• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara 2024 güncel 1500 TL'ye kadar cihaz tavsiyesi

crazx100

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Elektronik sigaralar hakkında pek bilgim olmadığı için sizlerden cihaz ve yanında alınacak likit, coil, pamuk gibi tavsiyeler bekliyorum. Günde 2 paket sigara içen birisi olduğumu belirtmek isterim. Bana fazla masraf çıkartamayacak ( sanırım bazı şeyler şansa bağlı gibi duruyor) cihaz tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bütçe : 1500 max 2000

Çözüm
Yukarıdaki şablonun başlangıç yapmak için yeterli olduğunu teyit ettiysek aşağıya son bir güncelleme yapayım yanlış anlaşılmaması adına. Hocam sende son kez gözden geçersen sevinirim. Cihazın hava ayarıyla içim türleri arasında tatmin elde edilmeye çalışılmalı.

Nord 4 Orjinal coil için
0.16 Ohm 25-40W Coil = 6mg yada 3mg likit ile DL içim
0.4 Ohm 25W Coil = 9mg likit ile MTL yada 6mg likit ile DL içim (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)

Wotofo Smart coil için
0.4 Ohm 25W Coil = 9mg likit ile MTL yada 6mg likit ile DL içim (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)
0.6 Ohm 18W Coil 9mg likit ile MTL (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)
Hocam bu aralıkta en iyi seçenek mtl yani 1 ohm üstü ürün, 24-36-50 mg salt likit ve 1 paket yedek coil-kartuş olarak gözüküyor. Nikotini zaman geçtikçe azaltabilirsiniz. İkinci el de düşünebilirsiniz.

pod hocam, yeni başlayana bence podmod iyi seçenek o bütçede
buradan bakın cihazlara, bazı cihazların sarılabilir coilleri var o tip seçmek daha mantıklı gibi
onları da bu konudan alırsınız isterseniz
salt nic 1.0ohm ve üzeridir ama çoğu yeni kullanıcı dl içmeyi sever, dl içecekseniz (nargile gibi bol buhar) 6mg alacaksınız mtl (sigara içimi) için 35/50mg salt alırsınız
likitleri de likitmerkezi veya oops'tan alabilirsiniz üstteki linkte var, manhattan da güzel ama bütçenizi aşabilir

Coil kartus olarak kullanışlı cihaz tavsiyelerinden sonra alışveriş ve likit için yol gosteririz zaten, pod mod tavsiye etmeye elim varmıyor çok nazlı olabiliyorlar diye.

Yok zaten pod mod olacak maalesef başka şansı yok. Mesajda konuştuğumuz üzere hic bu işi hobiye çevirmeden amacına ulaşıp sigarayı bıraksın ve bu diyarlardan da işi uzatmadan çekilsin.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Cahilliğimi mazur görün şöyle bir sorum olacaktı. ♨️Güncel Ürün Listesi♨️ | Tedarikçi İlanları|Sıfır Ürünler linkteki sizin dediğiniz podmod tavsiyeleri verebilir misiniz? Bütçe 1500 TL. Tavsiye veremiyorsanız bile örnek bir cihaz söyleyin ve alırken onun yanında alınması gereken şeyler neler mesela? Mesela cevabınızda "6 mg" , "salt nic 1.0 ohm" gibi kavramlardan bahsetmişsiniz lakin benim bilgim yok maalesef :( En önemli örnekleme üzerinden söylerseniz bende cihazı seçeyim ve yanında dediklerinizi alayım.( Birde rica etsem likit kaçırmayakacak birşey olsun 😊)

hocam şu sorunun yanıtını arayalım
böyle nargile gibi boolca duman mı
sigara gibi azcık mı
bol duman için nargile gibi çekersin doğrudan ciğere, az duman için sigara içer gibi önce ağza sonra ciğere çekim yaparsın
sen hangisini istersen ona göre cihaz seçmelisin

alacağın cihaz dl için bir pod, çoğu pod dl içime göre zaten mtl pod bulamıyoruz diye ağlıyo millet
kullanacağın coiller 0.6 vb. (ohm düşer watt artar ve buhar artar) kutu içeriklerinden anlarsın zaten
nikotin maksimum 6mg olsun fazlası dl için gelmez
sen cihaz seç 3-5 arkadaşlar baksın derim, ben poddan çok anlamam (xros beğeneni çok ama onu biliyorum, flexus fit aldım bende o da güzeldi ama hangisi iyidir bilemem) teknik detay verebilirim ancak

Nargile yani DL içim ile sigarayı bırakabilecek misin sorusu önem kazanır diye düşünüyorum. Ben DL kullanmadığım için yorumlayamam ama ilk aklıma gelen soru bu oldu.

Nord 4 cihazında DL ve kısmen MTL oluyordu diye hatırlıyorum. Ben DL de salt likiti hangi değerle olursa olsun tavsiye etmiyorum şahsi görüştür. Hiçbir şekilde risk almaya değmez. kutu içeriğinden çıkan 0.4ohm coil mtl mi DL mi kullanılır bilemiyorum.

Cihazın hangi içim türünde olduğunu belirleyen Coillerinin ohm değeridir. düşük ohm değeri DL, yüksek ohm değeri MTL olarak geçer. Bu yüzden yukarıda 0.4 hangi kategoride olur bilmiyorum dedim. Belki 0.6 ve üzeri MTL denebilir.
Ayrıca maalesef G2 yi tavsiye etmem kartuşu bir şekilde yolunu bulup bir yerinden illaki sızdırıyor, beni canımdan bezdirmişti.
@GaziHazar hocam sen mi diyordun DL ile sigara bırakılmaz diye, birileri yazmıştı ama hatırlamadım.

1,896Konular
128,298Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt