Dernekler Bekar Buhardaşlar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (POM Çatı)

TAHTA 

Doğrulanmış
Biliyorum dostlarım ! Sizleri biliyor ve tanıyorum. Gencecik yaşınızda gözlerinizdeki yorgunluğu görebiliyorum. Yaşanmışlıklara yaşanmışlık katıp her çiçekten bal alacak yaşınızdayken türlü eş dost akraba vasıtası tarafından, baş göz etme bahanesi altında tarafınıza uygulanan ve yıllardır bitmek tükenmek bilmeyen tacizleri biliyorum.

Her türlü düğün, dernek, cemiyet, toplantı, ev oturması, akraba ziyareti, yer yer işyeri grupları hatta ve hatta minibüs otobüs metrobüs köşelerinde dahi aynı tacizlere maruz kaldığınızı biliyorum. Hatta içinde bulunduğumuz bu zor günlerde cenaze evinde dahi bu duruma kalmışlığım vardır dostlarım. İnanabiliyor musunuz ?

Gelin bir olalım canlar ! Diri olalım canlar ! Yiğit bin yaşar, fırsat bir düşer dostlar ! Konumuzla ilgisi yok ama sekreterine gönül veren çayını kendi alır dostlar !!!

İçim yanıyor, yüreğim tutuşuyor, geçenlerde festivalde 10 bira içirilmek suretiyle kendinden geçirilen şile bezi dikişsiz tişörtlü, ege bölgelerinde giyilen efil efil tummanlı, sarışın mavi gözlü rastalı, boğaziçi mezunu çakı gibi bir buhardaşımızı kaybettik. Bu bardağı taşıran son damla oldu artık ! Gözlerimin önünde bir kardeşimiz daha diz çöktü ve cebren ve hile ile aklı dengesi yerinde değilken evlilik teklif ettirildi! koşup dur yapma demek istedim mani olmaya kalktım fakat yengem olacak o kadın tarafından evet tarafından uyarılan güvenlikler beni festivalden attı!

Arkadaşım nasıl bir bilinç kaybı yaşadıysa 2 gün sonra fark edip aradı beni bro nerelerdesin diyor....

İlişki adı altında başlatılan ne olduğunu anlamadan 2 ayda ailenin tüm fertleriyle tanıştırılıp, 1 senede baş göz edilen arkadaşlarım var, dahası yengem olacak o kadın kişileri ki hepsi başımın tacı fakat, asla ve katiyen bizleri bir başımıza salmayıp her türlü meyhane, taverna, pub, kahve etkinliklerine dahil oluyorlar. Balığa gittiğim, ava çıktığım kafede batak attığım evli dostlarım ve müstakbel eşleri var. Öyleki daha 2 hafta önce bir yengem tarafından evet tarafından pompalı tüfekle domuz sandım gerekçesi ile vurulmama ramak kalmışken BRO’m tarafından kurtarıldım.

Gelin akıllarımızı tokuşturalım, gelin taktik yapalım, politik cevap nedir, nasıl konu havada bırakılır, ikna nasıl edilir, tartışma nasıl çevirilir bunların hepsi konuşulması gerekiyor dayanışmamız gerekiyor a dostlar..

NLP teknikleri, Manipülasyon, Beden dili, Diksiyon gibi konularda desteğini alacağımız buhardaş dostlarımız olacak ilerleyen günlerde..

Sen buharcı dostum, evet sen! Eğer sende 18 yaşından büyüksen ve bekarsan lütfen bizlere katıl.

Unutma ! Hepimiz evlendirilecek yaştayız ..

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Yahu ne alakası var bizler ki sizlerden öğrenecek deneyimleyecek ve neler yapmamız gerektiğini bileceğiz. Neden bekar kalmalıyız diye hergün pratik yapacak sonra balayına değil alayına alayına gideceğiz ....
İşte bir mentör daha, ilerleyen günlerde sizlere plaketler göndereceğiz inşallah..
Sizlerin yeriniz bizlerin başlarımızın tacı abilerim kırılırım böyle düşünürseniz....
BROMANCE Kazanacak, üstadım yaşadığınız il ve ufak bir adres verirseniz size derneğimizin anlaşmalı catring grubunu yönlendiriyorum hemen..
Aynen öyle üstadım düşüncesizliğime gelmiş ????

Ooo benim dernek açılmış. Beni evlilik diye darlamıyor yok çok şükür. 5 senedir birlikteyiz, 12 senedir tanışıyoruz.

Arkadaş çevresinde evlenen eden çok ama halayımı çeker işime bakarım havasındayım ben. Ee evlilik ne zaman diye soranlara ne yapacan beşi bir yer mi takacan diyerek savuşturuyorum. En uyuz olduğum şey hayatında alman gereken kararlara karışılması. Ee düğün ne zaman ? Sizin ne kadar oldu ? Ooo çok olmuş diyenlere yav he he diyorum artık. Tersliyorum. Bozuluyorlar. Eskiden adabıyla cevap verirdim artık tersliyorum. Sorarken çekinmeyenlere çekinmeden tersleme kararı aldım. Bizim kızımız değerlidir öyle kolay vermeyiz diyenler var bide. Her insan değerli kardeş işine bak diyorum. Yav sanane arkadaşım sen kiranı elektrik su doğalgaz aidat internet telefon faturalarını düşünsene. Bu kulaklar kızımızı istemeye kaç kişi gelecekseniz diye sorular duydu. Biz 15 kişi oluruz en az haberin olsun hazırlıklı gelin, siz gelirken 3 kişiyi geçmeyin almayız içeri diyeni duydu. Çikolatayı şu bu marka almazsan olmaz diyenler falan... Bunları söyleyenlerde genelde ana baba parası yiyip( yemeğe devam eden) tipler. Asgari ücret ne kadar desen söyleyemez.

Geçen sene kız arkadaşımın üniversiteden bir arkadaşı, kız arkadaşım tuvalete gittiğinde kulağıma eğilerek işsizsin ama evlilik için geç kalmayın biz beyaz eşya yardımı yaparız annenle babanla konuş siz düğünü halledin yeter demesiyle adabımı bozdum. Ulan ibibik sanane diye başlayan bol küfürlü bir tartışmaya girdik. İyi oldu bir daha yüzlerini görmedim :D Bir bozdum tam bozdum. Evlilik hakkında ağzını açanı tersliyorum. Aileden soran olursa düğün olunca haberiniz olur merak etmeyin ayşe/fatma ahmet/mehmet teyzecim/amcacım diyorum.

Şuan hayatlarımızı oturtmaya çalışıyoruz ikimizde. Ben bir yere kaçmıyorum o bi yere kaçmıyor. Bizimki anlayışlı ama çevre kötü çevre :D

Hocam öyle haklısınız ki ama insanlarımızın başkalarının hayatına burnunu sokma alışkanlığı nereden ve hangi cüretle geliyor ben de anlamıyorum.Aslında anlıyrum da hadi neyse,Güzel kardeşim evlensen de bunların lafı bitmez.Evlenirsin bu sefer çocuk nezaman derler.Yaparsın buna kardeş lazım derler.yani doyuramazsın hep isterler.Madem kız arkadaşınız da bu konuda sizinle uyumlu ne mutlu size.Hiç takmayın bildiğiniz yolda ilerleyin.Büyükler su akar yolunu bulur,herşey olacağına varı diye boşuna söylemiyorlar.

Eğer bekar olup da evlenmeye hiç niyeti olmayan ihtiyarları da kabul ediyorsanız ben de bu çatı altında yerimi almak istiyorum.Bi ultem çatı var,bi şehir şehir gruplaşanlar var,bi kullandıkları cihaza göre gruplaşanlar var ,artık ben de bi yere ait olmak istiyorum,burası beni baya sardı:)

1,892Konular
128,235Mesajlar
9,832Kullanıcılar
ebakalimSon Üye
Geri
Üst Alt