana yardımcı oldu. özellikle doggynin kalitesiz vidalarına bunlar çok iyi olmuştu
işe yarar mı bilemiyorum ama kenarda dursun

Spica pro için ölçü arıyordum. Bu kadar kaliteli atonun vidaları bu kadar kalitesiz olur mu...

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt