• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Ateşliden Esigara’ya Geçişteki Sorularım

tunc.tcl

Yeni Üye
Merhaba üstadlar . Ben 5 yıldır ateşli sigara kullanıyorum . Günde 30 adet kadar. (Günde40-45mg nikotin) Geçmişte esigara deneyimim oldu lakin tekrar geri döndüm.
Suan da kafam da iki tane model var caliburng3 ve smok novo5 sizce hangisini tercih etmeliyim?
Nikotin 24 veya 18 den başlayacağım. Lakin hesaplı ve kaliteli bir salt likit sitesi bulamadım . Siz nerden temin ediyorsunuz.
Ateşli bırakma döneminde tütün aromalı likit daha uygun olur mu sizcede
Smok novo Pro da güzel gözüküyor ne zaman nerden temin edeceğimi bilmiyorum ama bilginiz varsa söyleyebilir misiniz.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

sitelerden alacağınız ürünler public - halka açık sergileniği için riskin fiyatlara yansıması konusunda pahalı kalacaktır

Siz yinede alışverişi gerçekleştirmeden fikir alın mutlaka. Herşeyden önemlisi forumu kurcalayın, birşeyleri anlamlandırmaya çalışın takıldığınız yerde bilgi almak için danışın.

Günaydın arkadaşlar, 3-4 gündür forumda açılmış konuları inceledim ve iyi ki de incelemişim, kafamda nasıl bir cihaz almam gerektiği şekillendi, bana 21700 pile sahip (çift pilli veya tek pilli iş görür mü siz söyleyin) DL bir cihaz ile tek coil takılıp kullanılabilen tanklı olan DL atomizer (sarımı kolay olan ve sızdırmayan) tavsiyesi istiyorum.

MTL niyetiniz vardı DL kararından emin misiniz. @B.Kadem hocam sen DL den MTL e dönmüştün sanırım neydi sebebi fikir olması açısından bir dahil olsan

Mtl de aroma yok, her atomizerin kendine has sarimi var; yok vakumdu, yok pamuk coktu, yok 2,5 mm uymadi 2mm sarmasi vs vs vs. Derdi bitmiyor.

Dl oyle mi ya: meftaya pamuk tarifesi uygular gibi pamuk tepilmedigi surece sorun cikarmaz. Alacan doktordan ya da ermandan teli, uygun bacak boyunda kesicen yapistir gitsin.

Mtlcilerin cigeri yetmiyor dl kotuluyor

😂😂😂😂😂

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Podmod DL kullanıyordum hocam, coil masrafı bıktırınca DL RTA aldım onun da buharı çok sıcak geldi MTL'e döndüm ben de. DL dışarıda içerken çok dikkat çekiyor, kış günü kapı cam kapalı odada buharlayınca oda duman altı oluyor. Bu sebeplerin rahatsız etmesi ister istemez MTL'ci yapıyor insanı günün sonunda.

Son düzenleme:
Tamamen aynı durumdayız. evde DL işi zor dışarda dikkat çekiyor. hatda balığa gitdiğimde buharı bir salıyorum yanımdakiler gözler bende :D
korkuyorlar bide yok efendim e sigara sigaradan daha zehirliymiş. böyle olunca balık tutarken bile MTL gerekiyor insanları rahatsız etmemek için.
neyse arada keyfi balkonda DL takılıyorum sadece okadar.

Günaydın sevgili buhardaşlarım, sizin değerli yorumlarınızın neticesinde günde 2 paket sigara içen biri olarak mtl içimin benim açımdan daha doğru bir karar olacağına karar verdim ve kendime pico plus ve Berserker B3 MTL RTA siparişini verdim. Şimdi ise bu setup için hangi kalınlıkta hangi marka teli ve pamuğu alacağımı ve teli kaç tur saracağım konusunda sizden bilgi istiyorum. Akabinde benim gibi 2 paket içen birinin hangi likiti kaç oranlarda alması gerektiğini de söylerseniz çok makbule geçer. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Buhar da herşey kişiseldir.
Kendi tecrübeme (45 yıl en son günde 3 paket Camel içen birisi olarak) istinaden
60-40 oranında 12 mg likit , Kanthal 28 GA tel, 2,5 mm 6-7 tur sarım, 11-12 W ile başlamanı öneririm.
Zaman içerisinde gerek tel gerekse nik/likit oranını kendine göre ayarlarsın.

Kolay gelsin 🙂

@comandante hocam yanlış anlamadıysam bizim BomFunkMyE nin satış alanı diye anladım ben o sayfayı. Bir başlık altında ürün soran başka bir üyeyi o sayfaya yönlendirmişti doğal olarak o sayfadan satış yaptığı sonucuna vardım.
Pamuk vs gibi ihtiyaçları da karşılamak için tek yerden alışveriş yapmak doğru olur kanısındayım.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt