Genel Sohbet Covid-19 Türkiye Güncel

Zannetmiyorum ben Türkiye yi etkilesin yada gelsin buralara. Yaparlar bişeler korurlar muhtemelen ülkeyi giriş çıkışlarda etkin kontrol ile.

Almanyadan akrabalar gıda ve temizlik malzemesi stoklayın diyorlar.

Un, maya, çay, şeker, su, bakliyat, çamaşır/bulaşık deterjanı, el sabunu, dezenfektan ve etil alkol başta olmak üzere stokladım, devam ediyorum.

Avrupada marketlerde sıkıntı oluşmuş.

Görüntüler iç açıcı değil
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Son düzenleme:
En sonda söyleyeceğimi en basta söyleyeyim virüs ırk seçer ve nCoV-2019 corona bizi seçmeyecek

Alman fizik antropoloğu “Egon Freiherr” yıllar önce ırkları kabaca 16 türde incelemiş. Biz Türklere bu Alman amcamız **** sapiens eurasicus Turanid adını koymuş ve (turancılıktan akılda kalır) orta Asya çıkışlı Ege/Akdeniz/Karadeniz alt kültürleri ile birleşmiş kafatası 80 ila 87.3 olan, göz rengi siyah ve kahve, ten rengi buğday olan ırk demiş.

Peki Türkiye de kaç SARS vakası görüldü?

Sıfır. SARS görülmeyen ender ülkelerdeniz biz ve diğerleri de çevremizdeki ülkeler.

Bu nCoV-2019 Corona virüsü, hem ACE II proteini arıyor hemde Rs3367 dizin arıyor proteinde.

Bu proteinin ırklara dağılım yüzdesi ise şöyle;
Bu eleman malum bir virüs ve bu virüsün bir Reseptore yani proteine yapışması lazım. Hücrenin yüzeyinde kendini tutunabileceği bir protein lazım her proteine yapışamaz. İşte o protein bunun reseptörü.
Peki adı ne bunun.
Adı ACE II proteini. SARS virüsünün de tutunduğu protein bu.

Bazı ülkelerde ACE2 ve bunun üzerine Rs3367 dizin olması gerekince; Türkiye, Yunanistan, Ermenistan, Kuveyt gibi ülkelerde oran % 1 şekline geliveriyor.
Çin % 41
Japonya % 51

Yani bu ihtimalde öyle 100 kişide 1 filan değil, yanlış anlaşılmasın.
Vücuda giren virüsün tutunabilme ihtimali bu.

Oldu da virüsü kaptınız, bunun antikorlarca parçalanma süreci var şayet parçalanmaz ise virüsün tutunabilme ihtimali %1.

Yani anlayacağınız ihtimali yok gibi bir şey.
SARS bizim ülkemizde hiç görülmedi. Ve göreceksiniz bu yeni eleman nCoV-2019 tipi corona bizim ülkemize uğramayacak tıpkı SARS gibi.

Tedbirli olalım mı? Tabii ki olmalıyız ama bizden uzak olacak.

Evvet abiler ablalar. Elimde korona virüse karşı çok etkili bir ilaç var tanesi sadece 1099.99 TL yapmanız gereken tek şey benden alacağınız bonibon şekeri kadar ufacık bir hap ile tüm bağışıklık sisteminizi iki kat daha güçlendiriyor. Halk arasında gergedan boynuzu olarakta geçiyor tabi ben bunu biraz daha geliştirip nbase ve aromalara kullanılır halede getirdim. Virüsten bende korunayim benim coulugum çocuğumda puskevit yesin 40 yaşına kadar sağlıklı yaşasın sonrasını Allah'a bıraksın diyenler irtibata geçsinler

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Bence bizden uzak olacak sözü için erken.
Çünkü SARS, COVID 19 kadar bulaşıcı değildi.
Komşularımızda yayılım hızla artıyor. Elbette genetik bir durum var ise diğer ülkeler kadar etkilenmeyebiliriz ama bu salgının bizde olmayacağı anlamına gelmez.
Bence bunu zaman gösterecek.

Bir olasılık da bakmazsanız görmezsiniz. Buna da dikkat edelim.

1,901Konular
128,366Mesajlar
9,845Kullanıcılar
karogluSon Üye
Geri
Üst Alt