• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Berserker Mini V2 Aroma Hissiyatı?

Kdrtkrb

Yeni Üye
Merhabalar, elimde birkaç aydır kullandığım ilk mtl atomizer olan berserker mini v2 mevcut. Ekranı zor görünen eski pico modumla kullanıyorum. Bana sigarayo bıraktırdı. Sıkılık, sarım kolaylığı, hata kaldırması, akıtma sıçrama yapmaması ve zincir çekimde bile besleme problemi olmaması yönüyle çok memnunum. Elimde kantal a1 28 ga tel mevcut.

İki sorum olacak İlki atomizeri kullanan arkadaşlara : Aroma alabiliyor musunuz alabiliyorsanız sarım teknikleriniz nedir?

İkinci sorum ise aroma odaklı bir atomizer alsam arada öyle ahım şahım bir fark oluyor mu?
Ufak farklar için değişikliğe gerek yok diye düşünüyorum.
Hatta Kocaeli de olan ve tanışıp atomizer, tel, pamuk ve likit denemeleri yapabileceğim bir forumdaş da varsa memnun ve müteşekkir olurum. Herkese keyifli buharlar sağlıklı günler dilerim.

Labs Mtl ve Berseker V3 Mini bu aralar dikkatimi çeken atolar
Dl olarakta Dead Rabbit M RTA
Fazlada gaza gelmiyorum fazla açılmayayım diye 😂

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Labs videolarda falan baya övülüyor ama bulmak zor sanırım. Berserker mini v3 v2 ye aroma konusu düzeldiyse bakabilir. V2 oldukça sorunsuz gözün kapalı sararsın o derece. Sanki aroması zayıf gibi başka atomizer kullanmadım yorum yapamıyorum ama genel olarak aroması zayıf olarak biliniyor.

regüle kullanıyorsanız benim önerim wotofo ürünleri. dead rabbit ürünü hiç kullanmadım gerçi biraz marka ön yargısı var. kylin m kullanmıştım aroma wotofo kadar başarılı değildi. ve wotofonun içimi çok daha güzeldi.

unity kullanmıştım tadı hala damağımda.

Üstadım öncelikle merhaba, keyifli buharlar.
Berserker mini v2 benim ilk mtl rta atomizerim idi. Kendisi ile sigarayı bıraktım ve 1 yıl boyunca da kullandım.
1 yıl içerisinde bir hayli tecrübe edindim.
Öncelikle bendeki klondu zamanında bir arkadaşım hediye göndermişti.
Şimdik atomizer genel olarak yüksek aroma, yüksek buhar, ve orta boğaz vurumuna sahip. En azından bendeki klonda öyle idi
Hele de 27 ga khantal sardıysam pamuklama da düzgünse 9 mg likitle sabaha kadar zincir çekerdim desem yeridir.
Atomizeri pamuklamak aslında basit ama ben ilk kullandığım zamanlarda sanırım yapamadım çünkü ilk 1 ay akıtma sorunu yaşadım. Hava kanalından baya baya akıtıyordu , zamanla pamuklamadan olduğunu farkettim ve biraz daha düzgün pamuklayınca sorun çözüldü ve bir daha akıtmadı. Kısacası akıtma yapıyor ise , garanti pamuklamadan dolayıdır diyebilirim.
Atomizeri bırakma sebebim artık orijinal bir atomizere geçmek ve aromadan çok boğaz vurumuna odaklanmaktı.
Çünkü bu atomizerde aroma ön planda.
Açıkça söylemek gerekirse Berserker mini v2 de Khantal için 26-27 ga kullanabilirsiniz. Hatta benim önerim ni80 tel olur çünkü daha da performanslı ama bir o kadar da khantala göre zararlı bir tel, veyahut VandyVape Superfine mtl tellerden bulursanız tercih edebilirsiniz ben daha yeni makara ni80 modelini aldım sarımı biraz zor oldu ama memnun kaldım. Khantal kullanacak iseniz 26-27 ga öneririm. Ama üstü maalesef olmuyor çok denedim. Tabiiki oluyor ama randıman alamazsınız. Buhar düşüyor aroma azalıyor vs. Ama ne yaparsanız yapın o atomizerde maalesef belli bir boğaz vurumunu geçemiyorsunuz. Bu sebepten ötürü size tavsiyem 10-11 mg üstü nikotini o atomizere koymayın.
Bir diğer değişim sebebim ise belli başlı parçalarının plastik olması idi. Mesela hava pinlerinin plastik olması beni çok düşündürürdü, bir kere bile yanıp erimedi ama belki micro parçalar eriyip ciğerlerimize yapışıyordu. Bilemem…
Ama sağlık açısından çok aman aman sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum.
Atomizerin bir diğer güzel yanı ise kesinlikle üstten dolum olması. Ama dikkat edin bazen basınç ile ilgili bir sorun olduğunda içine koyduğunuz likit depoya gitmiyor orada birikiyor. Sizde az döktüğünüzü sanıp daha çok koymaya çalışırsanız bir anda hava kanalından likit boşalabiliyor. Ve şunu da eklemek gerek atomizerin kendi uzun ( 2 parçalı) olan drip tipi de çok hoş ve güzel bir içim sağlıyor.
Notalara gelecek olursak.
Meyve de çok başarılı buldum
Hemen hemen çoğu meyve notasını başarı ile veriyor
Pastane de fena değildi ancak belli bir pufftan sonra yavaş yavaş ara bazı notalar kayboluyor gibi geldi.
Ben genelde tütünlü likitler kullanıyorum ve , tütünlü likitler de dahi çok başarılı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Aroma konusunda ise size tavsiyem 28 ga altı kullanın ve ne çok bitişik, ne de çok ayrık sarım yapın. Kısacası ikisini ortalayın derim.
Aroma konusunda profesyonel atomizerlerden biri Siren4 diyebilirim.
Siren4 atomizere de sahibim ama öyle sandığınız gibi ahım şahım bir fark yok.
Daha doğrusu Kuma ile Siren4 arasında ahım şahım fark olur diyebilirim
Çünkü kumada chimney uzun boğaz vurumu odaklı vs. Ama siren4 te chimney kısa atomizer kısa havadar ve aroma odaklı diyebilirim. Yani hangi atomizer ile kıyasladığına göre değişir ama Berserkerv2 ye göre ahım şahım daha da yüksek aroma veren atomizer yok diyebilirim.Son olarak sarımla ilgili eklemem gereken önemli bir şey var
Bizim buhardaşlar ile beraber yaptığımız sarımları paylaştığımız bir konu var linkini hemen aşağıya bırakıyorum.
Orada benden başka Berserker mini v2 saran yoktu yanlış hatırlamıyor isem o yüzden direkt benim gönderilerime bakarsanız uzun süre içerisinde yaptığım sarımlara ulaşırsınız.
Dilimiz Sürçtü ise affola.
Keyifli Buharlar 💨

👇👇Berserker mini v2 Sarım Linki👇👇
Konu içindeki mesaj 'Sarımını Paylaş! -2023|2024'
Sarımını Paylaş! -2023|2024 | Sihirli Anlıklar

Bu sayfayı biraz okursanız yaptığım farklı sarımlarıda görürsünüz.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle çok teşekkürler üşenmeyip uzun uzun yazmışsınız.
Aroma konusunda forum siteleri incelemeler VS baktığımda aroma olarak ön planda olan bir atomizer olmadığı yazılmış söylenmiş genel olarak hal böyle olunca insan bir acaba diyor. Başka bir atomizer fikrini şimdilik ertelemeye karar verdim.
Ben aşırı vurum da istemiyorum aslında orta karar aroma ve soğuğa yakın bir buhar daha iyi olur gibi.
Kendi sarımlarımda şuan üzerindeki tornavidaya hemen hemen 6 tur sarım yapıyorum. Yaklaşık 0.90 ohm 11-13 watt arası içiyorum. Telim kantal 28ga. Ni80 denemek istiyorum ama 27 ya 26 da buhar çok ısınır mı ve tel değişikliğine gidecek kadar artısı olacak mı emin değilim. Bu konu hakkında fikrinizi almak isterim.
Sarım konusunu da hemen inceleyeceğim.

Öncelikle rica ederim, biz bu forumda sadece satıcı değiliz bu sebepten ötürü elimden gelen he türlü yardımı, bilgi paylaşımını yapmaktan asla kaçınmam.
Aroma konusunda insanların fikrini al ama ana fikir yapma çünkü herkesin tat duyusu bir değil, herkesin denediği çeşitli atomizer sayısı fazla değil. Mesela adam 2 atomizer kullanmış olsun bunların biri Dl Rda olsun (aromanın en yüksek olduğu atomizer kategorisi) diğeride Berserker mini v2 olsun. Şimdi bu adam tabiiki çok güzel aroma alamaz.
Ama ben çokça çeşit atomizer kullanmış birisi olarak benim için mtl atomizer kategorisinde aromayı en iyi veren 2. Atomizer
Sıralamam ise şöyle
1. Siren4
2. Berserker mini2
3. Bishop mtl rta
4. BishopV2 mtl rta
5. Kuma (ulton klonu)
Aşırı bi vurum istemediğini belirtmişsin.
Orta kara aroma ve soğuk buhar demişsin ancak şöyle bir durum var; soğuk buharın sıcak buhara göre farkı
1: diş ve diş etleri için daha sağlıklı
2: likit tüketimi daha az
3: aroma daha az
4: Boğaz vurumu daha yüksek
Yani eğer soğuk buhar istiyorsan düşük aroma , yüksek vurum düşünmelisin.
Eğer orta kara aroma istiyorsan, ılık buhar düşünmelisin
Berserker mini v2 tam olarak ılık buhar diyebilirim.
Tabi kullandığın tel çeşidi ve kullandığın drip tip inde etkileri var
Mesela;
Buhar sıcaklığı 24ga>26ga>27ga>28ga>29ga>30ga

Aroma 24ga>26ga>27ga>28ga>29ga>30ga

Boğaz vurumu 24ga>26ga>27ga>28ga>29ga>30ga

Likit tüketimi 24ga>26ga>27ga>28ga>29ga>30ga

Tel çeşitlerinde ise;
Khantal geç ısınır geç soğur ancak sağlıklıdır
Ni80 çabuk ısınır çabuk soğur bu sebeple aroması yüksektir, ancak salınım, parça kopması vb. Durumlar olduğundan daha fazla zararlı.

Driptipler

Uzunu, kısası, genişi,darı. Paslanmazı, titanyumu,ültemi, derlin, akrilik ….. var oğlu var.

Kısa driptip ile daha iyi aroma alırsınız. Nedenine gelecek olursak. Dudaklarınızın arasına alıp içerseniz aromayı dişlerinizden başlayarak alırsınız. Sıcak buhar zamanla diş etlerinize zarar verir.

Uzun driptip buharı daha soğutur, boğaz vurumu artırır. Dişlerinizin arasına alıp içebilirsiniz az bir aroma kaybını göze alarak. Ama dişlerinizi diş etlerinizi biraz daha korumuş olursunuz.
Not: Daha iyi aroma, daha iyi boğaz vurumu derken şahin’den ferrariye geçmeyi düşünmeyin. Şahinden doğana geçmek gibi
Şu an üzerindeki tornavidaya 6 tur sarım yapıyorum demişsiniz ancak üzerindeki tornavidanın çapı kaç mm bilmiyorum.
0.90 ohm ile 14-15 watt seviylerini de bir denyebilirsiniz.
Size tavsiyem şimdilik nikel yerine Khantal tercih edin ancak 27 ga ile sarım yapın.

1,901Konular
128,373Mesajlar
9,845Kullanıcılar
karogluSon Üye
Geri
Üst Alt