• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | E-Likit Günde Kaç Ml Likit İçiyorsunuz?

2017 Haziran'da bıraktım.
2018 yazında 4 adet sigara içtim.
O zamandan beri sigaraya el sürmedim.
12 mg nikotinli likit. Çoğunlukla Chem nikotin.
Günlük ortalama 2-3 ml.
Nikotin bir ara 9 a düşürdüm. Sanırım 6-7 ml ye kadar çıkmıştı kullanım miktarim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Üstat cidden soracağım bunu.

12 'den 9'a düşünce iki katından fazla tüketime ihtiyaç duyuran şey Boğaz vurumu eksikliği mi?

Çünkü bazen demledigim likitin aroması fazla olunca base ile inceltiyorum haliyle nic seviyesi düşüyor. Nic Takviyesi yapmazsam bende doyacağım diye çok emcüklüyorum. Fakat 6 mg üzeri boğazıma oturtuyor fakat sonrasında alışıyor yine içmeye devam ediyorum 6-7ml. Tüketim seviyesini düşüremedim o nedenle. Israr edince boğazımda tahriş başlıyor.

Sizin düşünce nedir?

7-8 ml 9mg mtl
4-5 ml 3mg dl
Sabah kahvaltı ve akşam yemeği sonrası birer dal ateşli. Yemek sonraları genelde buhar zevk vermiyor hala. Yalan söylemiyim hiç :D haftada bir pakete yakın gidiyor.

Latakia deneyerek ateşliyi de yemeklerden sonra içerek bırakmayı denicem bakalım çok metheden oldu.

Üstad,
Düşük nikotin ile fazla likit tüketimi sebebi tatmin duygusunun olusmamasiydi.
Yani aslında.70/30 diyeyim.
70 tatmin eksikliği, 30 boğaz vurumu.
Aslında burada biraz da irade ve süreklilik devreye giriyor.
Başlangıçta nikotin düşürmekten çok korkuyordum. Çünkü atesliye ihtiyaç hissetmekten çekiniyordum.
Sonrasında bu korku alışkanlığa dönüştü.
Şu an atesliye dönme ihtimali ve durumu söz konusu değil. Ama hala nikotin dusurmek için çaba harcamiyorum.
Flash 23 aslında.tam olarak bu iş için biçilmiş atomizer.
Bir ara deneyeceğim.
Ama önceliğim aromadan kurtulmak...
Önce nbase icmeye sonra da.mumkunse nikotin düşürmeye çalışacağım.
Yani her halde 1 seneye kadar falan :)

Umarım başarırsın hedeflerini. Ben sadece grip/nezle gibi durumlarda nbase kullanıyorum. Aslında hoşuma da gidiyor içimi ama iyileşince bir süre sonra yine farklı tatlar istiyor canım. Bu kadar yüksek ml tüketimin altında yatan asıl neden de güzel aromalar. Nbase içsek cezbedici hali kalmaz zaten o ato, bu ato derdinde de olmaz, ihtiyacı giderip koyarız kenara. Sonuçta ateşli kullanırken de bir ondan, bir bundan içmiyorduk ki

Kesinlikle katılıyorum.
Keşke nbase ile baslasaydim esigaraya.
Muhtemelen şimdiye sigara ve esigarayi bırakmıştım.
Ama o aromalar yok mu???
Eğer kendimi kontrol etmesem 30 ml Efkar Silahlı Kuvvetleri 2 günde tuketebilirim :)

18mg 4ml.
Ağız tiryakiliği seviyesi de aslında ayrı bir başlık olabilir. Bu tiryakiliği yüksek seviyedeki arkadaşlar daha düşük yüzey alanı(genellikle ince tel ile elde edilir) tercih etmeli misal. Böylelikle daha çok nefes çekip daha düşük tüketim değerlerinde kalabilirler.

Boğaz vurumuna ek, nikotin tatmini de önemli oluyor atomizerde. Örneğin VG M5. Aroması fena değil hatta vasata yakın denebilir, boğaz vurumu da öyle ama nikotin tatmini konusunda çok başarılı ve doyurucu. Bir başka örnek Fev V4/V4.5. Boğaz vurumu çok başarılı ama nikotin tatmini düşük. Yine bir başka örnek Nduro. Hem boğaz vurumu hem de nikotin tatmini bir hayli yüksek, aroması ilginç. Bir başka örnek Dvarw. Aroması gayet başarılı, boğaz vurumu düşük, nikotin tatmini fena değil.

Ben direk aynı tel, pamuk ve değerlerde ne kadar tüketim yaptığıma bakıyorum. 6ml tanklı Fev ile en fazla 2 gün, 5ml Nduro ile en az 2 gün, 4.5ml hatta 4.2ml (kağıt üstünde 5ml gözüküyor ama ben dolduramadım hiç) VG M5 ile net 2 gün. Yine bir başka örnek Hussar, 5.5ml kapasite ile net 2 gün kullanıyorum. Dvarw ise 5ml tank ile en fazla 2 gün.

Kağıt üstünde Fev çok yakıyor ki gerçekte de öyle. Uzun baca ile kullanıyorum ve ateşlide olduğu gibi buharın bir kısmı boşa gidiyor :) Hava deliğinden böyle namludan çıkıyormuş gibi ufak ufak sızıyor :) Bu da bir etken tüketimin çok görünmesinde.

Elimdeki atomizerler içinde bu özellikleriyle sıyrılanların bir kaçı bunlar.

Tabii bir atomizeri iyi yapan öğeler sadece bunlar değil, bir çok farklı etmen var :) o bambaşka bir konu.

Demeye çalıştığım bir atomizerin boğaz vurumunun çok iyi olması, bazı durumlarda tüketimi azaltmıyor. Temel unsurlardan biri nikotin tatmini diye düşünüyorum ben ama bu da keza direk nikotin bağımlılığıyla alakalı. İşin birde el-ağız ve psikolojik boyutu var.

Hiç bir yere varamadım yine.

Çok değişken var diyip en azından bir yere varayım :)

30ga ka1 ~2ohm civarı kullanıyorum genelde. 32ga da gayet güzel ama bazı arkadaşlar pamuk geçirirken zorlanabiliyor.
Tel inceltme işi kademeli gidilirse daha iyi olabilir. 26ga kullanan 30'dan önce bir süre 28ga denemeli bence çünkü 26'dan direkt 30'a geçince aradaki yüksek hissiyat farkı kullanıcıyı caydırabilir.
Ek olarak ince teli sıcak hassasiyeti olan arkadaşlara da şiddetle öneririm.

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,873Kullanıcılar
PROMETHAMSon Üye
Geri
Üst Alt