Sihirli Grup Fantastik Edebiyat Ve Sinema Severler Kulübü

Robert Jordan
Zaman Çarkı Serisi (The Wheel of Time )

Stephen King
Kara Kule Serisi (The Dark Tower )

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
,

Ejderha Mızrağı Serisi

R.A. Salvatore
Unutulmuş Diyarlar

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
George Martin Yıllar önce bir açıklamasında Tolkien den etkilendiğini ve benzer bir final yapacağını söylemişti (LOTR) ile. Game Thrones kitap serisi malum henüz bitmedi. HBO dizi finali için George martinle konuşup hareket edeceğini söylemişti.

Anlamadığım nokta şu bu Nasıl etkilenme bu nasıl benzerlik.
Her zaman Fantastik Edebiyattan Dizi Film uyarlamalarında Kitap tarafında kaldım. Hiç bir hikayenin kitabı tamamen yansıtabildiğini düşünmedim. Ancak Game Of thrones son sezonu başından sonuna bir fiyaskoydu.

Yıllarca fantastik figürler sattım ona rağmen ısınamadım pek filmlerine :) Edebiyatını denemedim belki daha iyi olabilir.

Bu aralar bunları izliyorum

ED0E9834-9DF7-4D03-B410-6CB57AAA28DB.jpegAF6F0D2D-FAC9-4AAE-A9B3-7BE7403E98FC.jpeg45B8905F-7F0E-4088-934D-B4F525E3A6F2.jpeg

Star wars en büyük hastalığımdır. Defalarca bir oturuşta hepsini izlemişliğim vardır: hem kronolojik hem de vizyon sırasıyla. 1-2-3'ü sinemada izleyen şanslı nesildenim.

Bilim kurgu da ekleyelim başlığa, star wars girdiyse dune serisi de girmeli, Asimov efsanedir, kitapları muazzamdır. Otostopçunun galaksi rehberi mesela: hayatımda beni bu kadar güldüren başka bir kitap serisi ile karşılaşmadım.. h.g wells, philip k dick ilk aklıma gelenler..

Yüzüklerin efendisi, Ejderha mızrağı, unutulmuş diyarlar, Yerdeniz gençliğimde uzun süre takip ettiğim seriler. Defalarca okumuşluğum var.

İlk aklıma gelenler bunlar. Konuştukça çıkar arşivden ????

David Eddings --> Elenium Serisi.
Kitaplarda geçen bir karakterden almıştım yılllardır kullandığım "nick'i"
Bunu nasıl unuttum ben :)

Edebiyat bilemem de pother serisinden önce ve ve sonrasını anlatan filmleri birisi yazabilir mi :)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hp serisinin öncesini Fantastic BEast Film serisinden yahut filmlere ait senaryo kitaplarından takip edebilirsiniz. HP serisine Rowling Öncesiyle ilgi esasında bir roman yazmamıştır. Şimdi film için senaryolara yardımcı oluyor. Ve bu senaryolar kitaplaştırılıyor. Gönül isterki Silmarillion gibi Thurinin Çocukları gibi Tolkien Gibi hikayenin önceside yazılsın... ama filmleri beklemekten başka elimizden bir şey gelmiyor.

Ayrıca HP film serisinden Fantastic beast serisi toplamda 5 film olacak. Hikaye orta halli işleniyor. Tabi kimsenin Rowling 'in arada bir yayınladığı denemelerden fazlasından haberi yok genel hikayeye vakıf.

Bu noktada her zaman Grindelwalt fanı hayranı ve müridi olduğumuzu belirtmek isterim. HP serisinden sonraki hayatta (bu ütopik dünya için söylüyorum) Bir tiyatro oyunuyla esasında devam ettirildi. Bu tiyatronun da metni kitaplaştırıldı.

Detaylı bilgiler için pottermore.com takip edebilirsiniz.. Ve fanmade videoları izlemenizi de tavsiye ederim.

----------

Cursed Child ( LAnetli Çocuk Harry Potter'ın oğlunun hayatını işliyor) HP serisi sonrası

Fantastic beasts an where to find them -1 bunlarda serinin öncesini anlatan film serisinin ilk iki filmidir
Fantastic beast crimes of grindelwalt -2
------

Fantastik edebiyatta özellikle son dönemde

Robert Jackson Bennet'ın İlahi kentler Serisi
Merdivenler Kenti
Kılıçlar Kenti
Mucizeler Kenti

bence güzel kitaplar. Hatta uzun süre sonra bir kitabı çevirisinden değilde ingilizcesinden okuma isteği uyandırdı. Zamanında Tolkien Rowling ve Dan Brown kitaplarını da ingilizce dili üzerinden okumuştum. (Az bir fark olmuyor )

"It cannot be seen, cannot be felt,
Cannot be heard, cannot be smelt,
It lies behind stars and under hills,
And empty holes it fills,
It comes first and follows after,
Ends life, kills laughter."
(
)

1,892Konular
128,231Mesajlar
9,831Kullanıcılar
DaffyDuckSon Üye
Geri
Üst Alt