Sihirli Grup Fantastik Edebiyat Ve Sinema Severler Kulübü

Sillmarillion
Hurin'in Çocukları
Akallabeth ve Güç Yüzüklerine Dair
Hobbit
Yüzüklerin Efendisi

Sırası bu şekilde ama tavsiyem önce hobbit sonra üçleme sonra silmarillion sonra arda kalan diğer kitaplar şeklinde çünkü silmarillion ağır dili olan bir kitap sonraya bırakıldığında hem tolkien in diline hakim oluyorsun hemde vay bunun geçmişi böylemiymiş diyip daha çok zevk alıyorsun????

Sattığım kitap diye söylemiyorum ama woodwalkers kitabını öneririm. Yakında filmi çıkar başarılı bir kitap.

Başlığın içeriğini bilemiyorum tam olarak bakamadım ama
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
mutlaka izleyin. Genel olarak durağan bir filmdir öyle aksiyon vurdu kırdı yoktur ama Clint Eastwood vardır. Filmlerden nasıl keyif alıyorsunuz bilemiyorum ama benim tavsiyem kesinlikle Türkçe dublaj izlemeyin. Ben izlediğim hiçbir şeyi dublajlı izlemem, bizim dublajlar filmlerin kalitesini 2 tık geriye çekiyor. Bu filmde mesela adamın homurtusu bile başlı başına duyulması gereken bir detaydır, maalesef dublaj ile bu tarz detaylar kaçırılıyor.

Bu arada eğlencelik çerezlik dizi için Resident Alien dizisine bir göz atın, seveceksiniz.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
dostum her dublajı kötülememek lazım
buz devri gibi efsaneler var mesela🥰
bu arada fantastik batı edebiyatı beni kesmiyo artık, tolkien hariç, ben japona doğru yöneldim
lan ne kafalar var adamlarda...
birde üç cisim problemi diye kitap aldım, şahane diyolar denicez

Valla hocam yıllar sonra madem tavsiye ettim oturayım bir daha izleyim dedim, ilk 10 dakikasını Dublaj denedim ancak o kadar dayanabildim. Altyazılı olarak tekrar başlattım izlemeye devam ediyorum. İstisnalar mutlaka vardır ama emin olun o istisnalarda bile çok fazla detayı kaçırmış oluyor insanlar. Keyif tabi ki bu kim nasıl keyif alabiliyorsa dibini sıyıra sıyıra yapmalı, ben tercih etmiyorum hatta dayanamadım az önce. Hatta ingilizcem hav ar yu ne var yu dan ibaret olsa da yıllarca altyazılı film ve dizi izlemenin verdiği katkı bile fark edilir ölçüde oluyor.

1,892Konular
128,233Mesajlar
9,831Kullanıcılar
DaffyDuckSon Üye
Geri
Üst Alt