Genel Sohbet Covid-19 Türkiye Güncel

Hijyen ?
Bizde ?
Anlatmaya kalksam karikatür kitabı olur

Herkes eldiven takıyor ona buna dokunuyor paraları elliyor sonra ürünü tutup uzatıyor, sen kimi neyden koruyorsun ?

Klozet kapağı diye bir şey var üzerine süslü püslü örtüler koyduğumuz
İşimiz bittiğinde milyonlarca bakteri sifon çekildiğinde etrafa saçılmasın diye . Kim kullanıyor ?

Aynı kaşık çatalı kullanmasakta ağzımıza soktuğumuz kaiık çatalı aynı tabaktaki gıdalara değdirmiyormuyuz

Eskiden önce kendi ağzına sokup soğutup çocuğuna yedirme alışkanlığımız vardı

Daha yazarım da tiksindim

umarım kısa sürede tüm dünyada bu durum düzelir, iyiye gider ve umarım türkiyede salgına dönüşmez.
ben temizlik için sürekli izopropil alkol alıyorum. fiyatlarını, toptan perakende takip ederim. daha geçen hafta 5 litre %99.9 saflıkta izopropil alkolü 79 liraya kargo dahil almıştım. şu an aynı firma, aynı alkolü 149 liraya satıyor.
kolonyayı da litrelik alırım, 9 liraya satılan %80 alkollü kolonya raflardan kaldırılmış :) herkese bilindik markanın 200 / 400 ml pahalı kolonyalarını kitliyorlar fahiş fiyattan.
maske fiyatlarına girmiyorum bile, işim gereği hem toz hem de kimyasallara karşı korumalı onlarca maskenin fiyatını az çok bilirim. tam yüz kimyasal maske fiyatına toz maskesi satıyorlar, almayın. peçeteden kendiniz yapın.

olur da salgına dönüşür karantina ilan edilirse içimizdeki fırsatçıları tek tek belgeleyin, masaka şikayet edin.

Alışveriş yapmakta fayda var,
Özellikle uzun süre dayanabilecek yiyecekler, sabun, tuvalet kağıdı, dezenfektanlar. En kötüsüne hazırlanıp, iyisi çıkarsa parama geçer sözüm demek bence en iyisi.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Kesinlikle katılıyorum. Dün nuhun ankara makarnası açıklama yaptı ve ürün fişlerini paylaştı. Üretici de ara satıcı da kontrol altında olmadı. Devlet bu konuda güzel çalışıyor. Şikayetler için uygulamalar var. Ticaret bakanlığı böyle bir tweet paylaştı uygulamayı kullanabilirsiniz.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Kaşımamaya ve dokunmamaya odaklanınca , istemsizce daha çok dokunma isteği oluyor
Aci biber sürmek gerek gun içinde sık sık
Saçı biber etkisiyle özellikle göze her dokunusda acıyacak
Böyle 2-3 olduktan sonra beyin dokunmaması gerektiğine koşullanmış olabilir
Bu aslında sadece korona için değil; genel olarak yüze, göze sık dokunmak hayat kalitemizi olumsuz etkiliyor

Virüslere karşı koruyucu önlemleri yakınlarda paylaşmıştım ama çok fazla soru gelince tekrar paylaşım gerekliliği doğdu.
Koronavirüs aslında hayvanlarda daha yaygın olarak görülen bir virüs grubu, ender olarak da hayvanlardan insanlara bulaşabiliyor. Virüslerden bahsederken hep 'iki yüzlü' benzetmesini kullanırım, bu grip virüsleri için de böyledir, hepatit virüsler için de, koronavirüs için de, şöyle ki, virüsü kapan kişinin bağışıklık sisteminin durumuna göre farklı bir tablo oluştururlar. Koronavirüs da öyle; basit bir soğuk algınlığı bulgularından solunum yetmezliğine kadar uzanan farklı yelpazede durumlara neden olabiliyor, virüs aynı virüs olmasına rağmen... Birkaç yılda bir 'çetin' bir virüs dünyayı 'sallıyor', biliyorsunuz domuz gribinden kuş gribine kadar birçok farklı virüsten dünyada binlerce insan hayatını kaybetti, ancak bu virüsleri kaptığı halde hayatta kalanlar çoğunlukta, sır; bağışıklık sisteminde... Zaten en çok yaşlılarda ölümcül olmasının bir sebebi de bağışıklık sistemi, biz yaşlandıkça bağışıklık sistemimiz de yaşlanıyor.
İşte en etkili bağışıklık güçlendiriciler;
-Propolis, 20 damla sıvı propolisi, bir tatlı kaşığı andız pekmezine karıştırıp için -Perga, arı ekmeği diye de geçiyor, arının mucizesi adeta, arı, kışın doğada besin yokken yavrularını bunla besleyerek kışı hastalıksız atlatmasını sağlıyor, günde bir tatlı kaşığı kadar yeterli -Çam balı, ülkemizin değerlerinden, sabah akşam bir tatlı kaşığı çam balını bir limon suyu ve ılık su ile karıştırıp tüketin -Zencefil, çayı ve limonatası
-Kekik, karabaş, adaçayı, biberiye; doğal virüs öldürücü maddeler içeriyor, sabah akşam bir tatlı kaşığı bitkiyi bir fincan kaynamış su ile beş dakika demleyip için -soğan ve sarmısak, Mısırlılar döneminden bu yana doğal antibiyotik olarak kullanılmış, virüslere karşı da etkili -Ihlamur, meyan kökü, ebegümeci; bu bitkilerde virüslerin solunum yollarına vantuzları ile tutulmalarını engelleyen aktif maddeler var; en az yarım saat alttaki çaydanlığın buharı ile kısık ateşte demleyip sabah akşam için, yüksek tansiyon ve şekeri olanlar meyan kökünü kullanmasın. Şifa olsun, selam ve sevgimle...

ALINTI

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt