• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit Hangi Atomizer ile Hangi Likit?

sotw 

Council
Doğrulanmış
Her ato her likiti kendince yorumlar, kimi alt, kimi üst notaları öne çıkarırken kimisi de dengeli bir şekilde verir. Tabi bu arada dilimizin tat alma reseptörlerinin bize o likitin tadını nasıl yansıttığı da önemlidir.

Her ne kadar birden çok likit tüketsek de mutlaka doğru kombin de daha çok zevk aldığımız bir ikili vardır. Sek Nbase bile kullandığımız bileşenlere göre atodan atoya farklılık göstermektedir. Asıl soruya gelecek olursak;

Hangi ato ile hangi likiti tüketmeyi daha çok seviyorsunuz? Sek N-base tüketenler içerik belirterek cevap verirlerse çok güzel olur. Birden çok kombin de yazabilirsiniz.

Şimdiden herkese teşekkür ederim…

Oyla 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Zaman geçtikçe ilk anki tadi unutuyorum diye dusundum
Teşekkürler hocam bir hüsnü kuruntu yapıyor gibiydim
Sayenizde oyle olmadığı tescillendi
Bende ayni sekilde mümkün mertebe 3 ay tutuyorum elimde hepsini
Su an 5 aylık raven var sanki daha bi guzel yok yok bundan eminim 1 ay ki halinden daha güzel ????????????

Hazine mi ya ustad oyle ulu orta şimdi olmadi gibi????????????????
Üşüşecekler simdi ????????????
Ya ben bu likiti elimde olmadinmi raat edemiyom hep 2 adet yuzluk varken üçüncü yu demler koyarım
Biraz arizayim galiba ????????????

Titanyum ile denemedim hiç üstad ne yalan söyleyeyim. Ssl ve nichrome denemiştim. Ssl bir miktar tatminkardı. Titanyum almak lazım desenize ????????
Öyle bir şey yok, öyle bir şey yok kim hazine dedi ????????

Bir hafta önce bende 3 tane 60'lık demledim. Raven, çay ile olmazsa olmazım. ????????

Penodat: RY4 Double içerikli hemen herşey ama bilhassa Tribeca'nın Graham Cracker'li versiyonları (orijinalinde hiç krakerli hamurlu bir tat yok niye evyapta denenmiş hiç kafam almıyor). Goofy's Juice klonları da iyi gider. Ayrıca meyve krema karışık likitlerde meyveyi hafif bastırıp krema ile dengeli verir.

Spica Pro: FE French Pipe ve içinde olduğu diğer karışımlar (ya da CdD'nin eşlenik aroması, Tabak no. 17 falandı sanırım). Spica'yı ilk aldığımda bir türlü beğenememiştim, ta ki içine French Pipe koyana kadar. Kuru buharlı atomizerde Spica gibi tam pipoya yakın tat alınıyor, Spica içindeki meyvemsi tatları da bastırmıyor.

By Ka v6, v7: Kompleks tatlar denen çoğu pastane likitini iyi verir. Castle Long, Boss Reserve, Unicorn ve Grandmaster'lerin orijinal ve özen gösterilmiş klonlarını hep bu atomizerle severek içtim. Ayrıca Milkman, Signalman gibi çilekli likitleri çok güzel yorumlar.

Kayfun Five Pawns: Tekil ya da tat olarak düz tütün aromalarını çok sevdim bununla, FE Real Cig, Virginia ya da CdD 8 hatta Black Note'nin Virginia olanı da güzel gidiyordu.

Majör'ler: Düz tütün aromalarını ben beğenmemiştim Majör'de, RC ya da CdD8 gibi olanları, sanki tütün tadını kapatıp yanmamış tütüne benzer bir tat veriyordu. Ama bir yandan Tribeca falan da içemedim, çünkü genelde ana tatlardan birini baskılıyor. Sonra CdD 35, 158, 243 ya da FE Inport gibi endüstriyel sigaraya tadı benzetilmeye çalışılmış aromaları deneyince çok beğenmiştim. Kaldı ki Efkar'ın tütün harmanları da benzer niteliktedir, Majör ile çok güzel içilir, Silahlı ve Tiryaki başta olmak üzere.

FeV 23 4, 4.5: Başta verdiği soğuk buharı Spica'nın kuru buharı gibi düşünüp French Pipe basıp beğenmemiştim. Buharı soğuk ama kuru değil bence, Graham'lı Tribeca ve Goofy's Juice benzerlerinden memnun kaldım. Bunun yanında bence krema - karamel içeren likitlerin çoğunu güzel veriyor. Hatta büyük hava delikleri ve geniş içli driptip ile yarı ciğer çekiminde meyve ve krema yorumunu beğenmiştim. Tek meyve ya da meyve mix'lerini öldürüyor bence.

Tilemahos Armed 22mm: Gene ben bu atomizer ile düz tütünlü tatları değil ama kremalı - vanilyalı - karamelli gibi tütün tatlarını sevmiştim. Nasty Gold/Silver/Bronze'yi, VCT'yi ve E Liquid France'yi içtiğim en güzel atomizer diyebilirim.

Tilemahos Armed Eagle 23mm: Tek tütünlü, tütün mix konusunda çok başarılı bulmuştum. CdD olsun FE olsun, kuru buhar ve sıkı boğaz vurumu ile çok güzel oluyordu. Puro, cigar gibi aromalarda meyveli notaları bastırıyor da olsa gerçeğini içermiş gibi dokulu bir aroma veriyordu.

Vapor Giant M5 MTL: Pastane, kek, kurabiye, kraker, vanilya, krema olan ne varsa çok güzel veren bir atomizer. Sıcak buharlı, şimdi çok moda olan kısa MTL atomizerler gibi aroma canavarıydı bence. Orijinal Unicorn, Boss Reserve ve Grandmaster ya da Yogi likitleriyle eşleşti kafamda.

Kayfun Prime: Sıkılık ve aromasını çok beğendiğim bir atomizer, her türlü likit içtim ama düz tütünlü ve düz meyvelilerde çok kötü yorumluyor. Pastane, krema karışımlarında da hep güzeldir. Fog's Milk, Unicorn, Melih abinin Strawberry Cream Cheesecake gibi evyaplarını çok severek içtim bu atomizerde, VCT ve Nasty tütünlülerle de güzel oluyordu.

Ion Jr. : İncelemesini de yapmaya çalışmıştım, orada da demiştim Kayfun Prime ile aroma ve sıkılık açısından çok benzerler. Boğaz vurumu sıfır ama çok güzel aroma veren bir atomizer, Prime'dan farklı olarak meyveleri de güzel yorumluyordu, tekil tütünlüleri içilemeyecek kadar iyi yorumluyordu. Klasik Castle Long, evyap Tribeca gibi likitler haricinde karışık meyveli likitleri de severek içmiştim, Fred Master ve Red Absinthe en aklımda kalanlar.

Troya M v2: Tütün yorumu hariç pastaneli likitlerin keyifle içilebildiği bir atomizer, Castle Long bunda da güzeldi ama yine bazı notaları yok etme özelliğinden dolayı çok elim gitmez olmuştu.

Troya S: Pastane, tütün, meyveli, mentollü hemen herşeyi içtim. Çok severek uzun süre kullandım. Üstte dediğim gibi, yeni moda (2 3 yıldır) boğaz vurumsuz aroma atomizerinin bence en iyi yerli örneğidir hele fatty tank edinirseniz günlük devamlı kullanılabilir bir atomizer olur. Calipter, Grandmaster, Tribeca severek içtiğim likitlerdi.

Berserker ve Mini'si (ilk versiyon): Benim aroma konusunda da genel anlamda da başarısız bulduğum bir seri ama seveni çok hatta abartıla abartıla bir zamanlar Majör'ün düştüğü hale getirildi. Tütün ve tütün benzerlerini çok kötü yorumluyor bence, Penodat'ta da olan bazı genel hatları baskılayıp tek bir aromayı öne çıkarma sorunu bunda da birebir var, sadece meyveli ve fresh karışımlarda kurtarıyordu bence.

Siren v2 24mm: Cümle buharcı ile gene ters düştüğüm marka, MTL içmesem bile elimde tuttuğum tek atomizer :). Tütün ve karışımlarında harikadır aroması, krema ve karamel konusunda başarısızdır. Ama meyveli ve pastane likitlerinde de single DL gibi aroma verir bence. Tütünde yine French Pipe, Am4a, Desert Ship gibi aromalar efsanedir bu üründe, birde benim ilk içtiğim likit olan OHW Muffin Man efsane olur kendisiyle.

Siren 25: Aroması ve alt lezzetleri çok güzel öne çıkarması ile benim beğendiğim bir ürün, Siren 2 ile aynı klasmanda değil ama VCT, Manabush, Castle Long, Nasty tütün serisi gibi ürünlerin atomizeri bence.

Dvarw 22mm: Pastane, pastane, pastane. Bence orijinal Castle Long, Unicorn, Boss ve Grandmaster'in aromasını en iyi hissettiren atomizer. Tütün, meyve yorumunu beğenmemiştim.

Taifun GT III: En sevdiğimi en sona sakladım, MDTL diyenler de olabilir belki ama tütün, meyve, pastane, nbase, içecek, fresh ayrımı yapmadan bütün likitlerin içilebileceği genel anlamda en iyi kabul ettiğim MTL atomizer. Bulabildiğim premium her likiti bunun orijinalini aldıktan sonra birde kendisi ile denemiştim.

Erlkönigin: Düz tütün hariç meyve, krema, custard sınıfından likitler ile güzel olan bir atomizer ama kendisi ile en iyi tecrübem Boba's Bounty oldu. Benim için Boba's atosudur.

Hastur MTL RTA (CTHULHU değil 24mm): Çin malı atomizerler içinde meyve aromalarını en iyi veren atomizer olabilir, uzun süre Lemon Tart, Amazon, Pinkman ve Heisenberg tükettim.

Galaxies MTL RTA: Çok pratik ve genel olarak aroma baskılamayan şirin bir atomizer, özellikle Nasty tütünlü ve Grandmaster'ı çok iyi yorumluyordu.

Fumytech Rose MTL RTA: Tütünlülerde kötü, pastanede kötü, meyvede kötüydü bence ama bir ay kadar sürekli kullanmıştım. Elimde sadece Real Cig ve Tribeca vardı, ikisini de o kadar acayip yorumluyordu ki içemedim, elimdeki TFA Western'drn evyap yaptım ve afiyetle içmiştim. Benim için TFA Western atosudur.

Aklıma gelmeyenler vardır, çok dağınık yazdım, hatırlarsam eklerim. Vakit buldukça RDA için ayrı, DL RDA, RTA için ayrı ayrı yazmak isterim ama nasip :).

Ben bazen tüm tanklara aynı likiti koyup hayata kusene kadar içiyorum. Şu an vaporficio innovatioyu hem fev 4.5s hem ionv2 hem nduro hem dotaio dotshelle içiyorum. Hepsinde de aynı tel var ve hava ayarı 1.2 mm :)
Bu likiti gömen çok arkadaşım olduğu için kesin beğenmem desem de o kadar kompleks ki 4 atomizerde de hem aynı hem farklı tatlar alabiliyorum.
Dotshelle fevde hiç alamadığım çikolata kokusunu , nduroda diğer tanklarda çok altta kalan şekerli tütün tadını , fevde ve ion V2 de de yabanmersini ve kırmızı meyve tatlarını güzel alıyorum.

Atomizerlerin bazı aromaları öne çıkarması illa bir tip likite hitap ettiği anlamına gelmiyor, kompleks aromaları farklı sıcaklıkta içerken farklı deneyimler de yaşatıyor :)

Ben hepsine aynı likiti koysam 2. Fün kapanır reseptörler o yüzden 4 atomizer 4 farklı likit devam hep. En fazla bir likiti en iyi hangisi veriyor diye birkaç ato gezdiriyorum hiç denemediysem. Sonra karar verince hep o atoda devam ediyor ????

1,930Konular
128,746Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt