• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Berserker Mini V2 Aroma Hissiyatı?

Kdrtkrb

Yeni Üye
Merhabalar, elimde birkaç aydır kullandığım ilk mtl atomizer olan berserker mini v2 mevcut. Ekranı zor görünen eski pico modumla kullanıyorum. Bana sigarayo bıraktırdı. Sıkılık, sarım kolaylığı, hata kaldırması, akıtma sıçrama yapmaması ve zincir çekimde bile besleme problemi olmaması yönüyle çok memnunum. Elimde kantal a1 28 ga tel mevcut.

İki sorum olacak İlki atomizeri kullanan arkadaşlara : Aroma alabiliyor musunuz alabiliyorsanız sarım teknikleriniz nedir?

İkinci sorum ise aroma odaklı bir atomizer alsam arada öyle ahım şahım bir fark oluyor mu?
Ufak farklar için değişikliğe gerek yok diye düşünüyorum.
Hatta Kocaeli de olan ve tanışıp atomizer, tel, pamuk ve likit denemeleri yapabileceğim bir forumdaş da varsa memnun ve müteşekkir olurum. Herkese keyifli buharlar sağlıklı günler dilerim.

Benim kişisel tavsiyem, bu işi çok keyife çevirmemekten yana. Benim ilk baştaki amacım sigarayı bırakmak ve en kısa sürede buhardan da nikotin değerlerini düşüre düşüre kurtulmaktı. Çok hızlı bir şekilde nikotin değeri düşürüp bir yandan da aromasıydı atomizeriydi diye bu işi hobiye çevirince içim sıklığım arttı ve iş iyice çığırından çıktı. Son dönemde kendimi belki psikolojiktir bilemiyorum ama huzursuz ve sağlıksız hissediyorum. Amacınıza ulaştıysanız çizginizi de bozmadan devam edin düşüncesindeyim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bu konuda kesinlikle haklısınız. Benim amacım da nikotin değerini oldukça azaltıp önce nikotin bağımlılığından kurtulmak. Bu aşamadan sonra da sigarasız da olmuyor dediğimiz yerlerde aroma olarak doyum sağlamak nispeten nargile gibi kullanmak.

Valla baya denedim 1.5 mm den 3 mm ye kadar sarım çağını değiştirdim. Fused clapton ile de denedim. En iyi aromayı clapton ile aldım. Atomizer ve tel kalınlığı - cinsi aromayı çok değiştirir mi merak ediyorum. Bir gün buluşma durumumuz olursa elimizde olan farklı seçenekleri denemek isterim açıkcası (tel atomizer VS)

Ben dünya üzerinde sigara bırakabilecek son insandım bıraktım ve bir daha mümkün değil dönmem. Yani ilginçtir ki istesem de dönemem, ama nikotin değerini hızlı bir şekilde düşürmeyin. İçim sıklığınıza çok büyük bir etkisi var. İpin ucu bir kere kaçtımı da tekrar tutması çok zor. Ben çok acele ettim değer düşmek için, bir an önce kurtulurum diye güvenerek ama ters tepti. Şimdi MG değeri yüksetlmeye çalışıyorum ama içim sıklığında bir fark olmadı bir tık daha yükseltmem gerekecek ama elimde çok fazla likit olduğundan mecbur bekliyorum.

oldukça. clapton aroma olarak da buhar doygunluğu olarak da tepe nokta kabul edilebilinir. ama bun alıştıktan sonra düz teller pek keyif vermeyebilir.

ha bir de mtl de aroma bol diyenlere inanmayın. bu atomizerde şöyle aroma aldım, yok şu atomizerde böyle çilek yuttum. hepsi hüsran olacak.

ya dl içeceksiniz ya da pod ile salt nic.li likit

Hem burada hem de başka forumlarda yerli yabancı farketmeksizin okuyorum. Bazı atomizerler öyle anlatılıyorki çekerken ayrı, üflerken ayrı koklarken ayrı 😂... Yanş bu kadar fark olur mu acaba diye merak ediyor insan.
Pod olayını da biraz araştırdım ama kafama göre yeniden sarıp kullanabileceğim bir ürüne denk gelemedim henüz. Podlar bana biraz daha tüketim alışkanlıklarını değiştirip insanları sürekli satın almaya yönlendiriyor gibi hissediyorum. Eski modlarda pil bitti yedek al devam, üzerine ister dl al ister mtl ister rdl al bambaşka kullan. Sizden anladığım yerinde oturmak iyidir.

Günde 2 paket civarında içiyordum. Sert dediğimiz Adıyaman tütünlerinden peş peşe 3 4 tane rahat içerdim. Şimdi bıraktım 2 ay oldu ağzıma sürmedim. Bazen emzik yaptım e sigarayı ama ateşliden oldukça uzaklaştım kafa olarak.
Bünyem alerjik çok yüksek nikotin istesem de içemiyorum. Şuan ortalama 5-6 mg civarı siegfried n ile devam ediyorum. Likitler wilmar full vg sadece aromadan gelen pg var. Pg de yaramadı pek.

Son derece doğru (y)

Elinizdekinin kıymeti bilin boş verin içerken ayrıyı çıkanken ayrıyı :ROFLMAO:
hiç bi zaman Aroma dl deki gibi olmuyacağı için ortalama bi aroma sıkı bi içim ve boğaz vurumu arıyorum ben dl de
Podlar yeni kullanıcıya bas iç ,doldur iç gibi kolaylıklar sunsana aynı zamanda kendi ürünlerine bağımlı kalıyorsun

mg likit tüketim oranını ve boğaz vurumunu etkilicektir
pgye gelirse farklı marka pg ler ile bu sorunu çözenler var okuyorum denk geliyıor

ben clapton kullanıp sek içiyorum :devilish: bu da not olarak dursun.

Eğer 2-3 aydır dl içmemişsem 10 gün kadar aromalı içiyorum sonra zaten mide bulantısı seke dönüş :ROFLMAO:

aslında bulantı likitin kötülüğünden değil benim genelde sek içmemden. sekten sonra bir güzel geliyor aromalı likit ama sonrasında doyuyorum sanırım. içesim gelmiyor.

biraz da üşengeçim likitlerim tek tank idare ediyor sonra yine sarım. sek öyle mi ya 2-2,5-3 tank gidiyor. coıl ömrü uzun oluyor. 3 aya yakın aynı clapton teli kullandım.

Kantal harici tellerde aroma artar mı peki? Ni80 kantal a göre daha iyi aroma veriyor diye söyleniyor genelde tavsiye eder misiniz?

Ni80 aroma odakli bi teldir. Cabuk isinir cabuk sogur. Benim genzimi yakiyor ama clapton kullandigimda sorun olmuyor.

Genelde claptonlar ni80 telden uretilir

Ben Penodat da tavsiye etmiyorum. Pamuğa ulaşmak için likitin bitmesini beklemek zorunda olmanız bir yana zaten genel olarak kim ne derse desin çok zahmetli bir ato olduğunu düşünüyorum.

Yani forumda atomizer tavsiye edecek hadde erişemedim, umarsız kullanımım sebebi ile de ulaşamıycam ama, etmeyeceklerim var elbet oda Penadot zaten. Leş bir atomizer değil elbette emek var uğraş var ama bence çok fazla eksi yanı var ve zahmetli, tercih elbet. Ben hala bu işten keyif almak için uğraş vermemeniz taraftarıyım o topa bir kere girdiniz mi çantalar çekmeceler dolaplar doluyor ve bir bakmışsınız bir bataktan kurtulup diğerine saplanmışsınız.

1,903Konular
128,404Mesajlar
9,847Kullanıcılar
AngaraMeSiSon Üye
Geri
Üst Alt