• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Esigara Kullanım Süresi

emreonal

Community
Merhaba arkadaşlar ateşliyi bırakalı birkaç hafta oluyor ve elektroniğe başlar başlamaz bıraktım ve canım hiç istemiyor. Psikolojik olarak zor zamanlarda insanın bi yakası geliyor ama dayanıyorum. Normalde ateşliyi canım çektiğinde alıp içerdim ve 3 dakika falan sürerdi. Fakat şuan kullandığım elektronik sigara bir oturuşta en az 15 dakika buharlıyorum. 9 mg tütünlü likit kullanıyorum. Nikotin oranını arttırmak istemiyorum aksine 0 mg inme planım var. Sizden ricam bana günlük nikotinim, bir oturuşta ortalama kaç puf yapmam gerektiğini sormak istiyorum. Nikotinin bana zararı olduğunu düşünüyorum çok uykum geliyor ve çok fazla uyuyorum bunun nedeni nikotinden kaynaklandığını düşünüyorum. Birde sürekli bir halsizlik ve bişey düşünememe sorunu yaşıyorum. Bir keresinde içtikten sonra titreme yaşadım sanki titreme demeyelim ama böyle çok hiperaktif oldum ve duş almadan rahatlayamadım. Sizin kullanımınız nasıl biçimde bunu sormak istedim. Herkese çok teşekkür ederim.

Elektronik sigarayı normal sigara gibi kullanmıyorum. Yani oturayım 3dk buharlayayım da işime döneyim demiyorum. Bir iki puf alıyorum. 4-5 dk sonra tekrar. Bazen işim oluyor yarım saat aklıma bile gelmiyor. Sonra bir daha ve bir daha... :)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Nasıl bir zarar ? Nikotinden ziyade aromadan korkmalısınız. Önce yüksek oranda nikotin ile başlayın diye öneririm ben, mümkünse nbase kulanarak sadece. Niko azaltması çok ileriki dönemlerde(ateşliyi tamamen unutunca) denenmeli.

Ilk zamanlar bende de atesli icme istegi oluyordu ki ben iki setup ile cozdum olayi. Yemek sonralari, cay-kahve icerken yada daraldigim an 9mg tutunlu sert likitler, diger zamanlar 6mg pastane turevi. (Gerci simdi de ayni devam ediyor ama likitlerimi 5-6mg olarak demliyorum.) ve ayrica o zamanlar bende hissediyordum halsizlik yada aksine bir yerde sabit duramamak gibi. Bende @url gibi calisirken 2-3 puf cekip isime gucume bakiyorum, 3-5 dk sonra yine. Oturup sigara icer gibi bir tempo ile 15 dk buharlarsaniz zaten bir sure sonra ne bogaz vurumu kaliyor ne de lezzeti/keyfi. (en azindan bende oyle)
Bir zaman sonra sizde de hersey yerine oturur.

DL imiş bak onu görmemişim. MTL'ye geçin. DL hem yorucudur, hem MTL'ye nazaran zararlıdır yüksek tüketimden dolayı. Ateşli simulasyonu arayan birisinin DL kullanım tarzı ile işi olmamalı. DL keyfidir, arada yapılabilir.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Yani aslinda olabilir,muhakkak bu şekilde icen de mevcuttur ama nikotin esiginiz zaten yüksek görünüyor
Dl içimde daha yüksegini ben tavsiye etmezdim zaten
Bu bakimdan sizin bence kendi iradenizle diger arkadaslarin da dedigi gibi kisa içimlerle duzenlemeniz gerek
Mtl de hic denediniz mi kendinizi bu noktada?

Bu arada 6 senedir 9mg sigara kullanıyordum günde 1.5 paket. Elektroniğe ilk başladığım günden 1 dal bile içmedim. 2 ay oluyor bırakalı.

hocam kusura bakma ben yazana kadar epey bir muhabbet donmus. Dl kullandiginizi yeni gordum.
ben DL icim tarzi ile sigarayi birakamamistim fakat MTL aldigim ilk gun sondurdum atesliyi.
bence bu dl icin 9 mg cok. Mtl'ye oranla cok fazla likit tuketiminiz de var haliyle. Huzursuzluk hissi vs bundan kaynakli olabilir diye dusunuyorum.

sigarayi simule etmek icin bence imkan varsa en kisa zamanda birinden MTL ato deneyin yada alin.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt