• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara 2024 güncel 1500 TL'ye kadar cihaz tavsiyesi

crazx100

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Elektronik sigaralar hakkında pek bilgim olmadığı için sizlerden cihaz ve yanında alınacak likit, coil, pamuk gibi tavsiyeler bekliyorum. Günde 2 paket sigara içen birisi olduğumu belirtmek isterim. Bana fazla masraf çıkartamayacak ( sanırım bazı şeyler şansa bağlı gibi duruyor) cihaz tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bütçe : 1500 max 2000

Çözüm
Yukarıdaki şablonun başlangıç yapmak için yeterli olduğunu teyit ettiysek aşağıya son bir güncelleme yapayım yanlış anlaşılmaması adına. Hocam sende son kez gözden geçersen sevinirim. Cihazın hava ayarıyla içim türleri arasında tatmin elde edilmeye çalışılmalı.

Nord 4 Orjinal coil için
0.16 Ohm 25-40W Coil = 6mg yada 3mg likit ile DL içim
0.4 Ohm 25W Coil = 9mg likit ile MTL yada 6mg likit ile DL içim (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)

Wotofo Smart coil için
0.4 Ohm 25W Coil = 9mg likit ile MTL yada 6mg likit ile DL içim (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)
0.6 Ohm 18W Coil 9mg likit ile MTL (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)
Konuyu bastan sona okumadim ancak sarimli bir atomizere gececek olursaniz zeus x onermem

kylin mini v2 gibi tek coilli atomizerler daha guzel gelecektir.

Ben pod mod olarak Caliburn G2 ve Argus P1 kullandım sadece. DL içimde yapmadığım için şu cihaz sorun çıkarmadan tatmin eder diyemiyorum. Sadece forumda uzun zamandır yazılanlardan kafamın içinde derleyip topladıklarımdan, her yazılan cihazla ilgili ne dezavantajı vardı onları belirtip bunlara dikkat edilmesini sağlamaya çalışıyorum.
G2 kullanıp memnun olanda var elbet ama ben kusurlu bir üretim olduğunu ve o cihazı alarak risk almaya değmeyeceğini düşünüyorum. Argus P1 ufak tefek olmasına rağmen daha stabil olan kartuş mantığıda sızdırma anlamında çok daha başarılı bir cihazdı ama artık alınır mı sorusuna cevabım yok.
İşin içine DL de girince de deneyimden çok yorum yapmış olacağımdan çekimser kalıyorum.
Nord 4 cihazından bahsetmiştim,cihaz genel olarak zaten DL için tasarlanmış. Bildiğim kadarıyla 2 farklı kartuş tasarımı çıkıyor kutudan. Bu iki farklı kartuş yapısının neden olduğunu hiçbir zaman tam olarak araştırmadım ama hazır coil olarak hem DL hem MTL içilebilecek ohm değerindeki coillerde takılabiliyor. Ama cihazı kullanmadığım, MTL tarafında ne kadar tatmin eder mi bilemediğimden birşey diyemiyorum.
Pod modlar genel olarak nazlı oluyor, coil kartuşlarını sürekli bulabiliyor olmak gerekiyor. Hatta hazır coillerine alternatif olarak sarılabilir coil desteği olanlarda var Yani çok fazla değişken ve bir atımlık kurşun var bu yüzden ne diyim bilemiyorum
Sabırlı olup iyice araştırmaya da devam edin, yazılanları da kendi kafanızda toparlayın, bir şablon çıksın ortaya sonra alışverişe bakılır.

Konuyu takipteyiz, yalnız değilsiniz, bu sürecin ne kadar yorucu kafa karıştırıcı olduğunu biliyorum ama maalesef karar merci sizsiniz ve önce sizin kafanızda birşeylerin oturması bazı şeyleri sizin çözebilmeniz lazım ki aldığını cihaz içinize sinsin.

birçok kişinin tavsiye ettiğini gördüm. Daha sonrasındaki akıbetlerini bilemiyoruz tabi ki. Eğer bir değişikliğe gitmedilerse ve yanlış bilmiyorsam, xros cihazlarında tek tip kartuş var ve markanın her cihazına uyumlu oluyor. Ayrıca coil ve kartuş birbirine entegre şekilde satılıyor. coil ve kartuşu ayrıca almak gerekmiyor. Fakat bakabildiğim kadarıyla coillerinin ohm değerleri MTL içime uygun.

Söylediğim gibi piyasadaki her cihazı nokta atışı bilmiyorum sadece aklımda kalanlar ve anlık olarak yaptığım kısa araştırmalarla yorumluyorum. Benim anladığım kadarıyla bu cihaz, coillerinin ohm değerleri sebebi ile DL içime uygun değil. Firmaların bilgileri de yanıltıcı olabiliyor eğer doğruysa 4 lü paket 650-800 arası olabiliyor fiyatı

Birçok ürün markası ve youtube içerik yayıncısı cihazlarının DL ve MTL için uygun olduğunu söylüyor olsa da ben her iki içim türünü de olması gerektiği gibi verebilecek bir cihaz olduğunu düşünmüyorum. Ama bu DL içimi hiç bilmiyor olmamla da alakalı olabilir. Fakat MTL bir ürün içerisine 0.4 ohm coil koydukları zaman bu ürünün DL içime uygun olduğunu söyleyip geçiyorlar. Peki bu forum içerisinde 0.4 ohm ile DL çekim yapan varmı. Aynı şekilde DL bir cihazın içine de 0.4 ohm coil koyup MTL içime uygun diyorlar. Nasıl bir ohm değeriymiş bu 0.4 ben anlamadım.
Her iki içimide yapabileceğiniz ürün sayısı ya çok az yada hiç yok gibi bir şey benim anladığım kadarıyla. Tekrar söylüyorum araştırmalarım hiçbir zaman DL tarafında olmadığından yanıltmakta istemiyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
gibi sarım kitleri de işin içine girince hem DL olsun hem MTL olsun, hem sarılabilir coil desteği ile coil masrafını azaltayım gibi bir arayışa girilince ortada ürün kalmıyor.

Caliburn g3 sitesinde entegre coillerin değerleri aşağıdaki gibi. MTL bir cihaz olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Yanlış yorumlamıyorsam 0.6 ohm için RDL gibi bir yorum yapılmış ama RDL vs gibi işi karmaşık hale getirecek detaylar benim kafamı karıştırıyor. Ya DL sindir ya MTL mantığında olduğum için RDL nedir nasıl kullanılır neye özen gösterilir yada ben buna niye özen gösteriyorum diye sorgularım.
Bu benim kişisel bakış açımdır karışık kuruşuk detaylar ifadeler yoruyor beni, çoğusunu araştırıp ne olduklarına bile bakmıyorum çünkü ne gerek var düşüncesindeyim. O zaman 0.6 ohm koymak yerine 0.2 ohm koysaydın DL de içilebilir deseydin cihaza. Para kazanan sensin ben niye uğraşıyorum bunu DL gibi içebilmek için.
Daha önce cihaza göz ucuyla bakmıştım zaten kartuşunun daha iyi olduğu gözle de görülüyor, ama G2 kartuşunu piyasaya çıkarmış adamların ne yapacağına da pek güven olmaz diye bakıyorum. Gerçi Caliburn X dende baya kişi memnun kalmıştı.

dfsgfd.jpg

Caliburn X de MTL bir cihaz bildiğim kadarıyla. Smok 4- 5 ten kastınız muhtemelen Nord 4 ve Nord 5.
Nord 5 direk DL içim diye biliyorum.
Nord 4 ise başlık altında da yazdığım gibi genel olarak DL içim nispeten doğru coil ve hava akışını kısarak MTL kullanılabiliyor.
Yukarıdaki birçok ürün için, piyasada bulunabilen coillerinin OHM değerleri üzerinden yorumlar yaptım. Belkide bizim bilmediğimiz yada karşımıza çıkmayan ohm coillerde vardır birçok ürün için. Yani yorumlamalarım mecburen üstünkörü denebilir.

Hocam amaç sigara bırakmak olunca hiç keyif kısmına yönelmesin taraftarıyım, bizim akıbetimiz belli sırf bu sebeple, iyice hobiye çevirdik habire ciğere buhar pompalıyoruz. Forum içerisinde DL in de bir yerden sonra yorduğu yorumları üzerine yapacağı tercihten pişman olmaması ve en azından sigaraya geri dönmeyecek kadar işini görmesi için çıkarımlar yapmaya çalışıyorum. Elbette ki tercihtir, ama işi de bilmeyince hangi tercihle ileride ne ile karşılaşacağını bilmeyince arayanada tavsiye verene de zor oluyor bu işler.

1,896Konular
128,298Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt