• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara FeV 4.5s+ Ötme Sesi

comefast 

Doğrulanmış
Arkadaşlar elimde coolvape klonu fev 4.5s+ atomizer kullanıyorum. Ama bir fiiiiiik diye bi ötme sesi var. Paket içersinden çıkan en küçük hava vidasıyla kullanıyoyorum. Diğer taraf kör vidayla kapalı. Kanthal a1 27ga 5/6 tur tel kullanıyorum. Cotton bacon prime kullanıyorum. Deckin oringleri gevşek olduğu için oringlerin altına yarım tur teflon bant yapıştırdım. DLC fitilleri üstten toplu iğnenin başının yarısı kadar içe batık şekilde konumlandırdım. Pamuklamam ise kör vidaya doğru hafif uzun ve deck tabanına değecek şekilde. Ne yapmam lazım bu ötme sesinden kurtulmak için.

Otme sesinin kurulumla yada diger etkenlerle ilgisi yok maalesef. Ister istemez sicrayan, yogunlasan likit zerrecikleri hava tupunun icine girip otme sesine neden oluyor.
ses geldigi zaman vidayi parmagimla vidanin ustunu ortup, kapat ac seklinde hareket yaparken driptipten de ice dogru kuvvetlice ufluyorum.
bu sekilde gecici olarak cozum sagliyorum.
eger ki surekli ve sikca otuyorsa diger vidayi deneyin yada baska bir vida siparis edin. cunku ilk cikan yftk vidalari kullandigimda cozumsuz sekilde otme yaparken su an kullandigim SXK vidalari seyrek zamanda otme yapiyor ve ufleyerek cozuyorum.

ayrica bir onerim daha var. likit besleme fitillerinin paketindeki oringlerden birini kullandiginiz hava vidasina takin. o noktada ki terleme ve disari sizmayi engelliyor,

ben iki tane yftk klonu kullanıyorum ötmüyor.
likit birikmesinden kaynaklıysa pamuklamayı oynamak atomizerin bir parçasını düzeltmekten kolay olabilir. besleme fitillerinin açısı, fitilin pamuğa ne kadar bastığı beslemeyi etkiliyor. aşağı yukarı sağa sola döndürüp oynayarak sizin sarımınıza uygun beslemeyi yakalar sabit bırakırsınız eğer sorununuz bundan kaynaklıysa.
pamukları vida başından kesseniz de olur. dibe kadar olunca pek bir artısı olmadı bende.

vidayi sokun oringi vida basina kadar gecirip oyle takin. dista kalsin yani.

teflon sarinca daha da siki olmustur ve kacak olacagini sanmam. o yuzden memnunsaniz oyle kalsin zira o iki oring gevsek olursa yanma odasi duvarlarindan suzulen yogusma/likit disari sizar.

disari sizma yasadiginiz icin mi teflon sardiniz? eger boyle bir sorun yoksa cikartin bence cunku tak cikart bir sure sonra oringler yipranir ve hatta kesilebilir.
bir de su acidan bakin. teflon sardiktan sonra sikilik artisi hissetiniz mi?

son olarak hava vidalarina (kor taraf da dahil) oring takince sikilikta fark hissedebilirsiniz.

bunlarin hepsini birlikte dusunup karar verin, daha saglikli sonuc alirsiniz.

yedek paketten baska o ring denediniz mi?

bunlarin otme sorunu ile ilgisi yok ama genel kullanimi etkilecek seyler tabi. en kotu yerli tedarikcilerden oring seti alabilirsiz.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam deck tarafı kolay çıkınca elbet dlc fitiller pamuğa değmiyor ve bu sefer deckte likit birikiyor buda fokurdama sıçratma yapıyor. Hayır yedek oringleri denemedim. Çift oring kullanmayı önermiyorsunuz anladığım kadarıyla? Son olarak hocam DLC fitil, havalandırma vidası ve oring seti satan kaliteli malzemesi olan kim var? Dlc yi temco by david, oringide oringmaster dan alsam işime yarar mı?

bu hususu bilmiyorum ama elinizdeki klonun oringlerinden cok daha kaliteli olduklarina eminim. besleme fitili almaniza gerek yok sanirim.

cift kat oring kullanilmaz bence. ilk aldigim fev klonu Ulton idi ve oringler konusunda sizinle ayni seyleri yasadim. o nedenle yanlis hatirlamiyorsam 17.5x1.5mm oringler aldim ve o sekilde cozmustum.

ben fitilleri tam oturtup kullaniyorum. sadece kullandigim pamuga gore agiz kismindaki centiklerin yonunu ayarliyorum. fazla besleme yasaniyorsa centikleri pamuk lif yonunun dikine, az besleme varsa pamuk liflerine paralel.

hacam Fev de yeniyseniz kendinize biraz zaman taniyin. deneye yanila en dogrusunu bulursunuz. cok farkli bir sistemi ve karakteri var.
sunu da soyleyeyim pamuklarin ezilmemesi ve formunu korumasi gerekiyor. o nedenle surekli tak cikart yapmayin. tank bitiminde bakarsiniz pamuk yogunlugu ve uzerinde olusal fitil izleri ne durumda diye. bir sonraki pamuklama icin fikir verecektir. biraktigi iz belli olsun fakat bariz olmasin.

dlc lerin sıfır seviyede olması yeterli.
ama pamuklara değmeli. dlc nin pamuğa değmesi hızlı ve fazla beslemeyi engelliyor

fitili pamuğa değdirmek için üstten ittirme metodu yerine teli ve pamuğu yukarı kaldırma şeklini tavsiye ederim

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt