• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara En Çok Sevdiğiniz Atomizerler Hakkında

Pleasewait 

Council
Doğrulanmış
Şu zamana kadar kullanmış olduğunuz ve vazgeçemediğiniz atomizerler hakkında bize bilgi verirmisiniz?

Ben şahsım adına o kadar çok atomizer denedim. Her atomizerin farklı bir yapısı ve işlevi olduğu doğrudur.

Şu anda vazgeçemediğim Atomizerlerimi sıralamak isterim.

Flash-E-Vapor
17mm - 23mm
Dram2
Hussar The End
Hussar Project X
GUS Momentus v2

Oyla 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Meyve kullanmıyorum hocam ama pastanede çok iyi. Ama Arion'un Light Tobacco likitinde de çok başarılı artık içindeki vanilyadan mı kaynaklanıyor bilemedim.
Ae'de Timovape'ten almıştım üstad.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim
Tepkiler: CmZ
Ben Tütüncü mü acaba dedim
Orj dvarw ve prime a sahibim
Tutunde spicanin yanina birseyler ariyorum

Bu arada cevap verdiginiz icin tesekkur ederim

Kayfun v4 +1mm mtl kit

Aroma her tür likitle başarılı
Sıkılık istediğin gibi
Buhar kalitesi güzel
Buhar serinliği çok iyi ben 29 ga 2 mm ye 7 tur hafif aralıklı 1.4 ohm kullanıyorum
İlk kurulum çok parçalı olsada bir gus kadar pratik tankı sök deck driptipi sök likiti bas
Coil pıtırtısından başka ses yok
Sıkışma hiç yaşamadım parçaları ne sıkarken ne sökerken abanmaya gerek yok tüm parçaları şıkır şıkır
Safkan mtl bir ato biraz uzun diamond bellcap le kullanımda ağırlık normal

Hussar Rta

Pastane meyve türü likitlerde aroma olarak bence en iyi atomizer yanına iyi bir rda anca yaklaşır arkasından dvarw momentous v2 yanaşır
Mtl ve Mtdl kullanım
Çok iyi besleme
Sıkılık keyfe göre kitle ayarlanabilir
Oringler çok az likitlendimi tüm parçalar sıkıntısız

- tütünlü likitleri iyi verememesi, ılık ve üstü buhar ki bence meyve ve pastane türü biraz sıcaklık istiyor
Boğaz vurumu nic oranıyla ve sarımla halledilsede düşük

Mtl Likit seçimlerim genelde 60-40 12 ve 18 mg aralığı Mtdl 9 mg

Sevgiler ????

IDA CONCEPT RDA

ARTILARI:
- minimalist yapisi... (3 parcadan olusan basit bir atomizer)
- piyasadaki en basit, en pratik atomizer olmasi... (temizlik + kurulum 5 dakika)
- kullanim cesitliligi... (mtl / mdtl / dl kullanima imkan saglamasi)
- kaliteli saglam malzemeden uretilmesi, kirilacak - cizilecek - ezilecek - kaybolacak parcasinin bulunmamasi
- yerli uretim olmasi yedek parca sikintisinin olmamasi.
- aroma, buhar kalitesi, bogaz vurumu vs acilardan ortalamanin ustunde bir atomizer olmasi
- fiyati,

EKSILERI:
topcap'i, driptip ic tarafinda zaman zaman likit birikmesi...
26 ga uzeri tellerle sarimlarda ve zincir cekimlerde topcap'in cabuk isinmasi

ida.jpeg

5ml tankın boğaz vurumu 2 ve 3.5 ml'e göre kesinlikle daha iyi. 5ml tank ile 27ga kanthal 2mm 6 tur aralıklı sarımı sevdim. Buhar biraz daha serinlesin istersem aynı sarımı 28ga ile yapıyorum. Bir de denemediyseniz ve elinizde mevcutsa, Ni80 28ga 2mm 6-7 tur şeklinde deneyin derim ben aroma performansını çok beğendim :) Kurulum bana çok basit geliyor heralde elim alıştı. Taifun tipi pamuklama derken hangi Taifun modeli hocam pek bilgim yok öyle bir bakınayım dedim :D Ama pamuğu besleme deliklerinden geçirip dışardan kesiyorum besleme daha iyi gibi, daha rahat oluyor. Taifun tipi besleme şekli galiba benim yaptığımda. Driptip, eh işte iş görüyor fakat içinde nokta nokta likit birikiyor, sevmiyorum. POM driptiplerin çoğu böyle. Ultem ile hem daha güzel duruyor hem buharı biraz soğutuyor. Zincir çekim içen biriyim ben ultem ile memnun kaldım. Onun dışında 5ml tank ile 60/40 9mg tütünlü likitlerle boğaz vurumu ve aroma performansı iyi bana göre. Yine saydığım tel ve sarımları değiştire değiştire 2ml de meyveli, 3.5 mlde pastane tarzı likitler ile geçinip gidiyorum :) Nedense pek sevilmedi ülkemiz bu atomizer ama İda Rda ile birlikte elimden çıkarmıyacağım bir atomizerim oldu kendileri :) Dvarw görünce atladım yazınıza :D Yukarda yazdığınız diğer atomizerlere de bir göz atayım belki sevdiğim bir şey çıkar :) Sevgiler.

Deliklerden çıkartarak yapılan pamuklamaydı demek istediğim aynı sizin yaptığınız gibi. Ben de pek anlam veremiyorum açıkçası bu atomizer neden ön plana çıkmıyor. 5ml kapasiteli en küçük atomizerlerden biri ve buna rağmen serin buhara sahip. Fev karakterinde biraz. Gerçi Fev'in de kıymeti sonradan anlaşılmıştı. Aynı kaderi paylaşacak muhtemelen :)

Fev atomizeri bir buluşmada denemiştim. Buharı gerçekten çok soğuktu. İçip içmediğimi bile anlamamıştım, galiba pek bana hitap eden bir atomizer değil. Bir de sarımı biraz gözümü korkuttu açıkçası. Kısaltma kitiyle yine normal boyutlara geliyor ama yine de büyük atomizer. Ben onu dışarıya çıkarmaya üşenirim :) VG M5 orjinal mi kullanıyorsunuz ? Dvarw 1-1.2mm hava kanalı ile kullanan birine tavsiye eder misiniz ?

Fev aslında piyasadaki en pratik, en özgür, en özgün atomizer ki halen daha eşsiz. Buharının serin/soğuk olmasını ise avantaja çevirmek oldukça kolay. Daha kalın tel, performans coilleri ya da fantazi teller ile, bir çok mtl atomizerde sıcaklıktan ötürü kullanamadığınız sarımları ya da klasik tip bir atomizerden daha yüksek watt aralığında normal sarımlarınızı kullanabilirsiniz. Chopping kit ile normalleşiyor ve daha da artıyor aroma performansı ama boğaz vurumu ve serinlik de aynı oranda düşüyor. Fev Vs yani 17mm olanı ile Dvarw daha benzer karaktere sahip diyebilirim. VG M5 ise değişik bir atomizer. İçim sıkılığı olarak Dvarw kadar tatmin etmeyebilir sizi. Benim favorilerimden biri olmasının temel sebebi nikotin tatmini. 18mg kullanıyorum. 4.5-6ml arası tanklı atomizerler tercih ediyorum. İçlerinde oran/orantıya göre tek tank ile en uzun süre kullandığım atomizer M5. M5 karakter olarak diğer bir çok MTL atomizerden farklı. Bazı temel nüanslar var MTL atomizerin performansını arttırmaya yönelik. Coilin hava kanalına yakın konumlandırılması ya da dar drip tip kullanmak gibi ama M5 de durum tam tersi. Aroma için coil yukarda konum, boğaz vurumu için geniş bir drip tip istiyor. Ek olarak ben çoğunlukla 2mm çap ve 30ga tel kullanıyorum. Atomizerine göre 28ga'a geçtiğim oluyor ama 2mm çap sabit. M5'i ilk olarak orijinal denemiştim ve sarılı haldeydi, ben sadece evyap likitimi koyup 2-3 denemiştim. Çok beğenip Ulton klonunu alıp yoluma devam ettim. Hatta sonrasında 2 tane daha klon aldım, bir tanesini Espion Solo ile birlikte çaldırdım hatta hala aklıma gelince küfrediyorum.

MTL atomizerler konusunda kalıplaşmış bir kaç konu var, 2015-17 arası oturmuş sanırım bu kalıplar. Forumların eskileri de bu kalıplara bağlı kalıp atomizeri bu doğrultuda değerlendiriyorlar. Bu bahsi geçen dönemlerdeki likit yapıları-markaları, teller ve pamuklar ile olan denemeler sonucu oluşmuşlar diye tahmin ediyorum ve hemen hepsi aroma odaklı kalıplar. Günümüzde kullandığımız pamuklar bir hayli gelişti, likitlerde eskiden olduğu kadar efektör ve aroma oranları kullanılmıyor. Modern modlar kullanıyoruz, ateşleme gecikme süreleri son derece düşük ama kıyaslama ve incelemeler yine eski kalıplara dayanıyor. Bunu farkettiğimden beri eski kullanıcıların bir çoğunun yorumlarını dikkate almamaya başladım açıkçası ya da dikkate alıp tam tersini yapıyorum :) ve çoğunlukla doğru sonuca ulaşıyorum. Özetlemek gerekirse Gus örneği. Aroma performansı evet başarılı ama geri kalan tüm konularda bence yetersiz. Pratik değil, sarması ve pamuklaması uğraştırıcı, kullanıcı odaklı değil, akıtması kolay, sıkı içim için ekstra deck almanız ya da farklı çözümler üretmeniz gerekiyor v.b. Sadece aroma performansının iyi olması diğer negatif özelliklerini göz ardı etmeye yetmez diye düşünüyorum ben ama dediğim gibi eski ve kompedan kullanıcılar ile bu konuda görüş ayrılığı yaşıyorum :) Bir başka örnek de Ion mesela.

O kadar yazdıktan sonra sonuca gelmek gerekirse, subjektif konularda kimsenin yorumunu dikkate almadan direk kendimiz deneyimleyip, atomizeri değerlendirmek çok daha mantıklı geliyor bana. Aroma performansı, buhar ısısı, boğaz vurumu aslında subjektif olmaması gereken konular ama herkesin sarımı farklı olduğu için bu konularda da fikir ayrılığı oluyor. Siren V2 ve Spica Pro'da boğaz vurumu yok diyen, Dvarw'da aroma ve nikotin tatmini düşük diyen v.b. yorumları okuduktan sonra daha iyi anlıyorsunuz bunları.

Edit: Sorunuza cevap vermemişim özür dilerim, M5'den ziyade 0.9mm hava pinli Fev Vs ya da chopping kitli Fev V4/4.5'un size daha çok hitap edeceğini düşünüyorum.

Heryerde dvarw satışını görünce her zaman düşünmüştüm bu kadar performanslı atoyu neden beğenmiyor millet diye :) birkaç kişi değerini biliyormuş demek, ben 8 dolarlık en adi kullonunu kullanıyorum çok mutlu ve mesut olarak yolumuza devam :)

@onepuffman
Yorumlarınıza kesinlikle katılıyorum. Çoğunluğun çok severek kullandığı Troya S-M-L serisinin hepsini satın alıp denedim ama kurulumu bana uğraştırıcı geldiği için, tankın likit seviyesi yarıya geldiğinde beslemeden karamelize olmuş likiti tanka geri vermesinden, driptip altında likit birikmesinden bıkıp serüvenimiz hep kısa sürdü. Belki de hata yaptığım noktalar vardır bilemiyorum ama hitap etmedi işte. Sabit fikirle Troya serisi kötüdür demek yerine bana hitap etmedi demeyi tercih ediyorum mesela. Yorumlara bakınca işte bu aradığım atomizer diyip aldığım çoğu atomizer benlik değilmiş esasında. Fikirlerini okuyup beğendiğim kullanıcılara soru sorarak fikir almak bazen iyi bazen kötü olabiliyor. Çünkü gerçekten satın alıp denemeden kendimize uygun tel-pamuk ile kurulum yapmadan beklentiye girip alınca sonucu bazen hüsran olabiliyor. Gus serisinden bir tek iou-r deneyimledim. Klon olmasına rağmen aroması gerçekten çoğu atomizerden iyidi. Kurulumu görece kolay diyebilirim. Sıkılığı tek delik yarım açıkta gayet yeterli geldi ama gel gelelim normal gus fiyatlarının yarısına hatta yarısının altına bile satan gördüm. Bir atomizer çoğunluğa hitap etmeyince başarısız tü kaka deniliyor hemen. Dvarw'da da böyle oldu. Misal normalde 70/30 6-9mg karma içen biri olarak, dvarw için boğaz vurumu 5ml uzun tank ile 60/40 9mg, 50/50 6mg bana tatminkar geldi. Aromasına kötü diyenler de vardır elbet kişisel görüştür diyorum artık bazı yorumlara. Fikir ayrılıklarına saygı duymak lazım bazen. Mesela siz Gus için sarması pamuklaması uğraştırıcı demişsiniz. Ben iou-r da çok zorlanmamıştım hemen size itiraz edeyim hayır efendim, kolay, nesi zor bilmem ne diye :D. Olmaz. Mod konusu da böyle mesela. Ben Lost vape Therion modu çok hoşuma giderek taşıyorum yanımda yaz kış farketmeksizin. Yav tuğla gibi mod taşınır mı diyenlere peki diyorum :) Eee ben seviyorum taşıyorum napayım :) bu elektronik sigaraya da normal sigara gibi bakılmalı bence. Ben parliament aqua blue içerken yanımda kırmızı winston içen arkadaşa olum bunun tadını nasıl seviyorsun derdim. Süngeri eriyor yarısında al parliament iç derdim. Adam winston seviyor ne yapalım diyip geçmem lazımmış :D Ben dvarw seviyorum Spica proculara saygım var :D Spica da bir gün alıcam ama ne zaman bakalım :D Fev içinde belki bir gün diyeyim ama M5 bana göre değilmiş anladığım kadarıyla. Faydalı bilgiler için teşekkürler üstad. Sabah sabah döşemişim yine kusura bakmayın :) Geç cevap verdim, ayılmayı bekledim, biraz fazla ayılmışım heralde çenem düşmüş :D

Dip not: Espion solo ve ulton m5 için üzüldüm. Çalan hayrını görememiştir inşallah ne diyeyim.

Kayfun v4, gus minimo 775 sıkı deck ikiside buharın tüm fantazilerini yaşatıyor kanımca.
V4 zor bir atomizer ama zoru severim ( dilinden anlayınca sahibini mest eder, diğer aroma tonlarına falan girmicem gereksiz kanımca ayrıca bulunabilitesi zor)????
Gus minimo 775 deck tipik gus duble chimney aroma tavan soft buhar dahada bir buharcı ne ister onu bilemem???? ama favorim kayfun v4 bu alemde tek geçerim????

spica pro nun 3 lü olan mtl vidasını kestim. Güzel oldu.dl ye bile uygun oldu tüm delikler açıkken. 2 delik yada 1,5 delikte mtl ye çok iyi oldu. Memnunum. 3 lü mtl vidası çok dardı zaten kullanmıyordum.

Flas 17mm dusunuyorum fakat yorumunuz nedir. Ben sicak buhar severim varsa baska ato tavsiyeniz olabilir.

1,930Konular
128,745Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt