Genel Sohbet Covid-19 Türkiye Güncel

Sağlık Bakanı Koca: "4. haftada Türkiye'de vaka artış hızı düşüşe geçti."

Sağlık Bakanı Koca: "Bugüne kadar tanı konan hastaların temas zincirindeki 261.969 kişi tespit ettik. Bunların %95.8'ine ulaştık. Takibi yapılan toplam kişi sayısı 251.028'dir."

Sağlık Bakanı Koca: "Filyasyon çalışması, 81 ilimizde yapılmaktadır. Filyasyon çalısmasında temaslı takibinin en yüksek oranda sonuçlandığı il %99 ile Zonguldak, en düşük ise %92 ile Şanlıurfa'dır."

Sağlık Bakanı Koca: "Filyasyon ekiplerimizce takibi yapılan toplam kişi sayısı 251 bin 28'dir.

Sağlık Bakanı Koca: "(Cuma gecesi) Her gün sizlere verilerimizi şeffaf şekilde aktarıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu sonuçları görmüş olacağız."

Sağlık Bakanı Koca: "(Virüs ne zaman son bulacak?) Tam bir tarih vermek doğru olmaz. Önümüzdeki dönemde 'peak' noktasını bekliyoruz. Bunun için önümüzdeki 1-2 haftanın önemli olduğunu, bir dalgalanma olmazsa peak noktasını yakalayacağımızı bekliyorum."

Ülkemizde Son Durum
7e8ce7c2-009b-4007-b663-a44aa263984a.jpg

Sağlık Bakanı Koca: "İstanbul'da yoğun bakım doluluk oranı şu an yüzde 59,5, yüzde 90'lara ulaşmış değil."

Koca: "Cuma günü alınan karar hükümetin bir kararı. Sayın İçişleri Bakanımız ile hem deprem hem de salgında birlikte mücadele arkadaşlığı yaptık. Süleyman Bey kamuoyuna açıklamasını yaptı. Benim buna ilave edecek herhangi bir sözümün olmadığını söylemek istiyorum."

yılmaz özdilin geçen haftaki yazısının bir bölümünden alıntı;

"İstanbul'da… Geçen sene 1 Nisan'da 223 kişi hayatını kaybetti. Bu sene aynı gün 311 kişi. Geçen sene 2 Nisan'da 198 kişi hayatını kaybetti. Bu sene aynı gün 306 kişi. Geçen sene 3 Nisan'da 217 kişi hayatını kaybetti. Bu sene aynı gün 325 kişi. Geçen sene 4 Nisan'da 202 kişi hayatını kaybetti. Bu sene aynı gün 318 kişi. Geçen sene 5 Nisan'da 193 kişi hayatını kaybetti. Bu sene aynı gün 340 kişi. Geçen sene 6 Nisan'da 191 kişi hayatını kaybetti.- Bu sene aynı gün 303 kişi. Geçen sene 7 Nisan'da 207 kişi hayatını kaybetti. Bu sene aynı gün 308 kişi. Bu farkın sebebi ne?
"İstanbul'da geçen sene nüfus artış hızı yüzde 3. İstanbul'da bu sene vefat artış hızı yüzde 50! Normal mi? Üstelik, İstanbul halkının yüzde 95'i evinde otururken, şehirde artık ölümlü trafik kazası bile yokken… Bu fark neden? Koronavirüsten Türkiye genelinde toplam 73 vefat açıklandığı gün, sırf İstanbul'da neden 100'den fazla 'sıradışı' ölüm var? Ocak ayında, Şubat ayında sapma yok. Vefat sayısı geçen seneki kadar. Mart başında dikkat çekici fark başlıyor. Nisan uçurum. Niye?

SerKan1923.jpg

UEFA Liglerin İptal Edilmesine Sıcak Bakıyor
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

futbolunun yönetim organı
,
krizi nedeniyle Avrupa'daki tüm ligleri iptal etme baskısı ile karşı karşıya.

UEFA'nın Perşembe günü alacağı karar Süper Lig2i de etkileyecek. Süper Lig'in iptal edilmesi gündemde...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

çişleri Bakanlığı: "14 ildeki 41 yerleşim yerinde karantina kararı kaldırılmıştır."

İçişleri Bakanlığı: "Saat 15.00 itibarıyla 58 ilimizdeki toplam 227 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmaktadır."

Son günlerde dikkatimi çeken bir mevzu var.
Malum herkes evde ve gergin.
Çocuğu olan aileler çocuklarını kontrol etmekte zorlanıyor.
Malum çocuklar sıkılıyor.
Ama bir çok anne ve babada seni polise söylerim uslu dur vb gibi kelimeleriyle çocuklarını korkutuyorlar.
Bu hatalı bir davranış.
Bu çocukların bazıları büyüyünce polisleri sevmeyen bireyler olarak yetişebilir.

Birader satılmış, kiralanmış, ya da her ne olursa olsun kaynağı, bom boş laf bunlar. Çünkü yaşadığımı biliyorum. Kıytırık bi maskeye ulaşamıyorum kardeşim. Yok. Vermiyor eczane. Yasak. Paramızla alamıyoruz böyle saçmalık olur mu.

“Türkiye şartlar ne olursa olsun ihtiyaçlarını karşılayabilecek güce sahiptir” , öyle mi?

İhtiyacım 500 sel Mercedes değil, 50 kuruşluk maske. Ve hatta onu da bedeli karşılığı alabilmek.

Lanet olsun, ayıp yahu...

Bu günler de geçer bakalım. Allah büyük, mazlumun ahı kimsede kalmaz.

Size cevaben yazmış olmam, paylaşımın size ait olmasından kaynaklı. Serzenişim size değil içeriğe zaten. Belirttiğiniz üzere bir haberi getirip paylaşmışsınız. Benim de hakkında fikir beyan etmemi yadırgamamanızı beklerim doğrusu. Kaldı ki bu konu içerisinde tahmin ediyorum 150-200 aktarımınız vardır. Hepsine cevap yetiştirme çabasında falan da olmadım, tahmin ediyorum 2, 3 mesaj yazmışımdır hepi topu.

Koronavirüs salgınına karşı ekonomik önlemler içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt