• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Ateşliden Esigara’ya Geçişteki Sorularım

tunc.tcl

Yeni Üye
Merhaba üstadlar . Ben 5 yıldır ateşli sigara kullanıyorum . Günde 30 adet kadar. (Günde40-45mg nikotin) Geçmişte esigara deneyimim oldu lakin tekrar geri döndüm.
Suan da kafam da iki tane model var caliburng3 ve smok novo5 sizce hangisini tercih etmeliyim?
Nikotin 24 veya 18 den başlayacağım. Lakin hesaplı ve kaliteli bir salt likit sitesi bulamadım . Siz nerden temin ediyorsunuz.
Ateşli bırakma döneminde tütün aromalı likit daha uygun olur mu sizcede
Smok novo Pro da güzel gözüküyor ne zaman nerden temin edeceğimi bilmiyorum ama bilginiz varsa söyleyebilir misiniz.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Sarım için gerekli malzemeleri de unutmayın. Bütün ihtiyaçları her iki firmadada sepet yapıp kargo bedelleri dahil hangisi uyguna geliyor bakılabilir ben öyle yapıyorum :ROFLMAO:

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam tekrar merhaba, tel pamuk alet edevat işini senin önerdiğin yerden hallettim. Şimdi likit işi kaldı, kimden tedarik edeyim, bir de senin bu oranlara fransızım 60 neyin 40 neyin oranı 12 mg yerine daha fazla alsam olur mu malum kargo ödeniyor ve mentol mü karpuz mu tobacco mu tamamen bu tip bilgilere açım.

%60 VG - % 40 PG base oranı oluyor. şahsi fikrim 12 mg nik ile başlamanız.
kesmezse 15-18 diye yükseltirsiniz. oran fazla gelirse de daha düşük nik oranlı likit ile karıştırıp oranı düşürürsünüz.
ben likitlerimi kendim yapıyorum. öneri olarak forum tedarikçimiz
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
öneririm.
@Likit Merkezi kardeşim likit ile ilgili sorularına yardımcı olur.

likit çeşidi tamamen senin keyfine bağlı. ben ilk başladığımda tütün aromalı likit ile bırakmıştım.
ama keyfe keder bi durum. herkesin beğenisi beklentisi farklı. o yüzden şu diye bir tavsiyede bulunamam.

yinede öneri istersen

Merhabalar ben yazın G2 podla başlamıştım biraz akıtma vardı ama bunu G3 te çözdüler diye duydum. Mükemmel bir cihaz taşıması çok kolay ve doygunluğu mükemmel. Salt likitte ben 35 le başladım diye hatırlıyorum. Günde 1 paket sigara içerdim. Likit olarak big boss kullanmıştım ama önermem. Şuan sarımlı DL kullanıyorum. Salt likitteki nic tuzu sıkıntılı sizin de alıştıktan sonra düz nbase veya düz limite dönmenizi öneririm

Hocam tekrar merhaba, sizin önerdiğiniz yerden likitlerimi de sipariş ettim, sizden musait olduğunuzda (bu elektronik sigara artık bir hobi gibi hayatıma girdi) sizin gibi ben de kendi likidimi yapmak istiyorum, nereden ne almam konusunda ve nasıl hazırlayacağım konusunda bana yardımcı olur musunuz?

şunu bunu yap şeklinde değilde kendi yaptığımı anlatayım. sende forumdaki likit konularını oku. hepsini harmanlayarak kendi yolunu bul.

bir çok firmadan nbase ve birçok çeşit aroma kullandıktan sonra kendime göre yöntemim şu şekilde.
nbase
veya
alıyorum
kullandığım nbase Carlo Vg %60 Merck Pg %40 Merck Nik 6 mg.
genelde 1 lt alıyorum. en ekonomik olanı o oluyor.
aroma olarak en çok tükettiğim Parliament.
onuda ya
yada
firmalarından tedarik ediyorum.

eskiden gramla tartıyla demleme yaparken artık göz kararına döndüm.
100 ml lik şişenin 90 ml sine nbase koyup üstüne aromayı ekliyorum.
daimi tükettiğim likitleri ise 150 ml olarak demliyorum.

ilk başlarda hevesimden dolayı çok nbase ve aroma heba ettim.
şimdi deneyeceğim aromaları 10 ml den fazla demlemiyorum.
9 ml base koyup üstüne 1 ml aroma koyarak fazla zayiat vermemeyi öğrendim.
beğenirsem çok demliyorum. beğenmezsem direk çöpe atıyorum

benden bu kadar. takıldığın yer olursa forumdaki bütün kardeşlerim sana yardımcı olur merak etme. konu aç sor.

ama en önemlisi konuları araştır ve oku. en çok bilgiyi okuyarak öğreneceksin.

yaşlı adam kaçar 🤟✌️

Günaydın arkadaşlar, xtar tekli şarj aleti ile 2 adet sony 18650 aldım ve ilk şarjı yapıyorum, dolması kaç saat sürecek ve bu xtar da yanan kırmızı ışık yeşil olacak mı?

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    166.1 KB · Görüldü: 2
Işık yeşile dönecek fakat Sony vtc 6 lar için piyasada çok fazla sahtesi var şeklinde yorumlar bulunuyordu aklınızda bulunsun. Süre olarak ne kadar sürdüğüne hiç dikkat etmedim pillerin, 3-4 saat sürer diye tahmin ediyorum. Molicell kullanıyorum ben

bütün gece sürer . elinizdeki sanıyorum 300.ma olarak şarj ediyor. aslında sağlıklı bir ölçü ama uzun sürer en az 8 saat.
biladerle ben toplamda 6 adet pil olduğundan 4 lü şarj aleti aldık. 300.ma/500ma/750ma/1000ma ölçülerinde şarj ediyor.biz 500.ma kullanıyoruz oda 5 ile 6 saat arası sürüyor doldurması.
ışık yeşil olacak kardeşim. birde şarj esnasında sürekli yanıp sönüyorsa şarj olduğunda sabit yanar bu iki seçenek var.

Başlıksız-1 kopya.jpg

Vaporesso xros 3 bende yeni başladım bugün geldi elime oldukça güzel içimi ve aroma performansı çok güzel hazır coil kartuş ve kartuş ömrü çok uzun diye biliyorum şarjı da iyi gidiyor ben öneririm çok sık çekim yaptığında ağıza biraz likit aıçratıyor ama ben yeni başladığımdan tam bilmediğim için oluyor diye düşünüyorum zamanla oda çözülür

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt