Genel Sohbet Covid-19 Türkiye Güncel

Prof. Dr. Ercüment Ovalı: "Virüse karşı doğru silahları kullanamazsanız yapabileceğiniz tek şey evde kalmak olur. Onun da nereye kadar koruyucu olduğunu görüyoruz."
"Koronavirüs aşısı yarın hayvanlar üzerinde denenmeye başlanacak."
"Son programımız olabilir, sosyal medyadan çekilebilirim."
"Çalışmalarımıza ait detaylı rapor bakanlığımıza da sunulmuştur."
"Türkiye'de en son aşımızı 40 yıl önce ürettik. Böyle bir altyapının kurulması gerekiyordu. Belki de salgın bize bunu öğretti."

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam bana bu pek inandırıcı gelmedi açıkçası az sayıda kişi üzerinde yapıldığı için yanıltıcı olabilir

Çiğerleri direk etkileyen bir virüs ve zamanla çiğerlerde ciddi derece onarılamaz hasarlar veren sigaradan bahsediyoruz

Covid-19un Daha bazı sonuçları vucütta oluşturduğu olumsuz etkileri normal bireylerde tam anlamıyla kanıtlanmamışken
Sigara içenlerde böyle birşey söylemek çok zor hepimiz içtik zamanında bilmeyen insanlarsa değiliz sigarayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Toplam test sayımız 1 milyona yaklaşmasına rağmen, günlük vaka sayımız günden güne azalıyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "59 ayrı ülkeden 25 bin vatandaşımızı daha ülkemize getiriyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bugüne kadar 55 farklı ülkeye salgınla mücadele amaçlı malzeme desteği verdik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "31 ilimizde 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hafta sonları sokağa çıkma yasağını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında verdiğimiz desteklerin toplamı 200 milyar lirayı buldu."

Ülkemizde mevcut durum
417A3D48-0F75-4F74-8789-2D2566B81EDE.jpeg

Bunların hiçbiri değilim ama hala gelen giden yok :)

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "LGS tarihi ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanı'mız kabine toplantısı sonrasında açıklama yapacak."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Sınıf geçme ile ilgili, 1. dönemde alınan notlar geçerli olacak. Öğrencilerimiz not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçilecekler."

Sağlık Bakanı Koca: "Sahada görev yapan filyasyon ekibi sayımız 5849'dur. Bu ekipler, bugüne kadar hastalarla temasta bulunan 468.390 kişiyi tespit etmiştir. Her hastaya ortalama 4,5 temaslı kişi düşmektedir. Bunların %99'una ulaşılmıştır."

Sağlık Bakanı Koca: "Çin'den gelen ilaçların kullanımını değiştirip sonuç aldık"

Sağlık Bakanı Koca: Yoğun bakımdaki hastalarda vefat oranımız yüzde 58'den 10'a, entübe hastalardaki vefat oranımız yüzde 74'ten yüzde 14'e geriledi."

Sağlık Bakanı Koca: "Bu ay boyunca tedbirleri devam ettireceğiz. Normalleşme takvimini netleşince açıklayacağız."

A3CF8036-2DC4-43BD-88DB-E66385AE3519.jpeg

yarın için 65 yaş üzeri kişilerin sokağa çıkma yasağı kalktı mı ?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Vay vay bunu görmemiştim
Yurtum gazeticisine var :)
Bu kadar güzel bir uygulamayı karalayıp ellerine ne geçiçek
Bu acizliktir şuanda tekrar tebrik ettim imamoğlunu ve diğer bu işe katkısı olan belediyeleri
Neyse çok şey var söylenicek ama forum kuralları el vermez :)
Bunda ortalıkta muhabir gazeteci sıfatıyla geziyorlar “Sözde gazeteciler”

worldometers kontrol ediyoruz gün içerisinde defalarca, bu kadar zaman geçti artık o rakamların ölen ve sıkıntı içinde olan insanları ifade ettiğini bile unutur olduğum zamanlar oluyor. Öyle ki adamlara geçen hafta mail attım neden Türkiye'yi asya kıtasında gösteriyorsunuz. Ortadoğu diye bir başlık olsa orada olsak anlayacağım da hem siyasi hem de coğrafi olarak avrupa olarak bilindiği halde neden böyle yapmışlar? Hala cevap yok, aslında pek önemi de yok da yanlış yani.

1,903Konular
128,404Mesajlar
9,847Kullanıcılar
AngaraMeSiSon Üye
Geri
Üst Alt